مرسدس بنز قصد دارد با معرفی دو خودروی شاسی بلند کوچک، تاخیرش را در ورود به بازار این خودروهای پرطرفدار جبران کند. 
اولین مدل که قرار است نامش GLC باشد، سومین عضو خانواده خودروهای کوچک مرسدس بنز است که براساس کلاس A این کارخانه ساخته می‌شود و در سال ۲۰۱۴ به بازار خواهد آمد. مرسدس بنز هنوز به طور رسمی اطلاعات و عکسی از این ماشین منتشر نکرده است اما طرح‌هایی که هنرمندان براساس اطلاعات موجود از GLC کشیده‌اند نشان می‌دهد که این خودرو ترکیبی از کلاس A و B است.
به احتمال زیاد موتورهای چهار سیلندر کلاس A  برای این خودرو هم استفاده خواهد شد. این شامل یک موتور بنزینی ۱.۶ لیتری بنزینی توربو با ۱۱۳ اسب بخار و نمونه ۱۵۴ اسب بخاری همین موتور است. علاوه بر این دو، احتمالاً یک موتور دو لیتری توربو با ۲۰۸ اسب بخار هم روی این ماشین نصب خواهد شد. به جز موتورهای بنزینی، موتورهای دیزل با قدرت ۱۰۷ اسب بخار، ۱۳۴ اسب بخار و ۱۶۸ اسب بخار برای این ماشین قابل سفارش است. این خودروی جدید مرسدس بنز را می‌توان تک یا دو دیفرانسیل سفارش داد.

ب ام و اولین کارخانه‌ای بود که با‌عرضه مدل X1 خریداران زیادی را در این کلاس به سوی خود جلب کرد. آئودی با‌عرضه مدل Q3 به سرعت به این حرکت ب ام و واکنش نشان داد اما مرسدس بنز با تأخیر مدلی در این کلاس به بازار می‌فرستد.
برای جبران این تأخیر احتمال دارد مرسدس بنز ممکن است یک مدل دیگر هم در این کلاس به بازار بفرستد. این مدل هم براساس پلتفرم MFA کلاس A ساخته می‌شود و قرار است نمونه‌ای کوچکتر از خودروی بسیار پرطرفدار و باسابقه کلاس G این کارخانه باشد. 

براساس اخباری که نشریات آلمانی منتشر کرده‌اند نام این خودرو GLG گذاشته شده است و در رقابت با آئودی Q3 و ب ام و X1 به مدل GLA این کارخانه کمک خواهد کرد. هیچکدام از دو رقیب بنز ماشینی مانند کلاس G در بین مدل‌های خود ندارند و این حرکت بنز را از هر دو کارخانه آلمانی پیش خواهد انداخت. 
برخلاف ظاهر این ماشین که بسیار جنگنده و بیابانی است، قوای محرکه آن بیشتر برای رانندگی در شهر طراحی شده است. البته به احتمال زیاد نمونه‌ای قوی‌تر و با قابلیت‌های بیابانی بیشتر از آن هم فروخته خواهد شد. موتورهای بنزینی و دیزل این ماشین بین ۱۲۲ تا ۳۵۰ اسب بخار قدرت دارد و یک نمونه AMG آن هم عرضه می‌شود. 
به احتمال زیاد این ماشین در سال ۲۰۱۵ به بازار خواهد آمد و با قیمت ۳۲۵۰۰ یورو فروخته خواهد شد. تنها رقیبی که می‌توان در بازار برای این ماشین متصور بود نسل بعدی لندروور دیفندر است.