در مسابقه فرمول یک جایزه بزرگ کانادا، جنسن باتن راننده تیم مک لارن توانست در یکی از دراماتیک‌ترین مسابقات فرمول یک تاریخ، در دور آخر مقام اول را کسب کند.

شدت گرفتن باران باعث شد تا مسابقه بیش از دو ساعت متوقف شود اما انتظار برای تماشای ادامه مسابقه ارزشش را داشت چرا که باتن که در در دور ۴۰، آخرین راننده در پیست بود، بعد از دو برخورد با هم تیمی‌اش لوییس همیلتون و فرناندو آلونسو از فراری و شش بار گاراژ رفتن، در ثانیه‌های آخر مسابقه از اشتباه سباستین فتل استفاده کرد و اولین راننده ای شد که از خط پایان گذشت.

سباستین فتل که در طول مسابقه بدون اشتباه مکان اول را حفظ کرده بود، در دور آخر براثر فشار زیاد باتن اشتباه کرد و کنترل ماشین را از دست داد و سکوی اول را به حریف بریتانیایی خود واگذار کرد.

بعد از او، مارک وبر هم تیمی‌اش در تیم رد بول در نبردی سخت با مایکل شوماخر توانست مقام سوم را از آن خود کند.

مایکل شوماخر که با هفت بار اول شدن در پیست ژیل ولینو در مونترال، رکورد دار تعداد قهرمانی در این پیست است، در لحظاتی از مسابقه در مکان دوم قرار داشت اما جنسن باتن و مارک وبر توانستند در مسیرهای مستقیم پیست از او سبقت بگیرند.

این بهترین رانندگی شوماخر از زمان بازگشتش به فرمول یک در سال ۲۰۱۰ بود و بهترین مقامی که مرسدس بنز در این فصل توانسته کسب کند.

 

اما بهترین راننده روز بدون شک جنسن باتن بود. ترکیبی از انتخاب درست لاستیک، سرعت بالا و توقف مسابقه به باتن کمک کرد تا بتواند در سی دور از مکان آخر به یک مدعی قهرمانی تبدیل شود. پیش از توقف مسابقه به دلیل بارش باران، برخورد او با هم تیمی‌اش لوییس همیلتون باعث شد تا همیلتون از مسابقه خارج شود. در حالی که همیلتون قصد داشت از اشتباه باتن استفاده کند و از او سبقت بگیرد، باتن به همیلتون راه نداد و برخورد دو ماشین به آسیب دیدن ماشین همیلتون و خروج او از مسابقه منجر شد.

باتن در جریان توقف مسابقه گفت که به دلیل بارش شدید باران دید کافی نداشت و همیلتون را ندید. او از همیلتون به خاطر این برخورد عذرخواهی کرد.

اما این آخرین برخورد باتن در مسابقه نبود.

بعد از شروع دوباره مسابقه، فرناندو آلونسو از فراری هنگام سبقت از باتن با او برخورد کرد. این برخورد باعث شد تا لاستیک ماشین باتن پنچر شود و او به مکان آخر سقوط کند و آلونسو هم از مسابقه خارج شد. داوران بعد از مسابقه این صحنه را بررسی کردند و اعلام کردند که باتن در این برخورد مقصر نبود.

 

اما از اینجا به بعد باتن با عوض کردن سریع لاستیک‌هایش به لاستیک‌هایی با چسبندگی بیشتر، از تنظیم ماشینش برای هوای بارانی حداکثر استفاده را کرد و راه خود را به جمع صدرنشینان باز کرد. توقف چندباره مسابقه و ورود ماشین‌ مارشال هم به باتن کمک کرد تا فاصله‌اش را به حریفانش کاهش دهد.

در نهایت او در حرکتی شجاعانه با عبور از قسمت خیس پیست توانست مارک وبر و مایکل شوماخر را پشت سر بگذارد و به مکان دوم برسد. در چند دور بعد او با سرعتی باور‌نکردنی به فتل نزدیک شد و او را آنقدر تحت فشار گذاشت تا پیشتاز مسابقات فرمول یک ۲۰۱۱ ناگزیر به اشتباه شد و قهرمانی را به باتن تقدیم کرد.

باتن تنها راننده موفق روز نبود. ویتالی پتروف از رنو و کامی کوبایاشی از تیم سابر هم توانستند بدون حادثه مکان پنجم و هفتم را به دست آورند. کوبایاشی هنگام آغاز مجدد مسابقه در مکان دوم قرار داشت اما با وجود رانندگی خیلی خوب نتوانست این مکان را حفظ کند و درست در خط پایان مکان ششم را به فیلیپه مسا از تیم فراری داد.

مکان ششم برای مسا نتیجه خوبی نبود. او در حالی که برای رسیدن به جمع سه راننده برتر مسابقه تلاش می‌کرد در برخوردی با نارین کارتاکیان از تیم هیسپانیا مجبور شد به گاراژ برود و دماغه ماشین خود را عوض کند و همین باعث شد تا فرصت روی سکو رفتن را از دست بدهد.

 

بیشترین ضرر را اما هم تیمی او کرد. آلونسو در روزی که همه چیز برای موفقیتش فراهم بود در برخورد با باتن فرصت کسب امتیاز را از دست داد و شانسش برای قهرمانی در سال ۲۰۱۱ را هم بسیار کم کرد. خودش بعد از مسابقه گفت که اکنون برای قهرمان شدن باید منتظر اشتباه رقبایش بنشیند.

پل دی رستا از فورس ایندیا هم روز خوبی نداشت. او در مکان پنجم بود که با پشت ماشین نیک هایدفیلد برخورد کرد و مجبور به ترک مسابقه شد. برای نیک هایدفیلد هم همین اتفاق با ماشین کوبایاشی افتاد و او را از مسابقه خارج کرد.

در مجموع ردبول اگر چه اول نشد، اما به عنوان یک تیم روز موفقی داشت. دو مقام دوم و سوم ۳۳ امتیاز برای این تیم به ارمغان آورد و فاصله آن‌ها را با مک لارن بیشتر کرد. فتل هم با ۱۸ امتیازی که از مسابقه کسب کرد  جایش را همچنان در صدر جدول رده بندی رانندگان حفظ کرد.