جگوار با رونمایی از یک کانسپت شاسی بلند، به نبرد خودروسازان لوکس در بازار خودروهای الکتریکی وارد شد. جگوار آی-پیس (I-Pace) در آستانه نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی شد.

قرار است خودروی تولیدی که براساس این کانسپت ساخته می‌شود، در اواخر سال ۲۰۱۷ رونمایی شود و از سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد. اما دفاتر سفارش این شاسی‌بلند کوچک از همین الان باز است و علاقه‌مندان می‌توانند آن را پیش خرید کنند.

جگوار می‌گوید آی-پیس با هر بار شارژ حدود ۳۵۴ کیلومتر حرکت می‌کند. این خودرو در بازاری رقابت خواهد کرد که تا الان تسلا مدل اکس در آن یکه تاز بوده است. اما به زودی چند مدل آلمانی به آن وارد خواهد شد.

جگوار آی-پیس

رقیبان قدرتمند

از جمله آئودی کیو۶ ائی-ترون که همزمان با جگوار به بازار خواهد آمد. رقیب آلمانی بعدی شاسی بلندی است که مرسدس بنز براساس کانسپت ائی‌کیو می‌سازد و قرار است تا سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود.

پورشه هم در این بازار حاضر خواهد بود. اگرچه خودرویی که این کارخانه قصد تولیدش را دارد به جای شاسی‌بلند، یک خودروی اسپرت است که براساس کانسپت میشن ائی ساخته می‌شود.

با وجود این رقبا، جگوار با اعتماد به نفس به این بازار نگاه می‌کند. ایان کالم، مدیر طراحی جگوار همزمان با رونمایی خودرو گفت «آی-پیس یک کانسپت ساده نیست. این نمایشی از طراحی نسل بعدی وسایل نقلیه‌ای است که از باتری نیرو میگیرند.»

مدیر طراحی جگوار می‌گوید آنچه در لس‌آنجلس نمایش داده شد، نه فقط یک کانسپت، بلکه نمونه بسیار نزدیکی به خودرویی است که به خریداران تحویل می‌شود.

جگوار آی-پیس

فن‌آوری جدید باتری

در طراحی خودرو از ظاهر سوپرکار سی-اکس۷۵ جگوار الهام گرفته شده است. اتاق آی-پیس به جلوی خودرو متمایل است و فرم ماشیهای کوپه را گرفته است.

جگوار می‌گوید در ۹۰ دقیقه هشتاد درصد باتری شارژ می‌شود و برای شارژ کامل باید دو ساعت صبر کرد. باتری‌های لیتیوم-یون با نظارت جگوار طراحی شده است و ۹۰ کیلو وات قدرت دارد. این باتری‌ها در کف خودرو جا داده شده است. به همین دلیل مرکز ثقل خودرو هم پایین‌تر آمده و به قابلیت فرمان‌گیری خودرو در جاده کمک می‌کند.

از نظر ابعاد، آی-پیس هم اندازه یک کراس اوور کوچک است. طول ماشین ۴۶۸۰ میلی‌متر و عرضش ۱۸۹۰ میلی‌متر است. ارتفاع ماشین از اف-پیس، شاسی‌بلند کنونی جگوار کمتر است اما فاصله بین دو محور ۲۹۹۰ میلی‌متر است که از اف-پیس بیشتر شده است.

برای دادن ظاهری اسپرت‌تر، چرخها بزرگ‌تر شده و کاپوت شیب‌دار طراحی شده است. چراغهای جلو به طور کامل ال‌ائی‌دی است و یک بادگیر در انتهاب سقف قرار داده شده که در سرعتهای بالا به کاهش فشار هوا کمک می‌کند.

ارتفاع پایین خودرو باعث شده، سرنشینان پایین‌تر از یک شاسی‌بلند معمولی بنشینند، اما با جلوتر آمدن کابین، دید راننده به جاده بد نیست و همینطور جای سرنشینان نسبت به یک کراس اوور غیرالکتریکی در این اندازه، بسیار بیشتر است.