دوج بعد از رونمایی از چلنجر تقویت شده با موتور ۷۰۷ اسب بخاری«هل‌ کت»، اکنون برای رقابت با سدان‌های تقویت شده ب ام و، مرسدس بنز و آئودی، مدل چهار در چارجر خود را نیز به این موتور مجهز کرده است. دوج می‌گوید چارجر اس آر تی هل کت که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود با حداکثر سرعت ۳۲۸ کیلومتر در ساعت سریعترین سدان تولید انبوه در جهان است. 
گروه خودروسازی کرایسلر، چهره جدید و به روز شده چارجر را پیش‌تر در نمایشگاه نیویورک نشان داده بود. مدل هل کت که توسط بخش SRT گروه کرایسلر تقویت شده است، به تناسب موتور هشت سیلندر ۶.۲ لیتری سوپرشارژ خود نیز  نسبت به مدل ۲۰۱۵ کمی تغییر کرده است. شبیه این تغییرات قبلا در مدل چلنجر هل کت دیده شده بود که شامل کاپوت متفاوت و تغییرات در جلوی خودرو است تا حداکثر جریان هوا را برای خنک کردن موتور به بفرستد. گوشه‌هایی از چارجر کلاسیک سال ۱۹۶۹ و و وایپرکوپه را می‌توان در ظاهر خودرو دید. 
حداکثر سرعت چارجر هل کت ۳۲۸ کیلومتر در ساعت است که هشت کیلومتر در ساعت بیشتر از چلنجر هل کت است. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت آن هم ۳.۷ ثانیه اعلام شده است که حدود چهار دهم ثانیه کمتر از ب ام و M5 با قیمتی حدود دو برابر است. دوج همچنین می‌گوید چارجر هل کت فاصله یک چهارم مایل (حدود چهارصد متر) را در یازده ثانیه طی می‌کند که نیم ثانیه کمتر از رکورد اعلام شده برای فراری ۴۵۸ ایتالیا است. آمار جالب دیگری که اعلام شده زمان صفر-۱۰۰-صفر خودرو است که دوج می‌گوید تنها ۱۳ ثانیه است که تنها دو ثانیه از مک‌لارن اف ۱ بیشتر است. با توجه به وزن بیش از دو تنی این ماشین، رسیدن به چنین ارقامی بسیار قابل توجه است. 

به جز سرعت اما شباهت دو مدل زیاد است. از جمله ترمزها و چرخ‌هایشان یکی است و چارجر هم مانند چلنجر سویچ دومی دارد که در صورتی که ماشین با آن روشن شود، عملکرد موتور محدود می‌شود. 
در نمایشگر ۸.۴ اینچی روی کنسول هم نرم‌ افزای نصب شده است که عملکرد و رکوردهای راننده را ثبت می‌کند و به او نشان می‌دهد. سیستم صوتی هارمون کاردن با هجده بلندگو، گرم کن فرمان، دنده‌های پشت فرمان، سیستم گرم کن و خنک کن صندلی، شبکه وای فای و تهویه مطبوع از دیگر امکانات سدان جدید دوج است. 
آنچه دوج را به عرضه یک سدان تقویت شده با موتور هل کت تشویق کرد، استقبال کم نظیر از چارجر هل کت بود. بعد از رونمایی این خودرو در اوایل تابستان، خریداران برای ثبت نام به نمایندگی‌‌های فروش هجوم بردند. 

تیم کانیسکیس، مدیر برند دوج، هنگام رونمایی خصوصی این خودرو برای خبرنگاران در توجیه ساخت این سدان گفت «این خودرویی است که بیشتر برندها آن را هیچوقت به بازار عرضه نمی‌کنند. این خودرویی است که صرفه تجاری ندارد. این خودرویی است که در هیچ بخش تعریف‌شده‌ای از بازار نمی‌گنجد. این خودرویی است که هیچ مشتری تا کنون از ما نخواسته آن را بسازیم.»
اما گاهی شما باید آمار و واقعیت‌ها را کنار بگذارید. بعضی وقت‌ها شما باید حرف مشاواران و نظرسنجی‌ها را گوش نکنید و ماشینی بسازید که هویت خودش را خود تعریف کند. بعضی وقت‌ها باید ماشینی ساخت که تعاریف متداول را بازتعریف کند.»
کانیسکیس همچنین گفت قرار نیست تولید مدلهای تقویت شده هل کت محدود شود. ثبت نام برای پیش خرید چارجر هنوز آغاز نشده و قیمت این خودرو هم هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. اما انتظار می‌رود این خودرو با قیمت حدود ۶۳ هزار دلار به بازار عرضه شود.