تویوتا از مقام خود به عنوان با ارزش‌ترین مارک خودروی جهان دفاع کرد. در تازه‌ترین فهرست با ارزش‌ترین مارک‌های جهان که توسط موسسه میلوارد براون منتشر شده، در سال ۲۰۱۴ برای هفتمین بار در نه سال گذشته باارزش‌ترین برند خودروی جهان معرفی شد. 
بعد از تویوتا ب ام و دوم شد و فورد با جهشی فوق‌العاده جلوتر از فولکس‌واگن و نیسان جزو پنج مارک با ارزش جهان قرار گرفت. 
ارزش برند تویوتا امسال با ۲۱ درصد افزایش نسبت به سال گذشته ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برآورد شد. پیتر والش، مسئول ارزش‌گزاری فهرست صد مارک برتر جهان در موسسه میلوارد براون می‌گوید «تویوتا با هوشمندی همچنان مارک خود را همتراز کیفیت و صرفه تعریف می‌کند و همزمان برنامه‌های خود را در تولید خودروهای کم مصرف و هیبرید توسعه داده است.»
تویوتا همچنین توانست اشکال فنی که در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ گریبانگیر بسیاری از مدلهای این کارخانه شد را به خوبی مدیریت کند و اعتبار خود را در سالهای بعد به دست آورد. 
این کارخانه رفته رفته به جای یک خودروساز خارجی در بسیاری از بازارها به عنوان یک خودروساز محلی شناخته می‌شود. البته مسائل سیاسی باعث شده تا خودروسازان ژاپنی در بازار چین دردسر داشته باشند اما در بازارهایی مثل آمریکا و بریتانیا، تویوتا به خاطر شغلهای زیادی که ایجاد کرده بسیار محترم است. 
به جز سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲، تویوتا در ۹ سالی که صد مارک برتر جهان رده بندی می‌شوند همیشه باارزش‌ترین مارک خودروی جهان بوده است. 
امسال اما فورد با پیشرفتی قابل ملاحظه توانست ارزش مارک خود را ۵۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش بدهد. ارزش این مارک امسال ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برآورد شده است. این افزایش ارزش به خاطر توجه فورد به پاسخگویی تقاضای مشتریان مختلف در مدلهایش بود. تکنولوژی‌هایی که در مدلهای فورد معرفی شد نسبت به رقبا متمایز بود و به گفته آقای والش «همانی بود که مشتریان می‌خواستند»
«فورد از تکنولوژی در کشورهای مختلف طوری استفاده کرد که مشتریان در ذهن خود به این نتیجه برسند که کارهایی که این مارک می‌کند به نفع من است.»
ارزش مارک ب ام و در مکان دوم نسبت به سال گذشته هفت درصد بیشتر شد و به ۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید. ارزش مارک مرسدس بنز در مکان سوم ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برآورد شد که بیست درصد نسبت به سال ۲۰۱۳ بیشتر است. هوندا هم با  ۱۴ درصد افزایش و ۱۴ میلیارد و صد میلیون دلار ارزش چهارمین مارک برتر خودروساز در جهان شناخته شد. 
اقای والش می‌گوید« اهمیت مارک در افزایش فروش در صنعت خودرو نسبت به دوران پیش از رکود سالهای ۲۰۰۹ بیشتر شده است. مارک‌های برتر جهان فهمیده‌اند که رکود باعث شد تصمیم گیری خرید ماشین برای مردم سخت‌تر شود و به همین دلیل آنها وزن بیشتری به ارزش و اعتبار هر مارک بدهند.»
تنها خودروساز در بین ده مارک باارزش جهان که ارزشش نسبت به سال گذشته کاهش یافته فولکس‌واگن است. این مارک با چهار درصد کاهش حالا هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ارزش دارد. این کاهش باعث شد تا این مارک آلمانی از مکان ششم در سال ۲۰۱۳ به مکان هفتم در سال ۲۰۱۴ تنزل کند. ضربه‌ای که از قیمت‌گذاری محصولات فولکس‌واگن در چین به این مارک وارد شد و عدم استفاده از پتانسیل بازار آمریکا در سال گذشته دلیل کاهش ارزش مارک فولکس‌واگن اعلام شده است. 
فولکس‌واگن با اینکه سال گذشته در چین ماشین بیشتری فروخت اما سود این کارخانه با فروش هر ماشین از سال ۲۰۱۳ کمتر بود. در بازارهایی نظیر برزیل هم قیمت محصولات فولکس‌واگن آنقدر بالا بود که بسیاری را از خرید محصولات این کارخانه منصرف کرد. 
در عوض آئودی سال بسیار خوبی داشت. در بین سه خودروساز لوکس آلمانی، ارزش آئودی در طول سال ۲۰۱۴ از همه بیشتر رشد کرد و با ۲۷ درصد افزایش به هفت میلیارد و صد میلیون دلار رسید. آقای والش می‌گوید هنوز این مرسدس بنز، ب ام و و آئودی هستند که «اصول یک خودروی لوکس را در بازار خودرو تعریف می‌کنند.» 
در بین همه مارک‌های جهان امسال گوگل توانست با چهل درصد افزایش اپل را کنار بزند و با ارزش‌ترین مارک جهان شود. ارزش این مارک امسال ۱۵۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برآورد شده است. اپل با بیست درصد کاهش ۱۴۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار ارزش‌گذاری شد. 
رده بندی ده مارک برتر خودروساز جهان در سال ۲۰۱۴، ارزش آنها به دلار و رتبه‌شان در بین صد مارک برتر جهان و میزان تغییرشان نسبت به سال ۲۰۱۳ به این شرح است: 
۱ – تویوتا – ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار – بیست و ششم –  ۲۱ درصد
۲ – ب ام و – ۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار – سی و دوم – هفت درصد
۳ – مرسدس – ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار – چهل و دوم – ۲۰ درصد
۴ – هوندا – ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار – هفتادم – ۱۴ درصد
۵ – فورد – ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار – هشتاد و چهارم – ۵۶ درصد
۶ – نیسان – ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار – نودم – ۹ درصد
۷ – فولکس واگن – هشت میلیارد و چهارصد میلیون دلار – رتبه بندی نشد – چهار درصد کاهش
۸ – آئودی – هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار – در بین صد مارک رتبه بندی نشد – ۲۷ درصد
۹ – شورلت – چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار – در بین صد مارک در دوسال گذشته رتبه بندی نشد
۱۰ – هیوندای – چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار – در بین صد مارک رتبه بندی نشد – ۱۵ درصد
منبع: میلوارد براون، رویترز، اتوموتیو نیوز