بی‌بی‌سی اعلام کرد کریس اوانز، را به عنوان مجری اصلی برنامه تاپ گیر (تخت گاز) معرفی کرد. اوانز دی جی و از مجریان مشهور رادیو و تلویزیون بی‌بی‌سی ‌است و از بخت‌های اصلی جانشینی جرمی کلارکسون بود. 
او بعد از اعلام خبر حضورش در تاپ گیر گفت این برنامه «محبوب‌ترین» برنامه تلویزیونی او بوده و همه تلاشش را خواهد کرد تا با احترام با اعتباری که این برنامه تاکنون به دست آورده، آن را به پیش ببرد.
بی‌بی‌سی سه ماه پیش بعد از دعوای جرمی کلارکسون، مجری اصلی برنامه با یک تهیه کننده قرار داد او را تمدید نکرد. بی‌بی‌سی اعلام کرد مجریان برنامه تاپ گیر همه جدید خواهند بود و به این ترتیب ریچارد هموند و جیمز می هم از این برنامه خواهند رفت. 

هنوز معلوم نیست اوانز فصل جدید تاپ گیر را به چه ترتیبی اجرا خواهد کرد. آیا مجریانی ثابت در کنار او خواهند بود یا او هر قسمت را با مجریان مهمان ضبط میکند.

تاپ گیر یکی از موفق‌ترین برنامه‌های بی‌بی‌سی است که حدود ۳۵۰ میلیون بیننده در سراسر جهان دارد و سالانه پنجاه میلیون پوند فروش جهانی دارد. 
بر روی کاغذ او بهترین مجری برای تاپ گیر است. مجری ۴۹ ساله از دوستان جرمی کلارکسون است، علاقه‌اش به ماشین از کسی پنهان نیست و قبلا خود را در موفق کردن چند برنامه رادیو و تلویزیونی ثابت کرده است. او البته نه به اندازه کلارکسون اما تا حد زیادی جنجال برانگیز است. 

اوانز از کلکسیونرهای مشهور خودرو در بریتانیا است. او کلکسیونی از فراری‌ به رنگ سفید دارد. تنها ماشین قابل حرکت فیلم «چیتی‌چیتی بنگ‌ بنگ»، فراری ۳۶۵ جی‌تی‌اس دایتونا، فراری لافراری، فراری ۳۲۸ جی‌تی‌اس، فراری ۴۵۸ ایتالیا، فراری کالیفرنیا مدل ۱۹۶۱، مرسدس بنز ۱۹۰ اس‌ال مدل ۱۹۶۲ و فراری جی‌تی‌او از مهم‌ترین خودروهایی است که او در کلکسیون خود دارد. 
فراری جی‌تی‌او او یکی از ۳۶ دستگاهی است که از این خودرو باقی مانده و او آن را پنج سال پیش به قیمت دوازده میلیون پوند خرید. 
فیلمبرداری مجموعه جدید تاپ گیر از هفته آینده آغاز می‌شود. آخرین قسمت از فصل کنونی دو هفته دیگر نمایش داده می‌شود. این قسمت از مجموعه بخش‌های مختلفی ساخته شده که پیش از توقف پخش برنامه ضبط شده بود و آخرین حضور جرمی کلارکسون در تاپ گیر است.