همزمان با افزایش نزدیک به ۴۰ درصدی تولید خودروی سواری در ماه مرداد، مونتاژ پنج خودروی چینی در ایران در این ماه متوقف شد.

وولکس سی۳۰ با دنده دستی، لندمارک، آسا بی۵۰، سابرینا و گریت وال ام۴ خودروهایی است که در ماه مرداد تولیدی نداشتند.

ولیکس سی۳۰ دنده‌ای شرکت خودروسازی راین با کاهش صد درصدی همراه بوده و از ۷۰۰ دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به صفر رسید.

تولید دو سواری لندمارک و آسا بی۵۰ از تولیدات گروه خودروسازی بهمن نیز متوقف شده و به ترتیب از ۹ و ۵۸ دستگاه در مرداد ۱۳۹۴ به صفر رسیده است.

سابرینا شرکت سازه‌های خودرو دیار نیز با کاهش صد درصدی همراه بوده و از ۴۰ دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به صفر کاهش یافته است. وبسایت پول نیوز دیروز فهرستی از قیمت محصولات دیار خودرو منتشر کرد که در آن قیمت سابرینا در بازار، بسته به تیپ و امکانات، بین ۴۰ تا ۴۹ میلیون تومان است.

بیشتر درباره سابرینا

چطور پروژه شکست خورده اروپایی از چین به ایران رسید

دیار خودرو سابرینا

تولید گریت وال ام۴ به عنوان دیگر سواری تولیدی شرکت سازه‌های خودرو دیار هم صد درصد کاهش یافته و از ۱۳ دستگاه در مرداد ۱۳۹۴ به صفر رسیده است.

افزایش تولید

همزمان شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران، شاتا، گزارش داده تا پایان مرداد صنعت خودرو با تولید ۴۴۸ هزار و ۵۲۲ دستگاه خودروی سواری، نسبت به پارسال بیش از ۱۰.۶ درصد رشد کرده است. ت

در مرداد ماه ۳۲ هزارو ۵۳۳ دستگاه وانت، ۴ هزارو ۵۳۷ دستگاه کامیون، ۳۶۲ دستگاه اتوبوس، ۳۰۷ دستگاه مینی بوس به ترتیب با نرخ رشد ۹.۹ درصد، ۶.۲ درصد ؛ ۱۹.۱ درصد و ۹.۶ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته تولید شده است.

سهم تولید مرداد ۱۱۷ هزار و ۳۳۹ دستگاه است که در مقایسه با مرداد ماه سال گذشته ۳۹.۴ بیشتر است.