رولزرویس با تولید پنجاه دستگاه خودرو ویژه کلکسیونرها پس از سیزده سال با مدل «فانتوم» خداحافظی می‌کند.

رولزرویسی که ما امروز می‌شناسیم مدیون فانتوم است. نسل هفتم فانتوم در سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه شد و اولین خودرویی بود که رولزرویس تحت مالکیت ب ام و ساخت.

فانتوم با حفظ سنت‌های رولزرویس یک خودروی کاملا مدرن بود. ابهت آن در جاده و خاصیت‌هایی نظیر درهایش که رو به عقب باز می‌شد، به سرعت آن را محبوب کرد و سنگ بنایی برای موفقیت رولزرویس شد.

ROLLSROYCE-PHANTOM-TIMELINE

در کارخانه رولزرویس تنها سه ربات وجود دارد که در بخش رنگ از آنها استفاده می‌شود و بقیه خودرو با دست ساخته می‌شود. حتی بدنه هم بعد از پاشیدن رنگ با دست پولیش می‌شود.

مهمترین امکانی که رولزرویس در دوره جدید فعالیت خود به خریداران عرضه کرد انتخابهای تقریبا نامحدود برای تغییر خودرو به سلیقه خریدار بود. خریداران فانتوم می‌توانستند ماشین را در ۴۴ هزار رنگ مختلف و تودوزی‌ها را تقریبا با هر چرمی که بخواهند سفارش دهند.

رولزرویس اعلام کرده مدل جدید فانتوم را در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می‌کند و آن را بر روی شاسی آلومینیومی سبک‌تری خواهد ساخت. خبر دیگر اینکه به گفته رولزرویس نسل جدید فانتوم دیگر مدل دو در نخواهد داشت.

پنجاه دستگاه آخر مدل دو در بدون سقف فانتوم به عنوان سری ویژه و با نام «فانتوم زنیت» به بازار عرضه می‌شود.

رولزرویس فانتوم

تورستن مولر، مدیر رولزرویس در اطلاعیه این شرکت وعده داده نسل جدید «یک فانتوم امروزی و زیبا با جدیدترین فن‌آوری‌ها و نوآوری در طراحی» باشد.

از سال ۲۰۱۸ به بعد همه مدلهای رولزرویس، از جمله مدل شاسی بلند جدید این کارخانه، بر روی شاسی آلومینیومی ساخته خواهد شد. رولزرویس همچنین یک خودروی الکتریکی هم به بازار عرضه خواهد کرد.

در سالهای اخیر چین به دومین بازار مهم رولزرویس تبدیل شده است. اما کاهش رشد اقتصادی در چین باعث شده تا فروشش کمتر شود. رولزرویس سال گذشته ۵۴ درصد کمتر در چین خودرو فروخت و این باعث شد تا مجموع تولید کارخانه نزدیک به هفت درصد کمتر شود و به ۳۷۸۵ دستگاه برسد.

این میزان تولید هنوز در تاریخ ۱۱۲ ساله خودرو در رده دوم است و رولزرویس در صدر بازار خودروهای گران‌تر دویست هزار دلار قرار دارد. فروش روزلرویس در مهمترین بازارش، یعنی آمریکا هم سال گذشته هفت درصد بیشتر شده است. اما آمار فروش سال ۲۰۱۵ و ورود مدلهای تازه‌ای مثل بنتلی شاسی بلند به بازار، هشداری جدی برای مدیران کارخانه است. شاید به همین دلیل است که آنها برای اوج گرفتن دوباره به فکر یک فانتوم جدید هستند.