فاصله بین دنیای واقعیت و دنیای خیال هر روز کمرنگ‌تر می‌شود و طراحان بازی‌های کامپیوتری در شبیه سازی واقعیت در دنیای مجازی رقابت سختی با یکدیگر دارند. اما برای اولین بار یک خودروساز ماشینی را براساس نمونه مجازی آن در دنیای واقعیت به بازار عرضه می‌کند. 
جیپ، همزمان با‌عرضه تازه ترین نسخه بازی کال آو دیوتی، نمونه‌ای از مدل رانگلر، مخصوص این بازی را عرضه کرده است. 
جیپ برای دومین بار است که با شرکت اکتیویژن، سازنده کال آو دیوتی همکاری می‌کند. اکتیویژن سال قبل هم ماشین جیپ را در نسخه دیگری از کال آو دیوتی تبلیغ می‌کرد. اما این برای اولین بار است که ماشینی برای این بازی ساخته می‌شود. 
جیپ همچنین ده میلیون دلار برای تبلیغ این مدل سرمایه‌گذاری کرده و شعار تبلیغاتی جدیدی هم برای ماشین ساخته شده است. 

این ماشین نمونه‌ای مخصوص براساس مدل رانگلر روبیکون است و از یک ماه دیگر در نمایندگی‌های فروش جیپ با قیمت حدود ۴۰ هزار دلار عرضه خواهد شد. 
جیپ کال آو دیوتی، رینگ‌های مشکی مات مدل روبیکون را خواهد داشت و با امکاناتی نظیر محافظ چراغ‌ها، سیم بکسل در جلوی ماشین و چرخ‌های ۳۲ اینچی مخصوص بیابان عرضه می‌شود. 
تنها دو رنگ مشکی و نقره‌ای را می‌توان برای این ماشین انتخاب کرد و آرم بازی کال آو دیوتی بر بر بدنه و در داخل ماشین حک شده و پلاکی هم روی داشبورد قرار می گیرد. 
موتور این خودرو شش سیلندر و با حجم ۳.۶ لیتر است و می‌تواند ۲۹۰ اسب بخار نیرو  تولید کند و  گشتاور آن ۲۳۷ پوند-فوت است. 

جیپ اولین نسخه از این ماشین را به برنده یک بازی که در صفحه فیس بوک این کارخانه {لینک} قرار دارد، هدیه خواهد داد. 
کال آو دیوتی یکی از بازی‌های جنگی پرفروش است. سال گذشته تنها در بیست و چهار ساعت اول چهار میلیون و هفتصد هزار نسخه از این بازی فروش رفت و در طول هشت ماه بیش از بیست میلیون فروش داشت. 
جیپ امیدوار است بتواند با همکاری با این شرکت ساخت بازی‌های کامپیوتری، نفوذ و اعتبار مارک خود را افزایش دهد. کرایلسر سال گذشته سرمایه‌گذاری زیادی بر روی این مارک کرده و با هفتاد درصد افزایش نسبه به سال قبل، بیش از دویست و پنجاه میلیون دلار صرف تبلیغات کرده است.  
در عوض فروش جیپ در ده ماه اول امسال نسبت به سال گذشته حدود ۴۵ درصد افزایش یافت.