جنسیس، مارک لوکس هیوندای، با رونمایی از کانسپت نیویورک، خودرویی را که قصد دارد برای رقابت با ب ام و و آئودی به بازار بفرستد نمایش داد. نیویورک یک سدان اسپرت دیفرانسیل عقب است که مدیران جنسیس می‌گویند فرم آینده مدلهای این شرکت را نشان می‌دهد و احتمالا مدل جی۷۰ ، اولین خودرویی است که براساس آن ساخته خواهد شد.

این اولین کانسپتی است که با مدیریت لوک دانکرولک، طراح پیشین بنتلی، از جنسیس نمایش داده می‌شود. این کانسپت هم مانند دیگر کانسپت‌های جنسیس براساس فلسفه‌ای طراحی شده که این شرکت آن را «آراسته و چابک» نامیده است. فرم اسپرت با خطوط صاف و کاپوت کشیده از ویژگی‌های این الگوی طراحی است که در کانسپت جدید با چراغ‌های جلوی تازه و تاکید بیشتر بر جلوپنجره، به روز شده است.

جنسیس کانسپت نیویورک

کانسپت نیویورک تنها ظاهر مدلهای آینده را نمایش نمی‌دهد. این کانسپت یک سیستم هیبرید دارد که از ترکیب موتور چهار سیلندر دو لیتری توربو و یک موتور الکتریکی ساخته شده است. جنسیس می‌گوید این قوای محرکه ۲۴۲ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و به احتمال زیاد در مدلهای آینده جنسیس از آن استفاده خواهد شد. هیوندای در حال حاضر سیستم مشابهی را در مدل سوناتا استفاده کرده است. نیروی موتور از طریق جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک به چرخها منتقل می‌شود.

در بازار خودروهای لوکس، سخت‌ترین رقابت در کلاس سدان‌های کوچک در جریان است. بازاری که ب ام و سری۳، آئودی ای۴ و مرسدس بنز کلاس سی آن را قبضه کرده‌اند. جنسیس اگر می‌خواهد حرفی در بازار خودروهای لوکس برای گفتن داشته باشد، باید در این بازار و با این رقبای قدر بجنگد.

جنسیس کانسپت نیویورک

کاپوت کشیده خودرو باعث شده اتاق خودرو به عقب خودرو نزدیک‌تر شود وشیب ملایم سقف خودرو را اسپرت‌تر کرده است. داخل کابین کیلومتر شمار آنالوگ با یک صفحه ۲۱ اینچی ترکیب شده و ترکیبی جالب از گذشته و آینده را پیش روی راننده قرار داده است. این نمایشگر را ال جی با جدیدترین فن‌آوری ساخت نمایشگر ساخته است و به گفته جنسیس سیستم عامل آن قابلیت شخصی سازی زیادی به راننده می‌دهد.

این نمایشگر تصاویر را با وضوح ۴K نمایش می‌دهد و راننده می‌تواند با حرکت دستانش آن را از دور کنترل کند. لوک دانکرولک، می‌گوید جنسیس با این نمایشگر می‌خواهد به بیننده بگوید خودروهایش ارتباط راننده با خودرو در مدلهای جنسیس تجربه‌ای کاملا متفاوت خواهد بود.

جنسیس کانسپت نیویورک