در حالی که دو تیم به دلیل مشکلات مالی از شرکت در مسابقه فرمول یک در آمریکا و برزیل منصرف شده‌اند، مکس موزلی مدیر پیشین فدراسیون جهانی اتومبیلرانی هشدار داده که تیم‌های دیگر هم به زودی به مرز ورشکستگی خواهند رسید. 
ماروسیا و کیترهم دو تیمی هستند که به فاصله پنج روز از یکدیگر اعلام ورشکستگی کردند و به دلیل نداشتن توان مالی انتقال تجهیزات به آستین، این مسابقه را از دست دادند. تیم فورس ایندیا هم در لحظه آخر توانست پول کافی برای ادامه حضور در مسابقات این فصل را به دست آورد. 
بحث بر سر سهم تیم‌ها از درآمد مسابقات مدت‌ها است ادامه دارد. پنج تیم ردبول، فراری، مک‌لارن، مرسدس و ویلیامز ۶۳ درصد درآمد مسابقات در سال ۲۰۱۳ را به خود اختصاص دادند و ۳۷
در«گروه استراتژی» که به تازگی برای تصمیم‌گیری درباره فرمول یک تشکیل شده، نمایندگان شش تیم حاضرند که تنها لوتوس از بین آنها در بین تیم‌های با سهم کمتر از درآمد است. بنابراین تیم‌های کوچک چندان صدایشان شنیده نمی‌شود. 
مکس موزلی می‌گوید «همه تیم‌ها تقریبا برای شرکت در مسابقات به یک اندازه پول خرج می‌کنند. تنها تفاوت دستمزد رانندگان و هزینه‌های پذیرایی و جانبی است. و هنوز تیم‌ها این فرصت را ندارند تا درباره اینکه چطور این مسابقات برگزار شود نظر بدهند. این قطعا سوء استفاده تیم‌های بزرگ محسوب می‌شود.»

به گفته مکس موزلی از بین شش تیمی که در گروه استراتژی حاضرند، یکی دو تیم از چنین روشی برای تصمیم‌گیری نگرانند. به گفته او این تیم‌ها که وابسته به شرکت‌های سهامی بزرگ هستند از این ناراحتند که این روش غیراخلاقی به وجهه آنها در جهان ضربه بزند. 
این شایعه مطرح شده که تشکیل گروه استراتژی با این هدف بوده که رفته رفته تیم‌های کوچک از مسابقات حذف شوند و تیم‌های بزرگ در نقش عرضه کننده شاسی و موتور ماشینهایشان را به تیم‌هایی که می‌خواهند در فرمول یک باشند بفروشند. 
اگر این شایعه درست باشد تیم‌های اصلی نه تنها سهم بیشتری از درآمد فرمول یک کسب می‌کنند بلکه با فروش ماشین به تیم‌ها کوچکتر هم درآمد خواهند داشت. 
به عقیده مکس موزلی این ایده در فرمول یک کار نخواهد کرد و به طور کلی دی ان ای این مسابقات را از ریشه تغییر می‌دهد. 
مکس موزلی یکی از طرفداران ایده سقف بودجه برای تیم‌ها است. او هنگامی که در سال ۲۰۰۹ مدیر فدراسیون بود تلاش کرد سقف بودجه چهل میلیون دلار را برای تیم‌ها تعیین کند اما تیم‌های بزرگ با این پیشنهاد مخالفت کردند. 
موزلی معتقد است نحوه تقسیم درآمد هم بین تیم‌ها عادلانه نیست. او در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفت «در نهایت آنها (کیترهم و ماروسیا) مجبور به ترک مسابقات شدند و آنها آخرین تیم‌هایی نیستند که به این سرنوشت دچار خواهند شد.»
«این مسابقه دیگر عادلانه نیست. مشکل اصلی این است که تیم‌های بزرگ از تیم‌هایی مثل کیترهم و ماروسیا خیلی بیشتر پول دارند. از نگاه ورزشی، باید پول به طور عادلانه و مساوی بین همه تقسیم شود و به تیم‌ها این فرصت داده شود تا هر چقدر می‌توانند حامی مالی بگیرند.»
«تیمی مانند فراری همیشه حامی مالی بیشتری از ماروسیا دارد، اما اگر هر دو درآمدی یکسان داشته باشند، رقابت هر دو عادلانه خواهد بود. مخصوصا اگر سقف هزینه برای تیم‌ها در نظر گرفته شود.»
ماروسیا و کیترهم از سال ۲۰۱۰ به مسابقات وارد شدند و از آن زمان هیچ توفیق قابل توجهی به دست نیاوردند. بودجه هر دو تیم تقریبا یک سوم بودجه تیم‌هایی نظیر ردبول، فراری و مرسدس است. تیم‌های بزرگ حدود ۳۰۰ میلیون دلار در سال خرج می‌کنند. 
تیم‌های بزرگ می‌گویند تنها راه جلوگیری از این افزایش هزینه برای تیم‌ها تغییر در قوانین مسابقه و استفاده از تکنولوژی‌های جدید است اما تیم‌های کوچک مثل فورس ایندیا و سابر طرفدار قرارگرفتن یک سقف مشخص برای بودجه سالانه تیم‌ها هستند.