بعد از ماه‌ها شایعه و حدس و گمان، سه مجری محبوب برنامه تاپ‌گیر بی‌بی‌سی، با برنامه جدید خود، «گرند تور» به تلویزیون برگشتند. جرمی کلارکسون، جیمز می و ریچار هموند، در اولین قسمت از این برنامه که از شبکه اینترنتی آمازون پخش می‌شود، علاوه بر بازگشتی باشکوه آشکار و پنهان به بی‌بی‌سی کنایه زدند.

برنامه با تصویری از یک روز بارانی در لندن آغاز می‌شود. کلارکسون در هوایی غم‌انگیز از ساختمانی که ظاهرا بی‌بی‌سی است خارج می‌شود و کارت خود را به نگهبانی تحویل می‌دهد. در تصویر بعدی او در فرودگاه و راهی لس‌آنجلس است. وقتی می‌رسد، در پارکینگ یک خودروی آمریکایی منتظر او است. هوا حالا دیگر آفتابی است و کلارکسون در جاده‌ای بی‌انتها در حال حرکت است و کمی بعد ریچارد هموند و جیمز می در دو موستانگ دیگر به او ملحق می‌شوند.

در صحنه بعدی، این سه در صحرای کالیفرنیا با کاروانی از خودروهای کلاسیک و مدرن در تصویری که به فیلم «مکس دیوانه» شبیه است به چادر استودیوی «گرند تور» می‌رسند. جایی که گروه «هات هاوس فلاورز» در حال اجرای زنده آهنگ «حالا میتونم بهتر ببینم» جانی نش، هستند. انتخاب این آهنگ هم انتخابی به نظر نمی‌رسد:

حالا که باران رفته است بهتر میبینم
همه دست اندازهای سر راهم را میبینم
رفتند ابرهای سیاهی که کورم کرده بود
روزی آفتابی – روشن روشن در راه است

the-grand-tour-02

سه‌گانه مقدس

بعد از این شروع سینمایی که نمایشی از بودجه عظیم آمازون برای ساخت این مجموعه است، به محض اینکه دهان سه مجری انگلیسی باز شد، همان فضای آشنای تاپ‌گیر برگشت. کلارکسون با اولین شوخی خود با کولی‌ها به وضوح اعلام می‌کند که قرار نیست جنجالی بودن را کنار بگذارد. اگر در بی‌بی‌سی بود، این شوخی احتمالا از برنامه حذف می‌شد.

اما هنوز این برنامه درباره خودرو است و خودروها باید حرف اول را در آن بزنند. گرند تور برای یادآوری کردن این نکته و همینطور برای اینکه تاپ‌گیر را کیش و مات کند، برای اولین بار پورشه ۹۱۸، فراری لافراری و مک‌لارن پی۱ را یک جا کنار هم تست می‌کند. اگرچه هنوز معلوم است فراری چندان به حضور در کنار دو رقیب اصلی‌اش راضی نبود و برای راضی نگه‌داشتن هر سه خودروساز، همه در تست درگ برنده شدند.

کاملا واضح است که بین بی‌بی‌سی و آمازون بر سر حقوق معنوی بخش‌های ریز و درشت تاپ گیر دعوا بوده است. با پخش برنامه تاپ‌گیر معلوم شد که استیگ در بی‌بی‌سی ماندنی شده است. گرند تور حالا راننده خود را دارد که این بار هویتش معلوم است. او مایک اسکینر، راننده مسابقات نازکار است، اما در برنامه او را «آمریکایی» صدایش می‌کنند.

گرند تور

پیست ابولا

در قسمت اول معلوم شد که بخشی از برنامه به مصاحبه با هنرپیشه‌ها و خوانندگان اختصاص داده خواهد شد. اگرچه سه نفری که معرفی شدند، همه در حادثه‌ای کشته می‌شوند و با کسی مصاحبه نمی‌شود. این شوخی نه چندان بامزه احتمالا تنها گوشه‌ای بود تا نشان دهد هنرپیشه‌های مشهوری در راه این برنامه‌اند. بخش اخبار هم فقط معرفی شد و خبری در قسمت اول داده نشد.

بیشتر برنامه به تست گروهی سوپرکارها داده شده بود. اما در حین معرفی پیست جدید برنامه که شبیه به ویروس ابولا است، کلارکسون یک ب ام و ام۲ را هم تست کرد وگفت این بهترین خودرویی است که تاکنون در بخش ام کارخانه آلمانی ساخته شده است. در همین بخش هم یک فراری ۴۸۸ جی‌تی‌بی به طور مختصر نمایش داده شد.

گرند تور

گرند تور در نبرد حقوقی دیگر با بی‌بی‌سی، امکان ضبط برنامه در استودیوی ثابت را هم نداشت. برای همین برنامه در چادری ضبط می‌شود که هر هفته در یک جای جهان برپا خواهد شد.

برخلاف تاپ‌گیر که بعد از پخش اولین سری آن بدون کلارکسون به شدت با انتقاد روبرو شد، تقریبا همه منتقدان از گرند تور خوب گفته‌اند. بی اقبالی به تاپ گیر باعث شد در پایان فصل اول، کریس اوانز، مجری اصلی برنامه کنار برود و بار فصل دوم برنامه بر دوش مت‌لابلان، هنرپیشه آمریکایی است.

کلارکسون و همکارانش اما پیچ سخت اول را به خوبی طی کردند. اگرچه بودجه‌ای که در اختیار آنها بود بسیار بیشتر از تاپ‌گیر است، اما در نهایت آنچه برنامه آنها را محبوب کرد، نه جلوه‌های سینمایی بلکه محتوایش بود.

گرند تور