با اعلام شهردار نیویورک،نیسان NV200 به عنوان تاکسی آینده این شهر انتخاب شد.  نیسان برای کسب این عنوان با دو خودروی دیگر از فورد و کارخانه‌ ترکیه‌ای کارسان رقابت می‌کرد. 

مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک گفت اگرچه به نظر می‌رسد یک مینی‌ون بیشتر به حومه شهر بیاید تا مرکز شهری شلوغ  مثل نیویورک، اما این خودروی جادار با رنگ زرد مشهور تاکسی‌های نیویورک، به خوبی می‌تواند به نماد این شهر تبدیل شود. 

قرار است تا سال ۲۰۱۸ همه تاکسی‌های فعلی از رده خارج شود. شهرداری نیویورک می‌خواهد بیش از سیزده هزار تاکسی این شهر را در نهایت با ماشین‌هایی الکتریکی عوض کند.

نیسان این تاکسی را در کارخانه‌ای در مکزیک می‌سازد. موتور این ماشین ۲۴۰۰ سی سی و چهار سیلندر است، اما می‌توان آن را به موتور الکتریکی مجهز کرد.

کارلوس تاوارز، مدیر بخش آمریکای شمالی نیسان بعد از اعلام این خبر گفت: «‌NV200 این فرصت را برای نیسان فراهم می‌آورد تا هر روز تعهدمان را به ساخت ماشین‌های با کیفیت و حمل و نقل شهری به بیش از ششصد هزار مسافر در نیویورک نشان دهیم.‌»

این تاکسی برای چهار نفر و بارشان جا دارد و سقفش هم شیشه‌ای است و به این ترتیب توریست‌ها می‌توانند آسمان خراش‌های مشهور شهر نیویورک را هنگام سفر با این تاکسی‌ها ببینند. برای مسافران جای شارژ موبایل و دو USB هم در نظر گرفته شده است.

پروژه تاکسی آینده از سال ۲۰۰۷ با هدف یافتن خودرویی جانشین برای فورد کراون ویکتوریا، و دو مدل دیگر تاکسی نیویورک آغاز شد. در دسامبر سال ۲۰۰۹ تاکسیرانی نیویورک شروع به پذیرش مدل‌های پیشنهادی کرد. در نهایت یک مدل از کارخانه ترکیه‌ای کارسان، یک فورد که براساس فورد ترانزیت طراحی شده بود و این نیسان به عنوان سه فینالیست انتخاب شدند. 

فورد کراون ویکتوریا

فورد اسکیپ

تویوتا سیه‌نا

 عکس: Taxi of Tommorow

اولین تاکسی‌ها از سال ۲۰۱۳ به راننده‌ها تحویل داده خواهد شد. نیسان اعلام کرده است که قراردادش با شهرداری نیویورک تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر در نیویورک سه مدل تاکسی استفاده می‌شود. از همه مشهورتر فورد کراون ویکتوریا است. به جز این خودرو، فورد اسکیپ و تویوتا سیه‌نا هم در ناوگان تاکسیرانی نیویورک استفاده می‌شود.


فورد کراون ویکتوریا سال هاست که تاکسی نیویورک است

فورد اسکیپ (عکس بالا) و مینی ون سیه نا از تویوتا هم اکنون در شهر نیویورک به عنوان تاکسی استفاده می شود