مرسدس بنز جزییات تازه‌ای از نسل بعدی مدل سی‌ال‌اس خبر داده است. قرار است مدل بعدی چهار در کوپه بنز تا چند ماه دیگر در نمایشگاه فرانکفورت به طور رسمی رونمایی شود و از سال ۲۰۱۸ به بازار بیاید.

نسل اول سی‌ال‌اس در سال ۲۰۰۴ با ترکیب ظاهر یک کوپه با سدان، کلاس تازه‌ای از خودرو را به جهان معرفی کرد. نسل سوم این خودرو حالا در خانواده مرسدس یک رقیب تازه دارد. ای‌ام جی قرار است به زودی یک مدل چهار در براساس کانسپت جی‌تی به بازار عرضه کند. این خودرو و سی ال اس اشتراک زیادی خواهند داشت و هر دو براساس نسل جدید کلاس ائی ساخته می‌شوند.

گفته می‌شد مرسدس بنز براساس شیوه جدید نامگذاری خود، نسل جدید را با نام سی ال ائی به بازار عرضه کند. اما براساس اطلاعات تازه بنز هنوز در این باره تصمیم قطعی نگرفته است و ممکن است نام سی ال اس را حفظ کند.

گوردون واگنر، مدیر طراحی مرسدس می‌گوید بنز این دو خودرو را برای خریدارانی متفاوت بازاریابی می‌کنند. به گفته او «سی ال اس برای جیمز باند و ای ام جی جی تی برای جیسون بورن ساخته می‌شود.»

«کانسپت جی تی بیشتر یک خودروی مسابقه‌اش چهار در خواهد بود و تمرکز ما در سی ال اس بیشتر بر روی شخصیت ظاهری خودرو و طراحی است. این تاکید بر طراحی در نسل بعدی بیشتر هم خواهد شد. سقف همچنان کوتاه و پنجره‌ها همچنان باریک است و ماشین تا حد زیادی به طرح‌های مدادی طراحان شبیه است.»

 

عکس‌های مخفی

با این حال واگنر می‌گوید نسل جدید سی ال اس همچنان برای چهار نفر جا خواهد داشت و فضای بالای سر سرنشینان تغییری نخواهد کرد. قرار است چرخ‌ها بزرگتر شود.

آمدن عضو جدید به خانواده کوپه‌های چهار در در مرسدس ممکن است به قیمت حذف موتور هشت سیلندر از سی ال اس تمام شود. تقریبا مشخص است که اولین مدل چهار در ای ام جی موتور هشت سیلندر خواهد داشت و به همین دلیل برای فاصله گرفتن از آن، مدیران بنز تصمیم گرفته‌اند سی ال اس را تنها با موتورهای چهار و شش سیلندر تولید کنند. مدل تقویت شده ای ام جی سی ال اس ۶۳ هم با موتور سه لیتری شش سیلندر ساخته می‌شود که ۴۵۰ اسب بخار قدرت دارد.

مدل چهار در ای ام جی تا سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه نخواهد شد و به سی ال اس فرصت می‌دهد تا موقعیت خود را در بازار تثبیت کند. مرسدس همچنین اعلام کرده نسل جدید سی ال اس را به صورت شوتینگ بریک (استیشن) نخواهد ساخت.

با دیدن عکس‌هایی که به تازگی از مدل استتار شده سی ال اس منتشر شده است می‌توان گوشه هایی از نسل جدید این خودرو را دید. ه به نظر می‌رسد فرم خودرو تغییرات انقلابی نخواهد کرد. مهمترین تغییر، چراغ‌های جلو است که به وضوح باریک‌تر شده است. همینطور از روی تصاویر میتوان دید که خشونت ظاهر سی ال اس ،در تضاد با ای ام جی جی تی، کمتر شده است.

اشتراک سی ال اس با کلاس ائی در داخل خودرو نمایان‌تر خواهد بود. علاوه بر جلو داشبورد کلاس ائی فن‌آوری‌های خودران مانند تغییر خط خودکار و تنظیم سرعت خودرو با حداکثر سرعت مجاز جاده هم در مدل جدید عرضه خواهد شد.

عکس: اتواکسپرس – اتو اولوشن