سی دستگاه از باارزش‌ترین و نایاب‌ترین خودروهای کلاسیک جهان تابستان امسال به حراج گذاشته خواهد شد. این خودروها باارزش‌ترین کلکسیون خصوصی است که تاکنون به حراج گذاشته شده و پیش‌بینی می‌شود قیمت کل مجموعه با گذر از ۶۶ میلیون دلار، رکوردشکنی کند. 
اولین و آخرین دستگاه بوگاتی ویرون با شاسی شماره ۰۰۱ و ۴۵۰، لامبورگینی رونتون، فراری ۲۵۰ ال‌ام ۱۹۶۴، مک‌لارن اف‌۱ ال‌ام مدل ۱۹۹۸ از جمله خودروهای این مجموعه است که احتمالا به قیمتی نجومی خواهد رسید. یک دستگاه فراری انزو در این مجموعه هم فروخته می‌شود که هدیه کارخانه به پاپ ژان پل دوم است.

نام این مجموعه «پینیکل» است و خودروها توسط موسسه حراج انگلیسی ساتبیز در مانتری در ایالت کالیفرنیای آمریکا حراج می‌شود. ساتبیز درباره مالک این مجموعه اطلاعاتی نداده و فقط می‌گوید دلیل فروش این خودروها این است که «او می‌خواهد به سطح بالاتری از کلکسیون‌داری برود»
فراری پاپ در سال ۲۰۰۵ در یک حراجی دو برابر قیمت توسط یک میلیاردر آمریکایی خریداری شد و احتمالا او این مجموعه‌دار ناشناس است. به جز این، دست کم هشت فراری کلاسیک دیگر هم در این مجموعه حراج خواهد شد. 
لامبورگینی میورا مدل ۱۹۷۱، کونیگزگ سی‌سی‌اکس‌ار، جگوار اک‌جی‌۲۲۰، پورشه ۹۵۹، یک بوگاتی ویرون دیگر با شاسی شماره ۳۰۰ و سالین اس‌۷ از جمله دیگر سوپرکارهایی است که در این مجموعه قرار دارد.

پیش‌بینی درباره قیمت برخی از این خودروها امکان‌پذیر نیست. به طور مثال تنها پنج دستگاه مک‌لارن اف‌۱ ال‌ام در جهان وجود دارد. آخرین بار یکی از آنها در سال ۲۰۰۳ به قیمت معادل یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلار فروخته شد. 
پیش‌بینی می‌شود این خودرو در حراجی امسال بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون دلار فروخته شود. همچنین یکی از ۲۹ دستگاه باقیمانده از مرسدس بنز ۳۰۰ اس‌ال‌گالوینگ در  این مجموعه است که پیش‌بینی برای قیمت آن غیرممکن است. 
فراری ۲۵۰ ال‌ام هم به احتمال زیاد با قیمتی بالا فروخته خواهد شد. نمونه مشابه این خودرو که اولین ماشین موتور وسط کارخانه ایتالیایی است در سال ۲۰۱۳ در یک حراجی به قیمت ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخته شد. 

رکورد بیشترین فروش مجموعه خودرو در یک حراجی سال گذشته ثبت شد. حراجی بونامس در مانتری یک کلکسیون خصوصی را به ارزش ۶۵ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروخت. 
بخش عمده این پول از فروش یک فراری ۲۵۰ جی‌تی‌او به دست آمد که با قیمت ۳۸ میلیون و ۱۱۵ هزار دلار به گران‌ترین ماشین حراجی در تاریخ تبدیل شد. پیش‌بینی می‌شود مجموعه پینکل به راحتی و با فاصله زیاد این رکورد را بشکند.