برنامه تبلیغاتی مینی برای نامگذاری جبهه هوای سردی که در این روزها اروپا را فرا گرفته، بعد از کشته شدن بیش از صد نفر از سرما در این قاره، باعث بدنامی مینی شد.
بعد از آمریکا، آلمان تنها کشوری است که در آن می‌توان جبهه‌های هوا را نامگذاری کرد. در آلمان با پرداخت سیصد یورو به اداره هواشناسی، می‌توان یکی از حدود دویست جبهه هوایی را که در سال وجود دارد نامگذاری کرد. رسم نامگذاری از دهه پنجاه میلادی شروع شد و ده سال است که حقوق این نام‌ها به فروش می‌رسد و درآمد آن برای تحقیقات هواشناسی در دانشگاه آزاد برلین هزینه می‌شود. 
شرکت آلمانی ب ام و، مالک مارک مینی، قصد داشت از این فرصت برای تبلیغ محصول جدید کوپر این مارک استفاده کند و یک جبهه هوای سرد را به نام کوپر خریداری کرد. از بخت بد ب ام و، این جبهه هوای سرد، یکی از سخت‌ترین زمستان‌های اروپا را به وجود آورد تا جایی که دمای هوا تا ۳۳ درجه زیر صفر کاهش یافت و  سرما علاوه بر بیش از صد کشته، تنها در اوکراین ۹۵۰ نفر را راهی بیمارستان کرده است. 
در سایت هواشناسی آلمان فردی که این نام را خریداری کرده، جولیا تالمیر نامیده شده است. او برای شرکت تبلیغاتی ساسن باخ در مونیخ کار می‌کند. نه خانم تالمیر و نه شرکت تبلیغاتی ساسن‌باخ در این باره حاضر اظهار نظر نشده‌اند، اما ب ام و به خاطر این کار عذرخواهی کرده است. ب ام و در بیانیه خود نوشته  پیش‌بینی تأثیر و قدرت جبهه‌های هوای سرد غیرممکن است و این شرکت برای تعیین زمان استفاده از این نام اختیاری نداشته است. 
این شرکت برای ب ام و یک جبهه هوای گرم را هم به نام مینی نامگذاری کرده است. شایع شده است که این نامگذاری‌ها برای شعار تبلیغاتی مینی است که به آب و هوا مربوط می‌شود. شاید با آنچه که در هفته گذشته رخ داد مینی از داشتن چنین شعار تبلیغاتی منصرف شود.