در حالی که ایران خودرو قرار بود در نیمه دوم امسال تولید وانت جدیدش را آغاز کند، یکی از مدیران این کارخانه اعلام کرد تولید وانت PU1 به سال آینده موکول شده است. 
این وانت بر روی شاسی ۴۰۵ ساخته می‌شود و قرار است یک موتور ۱۷۰۰ سی‌سی چهار سیلندر داشته باشد که با استاندارد یورو ۴ ساخته شده و در دو نوع بنزینی و پایه گازسوز به بازار عرضه می‌شود. به گفته ایران خودرو ظرفیت بار این وانت ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم است و دارای ترمز ABS، کولر و ایربگ است. 
خبر تولید این وانت برای اولین بار اسفند سال گذشته منتشر شد. میرجواد سلیمانی، قائم مقام محصول و کیفیت ایران خودرو پنجم اسفند ماه سال گذشته به خبرگزاری‌ ایسنا گفت «طراحی کلی قطعات جدید این محصول انجام شده و سازندگان در حال طراحی تفصیلی قطعات هستند و به زودی وارد مرحله ساخت می‌شود»
آقای سلیمانی گفت یک دستگاه از این وانت ساخته شده و در حال آزمایش است و «در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز»، در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ پنج هزار دستگاه وانت PU1 در کارخانه ایران خودرو در تبریز ساخته خواهد شد. 

اما آقای سلیمانی در تازه‌ترین مصاحبه خود می‌گوید هنوز همان یک دستگاه از این وانت تولید شده است و وانت ۴۰۵ سال آینده به بازار عرضه می‌شود. معلوم نیست با وضعیت بد مالی ایران خودرو آیا این خودرو سال آینده به مشتریان برسد. 

خلف وعده ایران خودرو در عرضه مدل‌های جدید تازگی ندارد. دو سال پیش و همزمان با رونمایی از مدل «دنا» ایران خودرو اعلام کرد  تولید آزمایشی این مدل از آذر همان سال آغاز می‌شود و از اسفند ماه ۱۳۹۰  این مدل همراه با مدل رانا به تولید انبوه رسیده و به بازار عرضه می‌شود. {+}