ولوو لوکس‌ترین مدل اس۹۰ خود را در چین رونمایی کرد. طراحان ولوو در اس ۹۰ «اکسلنس» (Excellence) برای بازکردن فضای سرنشین عقب، صندلی کنار راننده را حذف کرده اند. یخچال و جالیوانی که لیوان را سرد یا گرم نگه میدارد هم از جمله امکانات لوکسی است که در این خودرو عرضه می‌شود.

ولوو اس ۹۰ اکسلنس را در آستانه رونمایی رسمی در نمایشگاه خودروی گوانگژو رونمایی کرد. قرار است این خودرو در کنار مدل کشیده اس ۹۰ در کارخانه‌ای در داچینگ در شمال شرق چین تولید شود و از آنجا به بازارهای دیگر جهان صادر خواهد شد. ولوو پیش از این یک مدل کشیده‌تر از سدان اس۶۰ را در این کارخانه می‌ساخت و به از آنجا به آمریکا صادر می‌کرد. این اولین خودروی لوکس ساخت چین بود که در بازار آمریکا عرضه شد.

volvo-s90-excellence-2

تولید چین

هاکان ساموئلسون، مدیر ولوو همزمان با معرفی مدل جدید این کارخانه گفت «نقش چین در برنامه تولید جهانی ما بیشتر خواهد شد. برای رسیدن به هدف تولید سالانه ۸۰۰ هزار خودرو تا سال ۲۰۲۰،کارخانه‌های ما در چین محصولاتی با استاندارد جهانی خواهند ساخت و آن را به سراسر جهان صادر می‌کنند.»

ولوو اس ۹۰ اکسلنس لوکس‌ترین خودرویی است که تا به حال در چین ساخته شده است. خودرو در ظاهر تفاوت زیادی با اس ۹۰ معمولی ندارد. اولین چیزی که به چشم می‌آید، نبود صندلی کنار راننده است. ولوو به جای صندلی یک کسنول گذاشته است. صاحبان اکثر ولووها در چین شوفر دارند و خود در صندلی عقب می‌نشینند. این کنسول تجربه آنها از سواری ولوو را بیشتر می‌کند.

volvo-s90-excellence-1

علاوه بر یخچال، ولوو لیوان‌های کریستال مخصوصی هم برای اس ۹۰ اکسلنس طراحی کرده است که دست ساز و ساخت «اورفورس»، کارگاه مشهور سوئدی است.

میز کار،‌سقف تمام پانورامیک،‌ سیستم تصفیه هوا و یک نمایشگر بزرگ از جمله امکانات این مدل است. این خودرو در مدلهای T4 و T5 بنزینی عرضه می‌شود و می‌توان موتور هیبرید قوی‌تر را هم در مدل T8 برایش سفارش داد.

همه امکانات ایمنی ولوو در این خودرو هم عرضه می‌شود. از جمله سیستم تشخیص حیوانات در جاده و سیستم هوشمند نیمه خودران که تا سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت به راننده کمک می‌کند.

تولید مدل اس۹۰ از ماه جاری میلادی و تولید مدل اکسلنس از سال آینده در چین آغاز می‌شود.

volvo-s90-excellence-4