جگوار در حال بررسی طرح تازه‌ای برای ساخت یک خودروی شاسی بلند است که اگر به مرحله تولید برسد حدود سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه خواهد شد.

آدریان هالمارک، مدیر بخش جهانی جگوار در مصاحبه با هفته‌نامه بریتانیایی اتوکار گفته که این پروژه در راستای تقاضای رالف اسپت، مدیر اجرایی جگوار لندروور مطرح شده که خواهان تولید مدل‌های پیشرو و خارج از قالب‌های همیشگی این دو کارخانه است.

لندروور، کارخانه دیگر این گروه با‌عرضه محصولاتی مانند ایووک بسیار موفق بوده است و حالا این گروه خودروسازی از جگوار می‌خواهد تا با فاصله گرفتن از شیوه‌های سنتی خودش، مدل‌های جدیدی معرفی کند. شرکت هندی تاتا که مالک جگوار-لندروور است هم اعلام کرده سرمایه‌گذاری سالانه این دو کمپانی را تا دو برابر  افزایش می‌دهد و به ۱.۵ میلیارد پوند می‌رساند.

کراس‌اوور تنها پروژه جگوار نیست. قبل از ساخت این ماشین، کارخانه انگلیسی خودروهایی براساس کانسپت‌های سی-اکس۱۶ و سی-اکس۷۵ تولید خواهد کرد و  در سال ۲۰۱۵ هم یک جگوار جدید  برای رقابت با  ب‌ ام‌ و سری ۳  به بازار می‌فرستد و در دوسال آینده هم مدل‌های فعلی‌اش را به روز خواهد کرد.

جگوار سی‌-اکس ۱۶

به نظر می‌رسد عرضه رقیبی برای ب ام و سری ۳ برای جگوار اولویت داشته باشد. آقای هالمارک در مصاحبه‌اش با اتوکار گفته که کراس اوور برای این کارخانه «اولویت اول نیست اما اولویت آخر هم نیست». با این اوصاف به‌نظر می‌رسد احتمال تولید کراس‌اوور جگوار ۵۰-۵۰ است اما چنین محصولی به‌هرحال می‌تواند باعث موفقیت جگوار در بازار برزیل، روسیه، هند، و چین شود.

جگوار برای ورود به بازار خودروهای شاسی‌بلند یا (SUV) راه‌های متعددی پیش رو دارد. یکی از این راهها که از همه عملی‌تر به‌نظر می رسد، ساخت این ماشین بر روی پلتفرم مدل صندوق‌دار کامپکتش  است. گفته می‌شود این ماشین تمام آلومینیوم است و جگوار می‌تواند با ساخت یک خودروی بیابانی تمام آلومینیومی خودش را از رقبا متمایز کند.

یک راه دیگر برای جگوار کمک گرفتن از لندروور و استفاده از پلتفرم ایووک است. جگوار می‌تواند با این کار با خرج کمتر یک کراس‌اوور کامپکت و کم مصرف بسازد. البته احتمال ساخت یک کراس‌اوور دیفرانسیل جلو بیشتر از یک جگوار صندوق‌دار با همین مشخصات است.

گزینه اخر که البته احتمال اجرایش کمتر است، ساختن یک ماشین بیابانی لوکس بزرگ با استفاده از  دودیفرانسیلی است که جگوار در حال ساختن آن برای مدل‌های اکس‌اف و اکس‌جی است. اما ساخت خودرو شاسی‌بلند با پلتفرم و ساختار فولادی اکس‌اف زیاد محتمل نیست زیرا تا زمانی که این ماشین به بازار عرضه شود مدل اکس‌اف قدیمی شده و باید مدل جدید آن ساخته شود.

*عکس بالای صفحه: اتوکار