تویوتا در حال کار بر روی پلتفرمی است که با کمی تغییر می‌توان آن را در بسیاری از مدل‌هایش استفاده کند. این ایده که باعث صرفه‌جویی زیاد در هزینه ساخت خودرو خواهد شد، پیشتر توسط فولکس‌واگن به کار گرفته شده است. 
تویوتا نام این ساختار تازه را «ساختار جهانی جدید تویوتا» یا TNGA نامیده است. این کارخانه هنوز اعلام نکرده کدام مدل‌هایش را براساس این ساختار خواهد ساخت اما به نظر می‌رسد بیشتر مدل‌های تویوتا از یاریس تا کمری و همینطور مدل‌های شاسی بلندی نظیر راو۴ براساس همین ساختار ساخته شود. 
اولین خودرویی که براساس این پلتفرم ساخته می‌شود نسل جدید مدل پریوس است که قرار است در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شود. لکسوس هم از این پلتفرم استفاده خواهد کرد و به احتمال زیاد نسل بعدی مدل هچ بک سی‌تی۲۰۰ این کارخانه بر روی این پلتفرم ساخته خواهد شد. 
مهمترین مزیت استفاده از این پلتفرم کاهش هزینه تولید است. با یک پلتفرم کارخانه از نظر ابزار تولید و بودجه تحقیق و توسعه پول زیادی صرفه جویی می‌کند. همینطور می‌توان سیستم‌های الکتریکی را در مدل‌های مختلف استفاده کرد که این هم به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند و تویوتا می‌تواند از طریق این صرفه‌جویی امکانات بیشتری را در مدل‌های ارزانتر خود در اختیار خریداران قرار دهد. از جمله این امکانات سیستم ترمز با کمک رادار برای رصد جاده است که در حال حاضر یک آپشن لوکس برای خودروها است. 
تویوتا از سوی دیگر روش خود در طراحی و ساخت داخل خودرو را هم تغییر می‌دهد. این تغییر واکنشی به روش فولکس‌واگن و آئودی در استفاده از مواد مرغوب است. ظاهراً پیشنها این تغییر مدت‌ها است که توسط بخش اروپایی تویوتا به دفتر مرکزی این کارخانه مطرح شده است. 
این بخش کارخانه ژاپنی استدلال می‌کند که برای رقابت با فولکس‌واگن چاره‌ای جز بهتر کردن کیفیت داخل ماشین نیست. اما به دلیل کم بودن ماشین‌های اروپایی در ژاپن همکاران ژاپنی در تویوتا تاکنون چندان به اهمیت کیفیت داخل اتاق به عنوان یک مزیت برای رقابت با خودروسازان اروپایی توجه نمی‌کردند.