کریس اوانز، مجری جدید برنامه تاپ‌گیر (تخت‌گاز) بی‌بی‌سی سیزده خودرو از کلکسیون ماشین‌هایش را به حراج می‌گذارد. پیش‌بینی می‌شود او از فروش این خودروها حدود یازده میلیون پوند درآمد داشته باشد. 
مهمترین ماشین در این کلکسیون یک دستگاه فراری ۲۷۵ جی‌تی‌بی/۶‌سی مدل ۱۹۶۵ است. موسسه بونامس، که قرار است حراج را انجام دهد پیش‌بینی کرده این فراری به قیمت دو میلیون و ۶۰۰ هزار پوند تا دو میلیون ۹۰۰ هزار پوند فروخته شود. 
به جز این پنج فراری دیگر هم در بین سیزده خودرویی است که اوانز قصد دارد آنها را بفروشد. از جمله یک دستگاه فراری ۳۶۵ جی‌تی‌اس/۴ مدل دایتونا اسپایدر مدل ۱۹۷۱ (پیش‌بینی ۲.۳ میلیون تا ۲.۶ میلیون پوند) و یک فراری ۲۵۰ جی‌تی/ال لوسو (پیش‌بینی ۱.۴ میلیون تا ۱.۸ میلیون پوند)

به جز اینکه فراری‌های کلاسیک همیشه در حراجی‌ها خریداران زیادی دارد، اینکه صاحب این ماشین‌ها هم کریس اوانز، مجری مشهور بی‌بی‌سی است هم بر جذابیت آنها افزوده است. 
به جز فراری، اوانز چند جگوار، یک دستگاه مرسدس پاگودا و ماشین چیتی‌چیتی‌ بنگ‌بنگ خود را هم میفروشد. کپی ماشین مشهور داستانی به همین نام که پیش‌بینی شده به قیمت ۳۵۰ هزار پوند فروخته شود. 
همه ماشینهای کلکسیون اوانز قیمت نجومی ندارد. او یک دستگاه فیات ۱۲۶ آبارث هم برای فروش گذاشته که خودش آن را ۹ هزار و ۹۰۰ پوند خریده و حالا پیش‌بینی می‌شود به قیمت بین ده تا ۱۵ هزار پوند فروخته شود. 
علاوه بر ماشین، کریس اوانز ۱۴۰ یادگاری مربوط به خودرو را هم حراج می‌کند و درآمدش را به خیریه «کودکان نیازمند» خواهد داد. 

کریس اوانز در کنار برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و گردآوری کلکسیون از ماشین‌های کلاسیک، از طریق شرکتی که خود تاسیس کرده، به خرید و فروش ماشین هم می‌پردازد و درآمدش هم از این راه زیاد بوده است. 
او در سال ۲۰۱۴ به ارزش شش میلیون پوند ماشین فروخت و فروشش در سال گذشته هم ۴.۴ میلیون پوند بود. او اما بیشترین سودش را پیش از این با فروش یک دستگاه فراری ۲۵۰ جی‌تی‌او کرده است. اوانز این فراری را به قیمت ۱۸ میلیون پوند فروخت و از این راه شش میلیون پوند سود کرد.