جیپ و موپار، بازوی قطعه‌سازی گروه کرایسلر، شش کانسپت جدید جیپ را برای شرکت در سافاری «موآب جیپ» رونمایی کردند. 
از جمله این شش کانسپت، یکی نمونه تقویت شده جیپ گرند چروکی است که به نظر می‌رسد برای تولید انبوه آماده باشد و  یک مدل رانگلر با موتور ۶.۴ لیتری «همی» و کانسپتی که با الهام از وانت‌های «فوروارد کنترل» جیپ در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ ساخته شده است. 
فستیوال «موآب جیپ» هر ساله همزمان با عید پاک در موآب در ایالت یوتا آمریکا برگزار می‌شود. این فستیوال یکی از بزرگترین گردهمایی‌های علاقه‌مندان به خودروهای بیابانی در جهان است که تعداد شرکت‌کنندگان آن ده هزار نفر تخمین زده می‌شود.
مهندسان جیپ و موپار از این فرصت استفاده خواهند کرد تا علاوه بر دریافت نظرات این گروه علاقه‌مند با طی کردن مسیر صعب‌العبور این فستیوال، کانسپت‌های خود را آزمایش کنند. 

نزدیک‌ترین خودرو به تولید انبوه، جیپ «گرند چروکی تریل‌هاوک» است. این ماشین به چرخ‌های بزرگ ۱۸ اینچی مجهز شده و با تغییراتی، ظاهری جنگنده‌تر به خود گرفته است. مدیران جیپ می‌گویند برای عرضه این مدل به بازار در حال تصمیم‌گیری هستند. 
کانسپت دیگر، جیپ «رانگلر تریل‌دوزر» است که با همکاری «امریکن اکسپدیشن ویکلز» یا خودروهای اکتشافی آمریکایی ساخته شده است. این کانسپت نمونه تقویت شده یک جیپ رانگلر روبیکون است که به یک موتور ۶.۴ لیتری همی با قدرت ۴۷۰ اسب بخار مجهز شده است. سیستم قفل دیفرانسیل الکترونیکی و جعبه دنده پنج سرعته دستی و چرخ‌های ۳۷ اینچی از جمله مشخصه‌های این کانسپت است. فنرهای ماشین ۹ سانتی‌متر بلندتر شده و صندلی‌های آن از جنس چرم ساخته شده است. و البته رنگ زرد این خودرو آن را از دیگر کانسپت‌ها متمایز کرده است.

کانسپت سوم جی‌-۱۲ نام دارد. این وانت قرمز رنگ روی فریم مدل چهاردر رانگلر ساخته شده و با الهام از وانت قدیمی گلادیاتور جیپ طراحی شده است. چرخ‌های این ماشین ۱۸ اینچی است و صندلی آن هم به سبک قدیم به صورت نیمکتی و یک تکه ساخته شده است و بر روی دسته دنده ماشین یک قطب‌نما قرار داده شده است. 
موپار همزمان با انتشار عکس این کانسپت‌ها اعلام کرد که قصد دارد بخش تازه‌ای در این کارخانه را به تولید قطعات آپشن برای خودروهای جیپ اختصاص دهد. کانسپت موپار ۲۰۱۲ رانگلر به نوعی نمایشگاهی از امکانات اضافی است که موپار به خریداران جیپ عرضه می‌کند. 

این کارخانه همچنین در تابستان امسال یک کیت جدید برای موتورهای هشت سیلندر خورجینی عرضه خواهد کرد که خریداران جیپ رانگلر می‌توانند آن را برای موتورهای هشت سیلندر ۶.۴ لیتری همی با جعبه دنده پنج سرعته دستی سفارش دهند. در این صورت نتیجه کار کانسپت رانگلر آپاچی ۲۰۱۲ خواهد بود. این کیت گشتاور چرخ‌های عقب را به ۴۷۰ پوند بر فوت افزایش می‌دهد. 
اما عجیب‌ترین کانسپت در این گروه جیپ مایتی اف‌سی است که با الهام از وانت‌های فوروارد کنترل ساخته شده است که بین سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۵ تولید شد. این ماشین هم براساس رانگلر یوبیکورن ساخته شده اما با تغیراتی موتور به پشت صندلی منتقل شده و موپار سیستم اکسل خودرو را را با کیتی که اکنون در بازار با قیمت دوازده هزار دلار موجود است تغییر داده است. با استفاده از این کیت برای افزایش فضای زیر ماشین دیگر نیازی به تغییر ارتفاع فنرهانیست. چرخ‌های این ماشین ۴۰ اینچی است.
اگر چه هیچکدام از جیپ‌های رانگلر در این مجموعه به تولید انبوه نخواهد رسید اما، موپار می‌گوید خریداران رانگلر خواهند توانست با کمک موپار هر کدام از آن‌ها را برای خود بسازند.