جیپ قصد دارد خودروی کوچکی برای بازار اروپا بسازد. خودروساز آمریکایی هنوز به طور رسمی خبر ساخت این مدل جدید را تأیید نکرده اما اطلاعاتی از آن به رسانه‌ها درز کرده است.
براساس اطلاعات منتشر شده، این خودرو نمونه‌ای زیباتری از جیپ کامپس است که اکنون در بازار اروپا به فروش می‌رسد. اندازه این ماشین کوچکتر خواهد بود و گفته می‌شود در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه خواهد شد. 
کوچکترین مدل جیپ در بازار آمریکا پاتریوت نام دارد که قرار است به زودی نسل جدید آن به بازار معرفی شود. براساس اطلاعات منتشر شده مدل جدید اروپایی جیپ از نسل بعدی پاتریوت هم کوچکتر خواهد بود.  
نام این مدل جدید جیپستر اعلام شده اما رسانه‌ها می‌گویند احتمال دارد با نام اسکمپ به بازار عرضه شود. 
کارخانه ویلیز، سازنده اولین خودروی جیپ، بین سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۰ مدلی به نام جیپستر به بازار عرضه می‌کرد. نام جیپستر یکبار دیگر در سال ۱۹۶۶ برای مدلی انتخاب شد که این کارخانه برای رقابت با تویوتا  لندکروزر و فورد برانکو ساخت. 

خودرویی که قرار است در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شود، چهار در و دیفرانسل جلو است که می‌توان مدل دو دیفرانسیل آن را هم سفارش داد. دو موتوری که برای این ماشین جدید اعلام شده  ۱.۴ لیتری بنزینی و ۱.۶ لیتری دیزل است. گفته شده که جعبه دنده این ماشین شش سرعته و اتوماتیک است. 
فیات در حال بررسی عرضه مدلی قوتی‌تر با موتور ۱۶۰ اسب بخاری آبارث است و اس‌آر‌تی، بخشی از کرایسلر که خودروهای تقویت‌شده این کارخانه را می‌سازد هم ساخت مدلی با قابلیت‌های بیشتر در جاده‌های ناهموار  را بررسی می‌کند. 
این ماشین در کارخانه فیات در نزدیکی تورین در ایتالیا ساخته خواهد شد.
فیات که اکنون مالک کرایسلر و جیپ است، برنامه گسترده‌ای برای عرضه مدل‌های جدید در کلاس خودروهای بیابانی کوچک آغاز کرده است. پس از عرضه مدلی چهاردر براساس فیات ۵۰۰، این کارخانه اعلام کرد که یک خودروی بیابانی کوچک از سری ۵۰۰ خواهد ساخت {+} و حالا خبر از عرضه مدلی مشابه از طرف جیپ منتشر شده است. 
به نظر می‌رسد فیات قصد دارد با ۵۰۰ SUV به رقابت با مدل‌های لوکس تر در این بخش از بازار نظیر مینی کانتری‌من برود و جیپ بخش ارزانتر بازار را هدف قرار خواهد داد. 
کار این خودر ساده نیست. به جز نیسان جوک که اکنون در بازار فروخته می‌شود، همزمان با‌عرضه این خودرو، اپل با مدل موکا که براساس اپل کورسا ساخته می‌شود، پژو با مدل ۲۰۰۸ که براساس پژو ۲۰۸ ساخته می‌شود و فورد با نسل تازه اکواسپورت، رقیبانی سرسخت برای جیپ خواهند بود.