تویوتا اعلام کرد می‌خواهد در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار در تاریخ خودروسازی جهان بیش از ده میلیون خودرو تولید کند. این شرکت در سال ۲۰۱۳ با حفظ برتری خود بالاتر از جنرال موتورز و فولکس‌واگن برای دومین سال پیاپی بزرگترین خودروساز جهان شد. 
گروه خودروسازی تویوتا شامل دایهاتسو و هینو موتور در سال گذشته میلادی ۹ میلیون و ۹۸۰ هزار خودرو ساخت. در همین سال جنرال موتورز با تولید ۹ میلیون و ۷۱۰ هزار دستگاه دومین خودروساز بزرگ جهان شد و فولکس واگن تنها با ده هزار خودرو کمتر در مکان سوم بود. 
تویوتا همزمان با اعلام برتری‌اش در سال گذشته پیش‌بینی کرد تولیدش امسال به ده میلیون ۳۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.
تویوتا در سه ماه آخر سال علاوه بر تولید خودروی بیشتر سود بیشتری از رقبای آلمانی و آمریکایی خود به دست آورد، اما رقابت در سال ۲۰۱۴ بسیار فشرده خواهد بود. جنرال موتورز امسال بهترین ماشین‌های ده سال گذشته خود را به بازار می‌فرستد و در آمریکا اول است. فولکس‌واگن هم پرفروش‌ترین خودروساز در چین است و با فاصله کمی این دو را تعقیب می‌کند و هر سه خودروساز مدل‌های جدیدی به بازار می‌فرستد. 
معجزه تویودا
برتری تویوتا در سال ۲۰۱۳ بهترین خبر برای آکیو تویودا مدیر این کارخانه بود. چهار سال پیش و پس از اینکه تویوتا بعد از شش دهه برای اولین بار ضرر کرد، سکان هدایت کارخانه به دست تویودا سپرده شد. در چهار سال گذشته او با بحران اقتصاد جهانی، فراخوان میلیون‌ها خودرو، زلزله و سیل، افزایش قیمت ین و تحریم کالاهای ژاپنی در چین دست وپنجه نرم کرد اما عاقبت برهمه این مشکلات فائق آمد و توانست تویوتا را دوباره به بزرگترین خودروساز جهان تبدیل کند. 
راز موفق او که نوه بنیانگذار این کارخانه ژاپنی هم هست بازگشت به ایده اولیه‌ای بود که تویوتا براساس آن بنا شد؛ توجه به کیفیت و نیاز مشتری. تویودا همچنین تغییر شیوه طراحی محصولات تویوتا و هیجان‌انگیزتر کردن محصولات را به یک اولویت تبدیل کرد. تویوتا با مدیریت او بر بازارهای تازه بیشتر تمرکز کرد. 
معرفی نسل تازه‌ای از محصولات تویوتا تازه آغاز شده است و تویودا امیدوار است با ورود مدل‌های تازه بتواند رکورد تولید ده میلیون خودرو را برای اولین بار بشکند. 
در سوی دیگر، جنرال موتورز که با مدیریت دان اکرسون از ورشکستگی نجات یافت و دوباره به سوددهی رسید حالا با هدایت ماری بارا، اولین مدیر اجرایی زن در صنعت خودرو با قدرت تمام به پیش می‌رود. جنرال موتورز در سال ۲۰۱۲ با اختلاف ۴۶۰ هزار دستگاه از تویوتا دومین خودروساز بزرگ جهان شد. این کارخانه در سال ۲۰۱۳ این اختلاف را به ۲۷۰ هزار دستگاه کاهش داد. 
جنرال موتورز هزینه‌های تولید را تا حد زیادی کاهش داده، با خارج کردن شورلت از اروپا فضای بیشتری برای اپل و واکسهال در قاره سبز ایجاد کرده و  بعد از عرضه ۱۸ مدل جدید تنها در آمریکا می‌خواهد امسال ۱۴ مدل جدید دیگر به بازار عرضه کند. 
فولکس واگن، ضلع سوم این رقابت بعد از پایان دادن به برتری ۹ ساله جنرال موتورز در بازار چین حالا نبرد را به خاک آمریکا کشانده است. این کارخانه چند هفته پیش و در حاشیه نمایشگاه خودروی دیترویت اعلام کرد در پنج سال آینده هفت میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری خواهد کرد. فولکس‌واگن همچنین می‌خواهد فروش آئودی را تا سال ۲۰۱۸ به یک میلیون دستگاه در سال برساند و در همین سال بزرگترین خودروساز جهان باشد. 
جبهه چین
بعد از بالا گرفتن اختلاف چین و ژاپن برسر حق مالکیت جزایری در دریای شرق چین و بازدید نخست وزیر ژاپن از معبد یادبود کسانی که از شرم شکست در جنگ جهانی دوم خودکشی کردند و به جنایات جنگی متهمند، روابط چین و ژاپن رو به تیرگی گذاشت و این باعث ایجاد موجی ضد ژاپنی در چین شد و در نتیجه فروش تویوتا در چین در سال ۲۰۱۲ نزدیک به پنج درصد کاهش یافت. با این حال تویوتا همچنان امیدوار است امسال بتواند یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در چین بفروشد. 
در بازار ژاپن هم وضع تویوتا چندان خوب نیست. در سال ۲۰۱۳ فروش تویوتا با پنج درصد کاهش دو میلیون ود ۲۹۵ هزار دستگاه بود. اما سیاستهای تشویقی جدید دولت ممکن است مردم را به خرید بیشتر ترغیب کند. تویوتا سال گذشته در بازارهای شرق آسیا هم چندان موفق نبود. با قطع کمک دولتی برای خرید خودرو، فروش تویوتا در تایلند ۱۴ درصد کم شد. ناآرامی‌های سیاسی در تایلند هم به رونق بازار کمکی نمی‌کند و ممکن است امسال هم فروش ده درصد کمتر شود. 
در اندونزی که تویوتا و دایهاتسو نیمی از بازار را در اختیار دارند هم فروش به خاطر افزایش قیمت بنزین تا ده درصد کاهش یافته است. 
همه اینها باعث شده رقابت برای تاج بزرگترین خودروساز جهان در سال ۲۰۱۴ از همیشه هیجان انگیزتر و پیش‌بینی برنده این رقابت از همیشه سخت‌تر باشد.