از زمانی که مدیریت طراحی کیا به پیتر شریر طراح سابق آئودی سپرده شد، این کارخانه کره‌ای آنقدر مدل‌های موفق به بازار فرستاد که رفته‌رفته خودروهای کیا مدل‌های هیوندایی که مالک کیا است را زیر سایه خود برد. 
شریر در نهایت به مدیریت کیا منصوب شد و بعد مسئولیت طراحی خودروهای هیوندای هم به این کارخانه سپرده شد تا فرمول موفق کیا را در هیوندای هم به کار گیرد. تازه‌ترین کانسپت هیوندای نتیجه این تغییرات است. 
نام این کانسپت اچ‌ان‌دی-۹ است و در نمایشگاه سئول رونمایی شد. این خودرو یک کوپه بزرگ است و هیوندای میگوید علاوه بر مسیر طراحی خودروهای آینده هیوندای، گوشه‌هایی از نسل بعدی هیوندایی جنسیس کوپه را هم نشان می‌دهد.  

کانسپت با نسبت‌های کلاسیک یک کوپه جی‌تی و با خطوطی ساده طراحی شده است. همین باعث شده تا کمی شبیه به کانسپت ال‌اف-ال‌سی لکسوس به نظر بیاید. 
سقف کوتاه، گلگیرهای عضلانی و برآمدگی زیر خودرو بر اسپرت بودن آن تأکید می‌کند. درهای بزرگ خودرو رو به بالا باز می‌شود و با باز شدنش پنجره کوچک عقب هم کنار می‌رود تا نشستن و بیرون آمدن از خودرو راحت‌تر باشد. 
طراحی خودرو در استودیو طراحی هیوندای در نامیانگ در کره جنوبی انجام شده است. «سوک گیون او» مدیر این استودیو می‌گوید اچ‌ان‌دی-۹ قدم بعدی در فلسفه طراحی مجسمه سیال است که مدل‌های کنونی هیوندای براساس آن طراحی شده است. 
بسیاری از بخش‌های این خودرو قرار نیست به زودی در مدل‌های هیوندای دیده شود. از جمله درها و دوربین‌هایی که به جای آینه از آن استفاده می‌شود. اما چراغ‌ها و جلوپنجره این کانسپت الهام بخش طراحان برای مدل‌های آینده هیوندایی خواهد بود. 

تغییر در فلسفه طراحی در داخل خودرو بیشتر مشهور است. هیوندای نام تازه‌ای برای این الگو برگزیده و آن را «مجسمه مارپیچ» نامیده است. سوک گیون او می‌گوید «براساس این فلسفه تازه که برگرفته از مجسمه سیال است، داخل خودرو با لوله‌های مارپیچ فلزی طراحی می‌شود که در عین منحصر به فرد بودن، سرعت و حرکت را به سرنشینان القاء می‌کند.» 
سه اصل اساسی در طراحی داخل این کانسپت که در آینده در مدل‌های دیگر هیوندایی هم به کار گرفته خواهد شد، مجسمه مارپیچ، شیک بودن و به کارگیری تکنولوژی جدید در تعامل سرنشینان با خودرو است. 
برای طراحی نمایشگرها، دکمه‌ها و کنترل‌ها، طراحان هیوندای از کابین خلبان هواپیما الهام گرفته‌اند. 
موتور خودرو ۳.۳ لیتری توربو است که ۳۷۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. نیروی موتور از طریق یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.