ژاپن به دلیل تراکم زیاد جمعیت و خیابان‌های شلوغ، به طور سنتی پذیرای ماشین‌های کوچک است. به همین دلیل است که خودروسازان این کشور با مجموعه‌ای از خودروهای کوچک به استقبال نمایشگاه توکیو می‌روند. 
پیشتر درباره هوندا و کانسپت‌هایی که به نمایشگاه توکیو خواهد برد در {این مقاله} صحبت کردیم. 
سوزوکی هم قصد دارد با سه کاسنپت به نمایشگاه برود که مهمترین آن به نام رجینا، طرحی از خودرویی کوچک است که هدفش افزایش کارایی با کاهش وزن و افزایش آیرودینامیک است. 
برخلاف جریان روز در صنعت خودروسازی این ماشین به جای داشتن موتوری الکتریکی از یک موتور کوچک گازوئیلی استفاده می‌کند. با این حال مصرف این ماشین، که تنها ۷۳۰ کیلوگرم وزن دارد، حدود سه لیتر در هر صد کیلومتر است و تنها ۷۰ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر تولید می‌کند. 

برای افزایش ضریب آیرودینامیک، روی چرخ‌های عقب پوشانده شده و به جای آینه‌های کناری از دوربین‌های کوچک استفاده شده است. 
علاوه بر کانسپت رجینا، سوزوکی یک طرح دیگر به نام کیو را نیز در توکیو نمایش می‌دهد. کیو یک خودروی الکتریکی شهری است. این ماشین با طول تنها دو و نیم متر برای سفر‌های زیر ده کیلومتر طراحی شده و ردیف عقب صندلی‌های آنکه برای دو کودک طراحی شده است را می‌توان برای زیادتر شدن جای بار برداشت. 
و بالاخره سوزوکی در نمایشگاه توکیو یک نمونه الکتریکی هایبرید از مدل سویفت را هم رونمایی خواهد کرد. سوزوکی می‌گوید این ماشین می‌تواند بین بیست تا سی کیلومتر را با تنها با استفاده از باتری‌هایش حرکت کند.

دایهاتسو، قدیمی‌ترین خودروساز ژاپن که همیشه به ساختن ماشین‌های کوچک مشهور بوده، امسال با کانسپتی به نام دی ایکس در نمایشگاه توکیو حاضر خواهد شد. موتور این ماشین دو سیلندر است و بدنه آن از جنس رزین ساخته شده و دایهاتسو به همین خاطر می‌توان بدنه‌های مختلفی را روی این شاسی عرضه کند. 

کانسپت دیگر این خودروساز ژاپنی به نام پیکو هم یک خودروی دو نفره شهری است که در فاصله بین موتور سیکلت و خودرو طراحی شده است. این خودرو با قوای محرکه الکتریکی حرکت می‌کند و یک سیستم رادار در رانندگی به راننده کمک می‌کند. 

و بالاخره، نیسان هم با‌عرضه سومین کانسپت پی‌وو در توکیو یک قدم به ساخت خودرویی کوچک برای رانندگی در شهر نزدیک‌تر شد. نیسان در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نمونه‌های دیگری از این کانسپت را عرضه کرده بود، اما پی‌وو ۳ از همه این مدل‌ها به خودرویی که بشود آن را با تکنولوژی امروز تولید کرد، نزدیکتر است. 

این ماشین برای سه نفر گنجایش دارد و با موتور الکتریکی حرکت می‌کند. از جمله تکنولوژی‌هایی که در این ماشین معرفی شده، سیستم پارک کردن خودکار است که بعد از پیاده کردن راننده خودش را پارک می‌کند و با وصل شدن به برق باتری‌هایش را شارژ می‌کند. راننده می‌تواند از طریق تلفن همراهش ماشین را دوباره برای سوار شدن فرا بخواند. 
نمایشگاه خودرو توکیو ۹ آذر آغاز می‌شود.