جیپ به روال سالهای گذشته به مناسبت سافاری «موآب جیپ» هفت کانسپت رونمایی کرد. فستیوال «موآب جیپ» هر ساله همزمان با عید پاک در موآب در ایالت یوتا آمریکا برگزار می‌شود. این فستیوال یکی از بزرگترین گردهمایی‌های علاقه‌مندان به خودروهای بیابانی در جهان است که هزاران نفر در آن شرکت می‌کنند.

امسال پنجاهمین سال برگزاری این سافاری و همینطور هفتاد و پنجمین سال تاسیس کارخانه جیپ است. به همین مناسبت جیپ نمونه‌های ویژه‌ای از مدلهایش را به بازار عرضه کرده است.

رونمایی از کانسپت‌های ویژه برای موآب از سال ۲۰۰۲ شروع شد. این خودروها معمولا با الهام از تاریخ جیپ ساخته می‌شود و در آنها از تجهیزات اضافه‌ای که برای خودروهای جیپ فروخته می‌شود استفاده می‌شود. جیپ تاکنون پنجاه کانسپت ویژه موآب رونمایی کرده است.

جیپ
امسال جیپ یک مدل را به نشانه همکاری این کارخانه با خودروهای ارتش آمریکا و با الهام از اولین جیپ ساخته است. مدل دیگر یک جیپ رانگلر است که به موتور ۶.۲ لیتری هشت سیلندر سوپرشارژ «هلکت» فیات کرایسلر مجهز شده که ۷۰۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

با درنظر گرفتن این نکته که قوی‌ترین جیپ رانگلری که در حال حاضر فروخته می‌شود ۲۸۵ اسب بخار نیرو دارد، جیپ تریل کت، بدون شک یک هیولا است. نیروی موتور از طریق جعبه دنده شش سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود و دست دنده مخصوص با آرم «هلکت» دارد. طراحان جیپ مجبور شدند برای جا دادن موتور طول ماشین را سی سانتی‌متر افزایش دهند.

جیپ کرو چیف ۷۱۵، هم به وانت نظامی «کایز ام۷۱۵» ارتش اشاره می‌کند. ارتش آمریکا اواخر دهه شصت این وانت را به خدمت گرفت و کیا هنوز آن را تحت لیسانس دولت آمریکا برای ارتش کره جنوبی می‌سازد. جیپ شش سال پیش هم کانسپتی با الهام از این وانت برای موآب ساخته بود. کانسپت جدید، براساس وانت دوکابینه رانگلر ساخته شده که جای باری یک و نیم متری دارد. جیپ نام رنگ سبز این کانسپت را «سبز تاکتیکی» گذاشته است. چرخ‌های آن ۴۰ اینچی نظامی است و ارتفاع ماشین برای جادادن این چرخها نیم متر  بیشتر شده است.

جیپ شورت کات الهام گرفته از اولین جیپ است. اولین مدلهای جیپ برای بازار غیرنظامی، بعد از جنگ جهانی دوم براساس جیپ سی جی-۵ ساخته شد که این کارخانه برای ارتش ساخته بود. کانسپت برای نزدیک شدن به اولین جیپ‌ها مدل رانگلر را حدود سی سانتی‌متر کوتاه‌تر کرده است. رینگ‌های شورت کات ۱۷ اینچی است و هم رنگ بدنه است و بدنه آنقدر بالا آورده شده تا جا برای لاستیک‌های ۳۵ اینچی باز شود.

جیپ رنه‌گید

جیپ رنه‌گید کومندر، مدل تغییرداده شده‌ای از عضو جدید خانواده جیپ است. ارتفاع رنه‌گید، که در ایتالیا ساخته می‌شود، برای شرکت در «موآب جیپ» بیشتر شده است. چرخهایش ۱۷ اینچی و لاستیکش ۲۹.۵ اینچی است و جیپ می‌گوید رنگش «خاکستری فلورسنت» است. کیت ‌های سفارشی آفرود موپار روی خودرو نصب شده است.

جیپ در دهه هشتاد و اوایل دهه نود میلادی وانت کومانچی را براساس جیپ چروکی ساخت و به بازار عرضه کرد. امسال اما این نام را به کانسپت وانتی داده که براساس رنه‌گید ساخته شده است. فاصله بین دو محور رنه‌گید در این کانسپت ۱۵ سانتی‌متر بیشتر شده تا فضا برای قرار دادن جای بار یک و نیم متری باز شود. موتور ماشین دو لیتری دیزل است که نیرویش را از طریق جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌کند.

کانسپت اف‌سی۱۵۰ نمونه تغییر داده شده‌ای از وانت ۱۹۶۰ جیپ است. این وانت بر روی شاسی سال ۲۰۰۵ رانگلر سوار شده است و از موتور کلاسیک چهار لیتری شش سیلندر حیپ نیرو میگیرد که به دنده سه سرعته اتوماتیک وصل شده است.

جیپ تریل استورم، نمایشگاه وسایل سفارشی موپار است. درها نصف شده تا دید راننده حداکثر شود. لاستیک‌هایش ۳۷ اینچی است که روی رینگ‌های ۱۷ اینچی سوار شده است. داخل خودرو از موادی ساخته شده که به راحتی و بعد از یک آفرود پر از گل و لای می‌توان آن را تمیز کرد.