فراری مدل جدید اف اف خود را با نام جدید «جی‌تی‌سی۴ لوسو» به بازار عرضه می‌کند. خودروساز اسپرت ایتالیایی عکس‌هایی از این مدل را با مشخصات فنی آن پیش از رونمایی رسمی در نمایشگاه ژنو منتشر کرده و می‌گوید چرخ‌های عقب جی‌تی‌سی۴لوسو برای ایستایی بهتر ماشین با تغییر جهت فرمان، میچرخد.

جی‌تی‌سی۴لوسو عضو ناهمگون خانواده فراری است که مسئولیت سنگینی بر دوش دارد. در فراری که، ساخت یک شاسی بلند تابو محسوب می‌شود، وظیفه افزایش فروش بر دوش یک استیشن (شوتینگ بریک) دو دیفرانسیل چهارنفره گذاشته شده است. فراری می‌گوید جی‌تی‌سی۴ خودرویی است که می‌توان با آن در همه جاده‌ها حرکت کرد و در شهر و جاده و مسافت چه کوتاه باشد و چه طولانی، آسایش سرنشینان را تضمین می‌کند.

تحقیقات این کارخانه نشان داده که رانندگان این فراری جوان‌تر از مالکان دیگر مدلهای این کارخانه هستند و ماشینشان را سی درصد بیشتر می‌رانند.

فراری جی‌تی‌سی۴لوسو

حالا پس از پنج سال فروش اف‌اف، فراری آن را با تغییرات ظاهری اندک و اتاقی کاملا جدید مجهز کرده است. موتور خودرو همان موتور دوازده سیلندر ۶.۳ لیتری اف‌اف است که حالا با تغییراتی قدرتش به ۶۸۰ اسب بخار افزایش یافته است. در نتیجه شتاب صفر تا صد کیلومتر خودرو از ۳.۷ ثانیه به ۳.۴ ثانیه کاهش یافته است.

گشتاور خودرو ۵۱۲ پوند-فوت است و فراری می‌گوید هشتاد درصد آن از دور موتور ۱۷۵۰ دور در دقیقه در اختیار راننده است. فراری مصرف سوخت ماشین را اعلام نکرده اما احتمالا در حدود ۱۲.۳ لیتر در هر صد کیلومتر مدل اف‌اف است. میزان تولید دی اکسید کردن اف‌اف هم ۳۶۰ گرم در هر کیلومتر بود که بعید است خیلی کمتر شده باشد.

دلیل دادن نامی جدید به خودرو متمایز کردن آن از مدل اف‌اف و پررنگ‌کردن تغییراتی است که در مدل جدید اعمال شده است. فراری در نامگذاری جدید یادی از خودروهای کلاسیک خود کرده است. جی‌تی‌سی مخفف (Grand Tourismo Coupe) است و عدد ۴ نشاندهنده ظرفیت چهار سرنشین خودرو است. فراری می‌گوید لوسو که به ایتالیایی به معنی لوکس است را به این دلیل به نام خودرو اضافه کرده چون این ماشین لوکس‌ترین در بین محصولات کارخانه است.

داخل این خودرو برای چهار سرنشین بزرگسال جا دارد. جلو داشبرد در مدل جدید کاملا تغییر کرده است و حالا نمایشگر بزرگتر ۱۰.۲۵ اینچی در وسط داشبورد قرار داده شده است. برای سرنشین کناری هم یک نمایشگر قرارداده شده که می‌تواند روی آن اطلاعات خودرو را ببیند. فرمان هم کوچکتر و اسپرت‌تر شده است.

فراری جی‌تی‌سی۴لوسو

تغییرات در بیرون خودرو کمتر اما برای به روز کردن ظاهر خودرو کافی است. سپر جلو و ورودی‌های هوای تازه، یک اسپویلر عقب و سپر عقب عوض شده است. فراری می‌گوید با این تغییرات ضریب آئرودینامیک خودرو از اف‌اف بسیار کمتر شده است.

از نظر فنی مهمترین تغییر نسبت به اف‌اف، فرمان گیری چرخهای عقب است. این برای اولین بار است که یک فراری از این سیستم استفاده می‌کند. خودرو همچنین به سیستم ضد سر خوردن هم مجهز شده است و ترمز‌ها و دیفرانسیل‌ها را برای رسیدن به بهترین ایستایی در جاده، به طور هوشمند کنترل می‌کند. فراری می‌گوید با این سیستم جدید رانندگی در برف یا زمین خیس بدون مشکل امکانپذیر است.

فراری جی‌تی‌سی۴لوسو را از نیمه دوم سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه می‌کند. قیمت این خودرو در ایتالیا ۲۷۰ هزار یورو است. با اینکه قیمت این ماشین از اف‌اف‌ کمی گران‌تر است، فراری امیدوار است استقبال از آن به خوبی اف‌اف باشد. فراری در سال ۲۰۱۱، اولین سالی که اف‌اف را به بازار عرضه کرد، هشتصد سفارش برای این خودرو دریافت کرد.

کارخانه ایتالیایی می‌خواهد فروش خود را تا سال ۲۰۱۸ از هفت هزار و ۶۰۰ دستگاه کنونی به ۹ هزار دستگاه برساند و با نبود یک شاسی بلند بیشتر بار این افزایش فروش بر روی دوش جی‌تی‌سی۴لوسو خواهد بود.