برابوس، تقویت‌کننده خودروهای مرسدس بنز، همیشه به عنوان سازنده قوی‌ترین و سریعترین خودروها در جهان مشهور بوده است. اما آنچه چندان درباره برابوس مشهور نیست علاقه این کارخانه به مدل‌های قدیمی مرسدس بنز است. 
نام برابوس از ترکیب سه حرف اول نام فامیل دو مؤسس این کارخانه گرفته شده است. برابوس در سال ۱۹۷۷ توسط بودو بوشمن و کلاوس براکمن در شهر بوتروپ در غرب آلمان تاسیس شد. این کارخانه اکنون بعد از AMG، که بخشی از مرسدس بنز شده است، بزرگترین تقویت‌کننده مرسدس بنز در جهان است.
برابوس۸۰۰ راکت، که تقویت شده مرسدس بنز سی‌ال‌اس است، با حداکثر سرعت ۳۷۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد ۳.۷ ثانیه، سریعترین سدان جهان است. 

اما این عشق سرعت و قدرت باعث نشده تا برابوس از زیبایی و وقار خودروهای کلاسیک چشم‌پوشی کند. این کارخانه با همکاری گروه لوئگ، بزرگترین نمایندگی مرسدس بنز در منطقه روور، بخش کلاسیک برابوس را راه‌اندازی کرده و به بازسازی، تعمیر و فروش خودروهای کلاسیک مرسدس بنز مشغول است. 
بخش کلاسیک برابوس، علاوه بر خودروهای کلاسیک قدیمی بر روی کلاسیک‌های جدید مانند SEC سری ۱۱۶ هم علاقه دارد. خودروهایی که عمرشان از ۳۵ سال بیشتر است و رفته‌رفته اعتبار و ارزششان به عنوان خودروی کلاسیک بیشتر می‌شود.  

برابوس می‌گوید بازسازی ماشین‌های را بیشترین دقت و ظرافت زیاد انجام می‌دهد و تا حد امکان از قطعات اصلی مرسدس بنز برای تعمیر ماشین‌ها استفاده می‌کند. 
برابوس به ساخت گران‌قیمت‌ترین ماشین‌های جهان مشهور است. گفته شده در این کارخانه مثلی وجود دارد که مشتری که قیمت را بپرسد حتماً پولش به خرید محصولات برابوس نمی‌رسد. اما این نقل قول درباره بخش کلاسیک برابوس درست نیست. 
بین خودروهایی که تا کنون در برابوس تعمیر و بازسازی شده است، خودروهای گرانقیمت در کنار خودروهای ارزان‌تر هم موجود است.
در بین محصولاتی که این بخش از برابوس برای فروش عرضه کرده است، مدل بازسازی شده۲۸۰ اس‌ائی بیشتر از بقیه توجه ما را به خود جلب کرد. قیمت این ماشین ۲۵۰ هزار و ۵۰۰ یورو است. بقیه مدل‌های این بخش را در سایت برابوس ببینید.