در زمان‌گیری مسابقه فرمول یک موناکو، نیکو رزبرگ، راننده تیم مرسدس با شکست لوییس همیلتون خط اول را گرفت. 
راننده آلمانی در اولین تلاش در دور آخر زمان‌گیری سریعترین رکورد را ثبت کرد اما در طول مسیر پیچ «میرابو» را اشتباه پیچید و باعث شد تا پرچم احتیاط بالا برده شود و همیلتون که خود را برای شکستن رکورد هم‌تیمی اش آماده می‌کرد به همین دلیل نتوانست دور خود را کامل کند. 
داواران بعد از بررسی صحنه اعلام کردند که خطایی صورت نگرفته و در نتیجه رزبرگ خط اول را حفظ کرد. 
بعد از دو راننده مرسدس دانیل ریکاردو از تیم ردبول سوم شد و سباستین فتل هم‌تیمی‌اش خط چهارم را گرفت. 

پیست موناکو برای ردبول بهترین فرصت بود تا مرسدس بنز را در زمان‌گیری شکست دهند چرا که فاصله قدرت بین موتورهای رنوی این تیم با موتورهای مرسدس در این پیست تاثیر کمتری دارد. با این حال رکورد ریکاردو نزدیک به چهار دهم ثانیه از رزبرگ بیشتر بود و به این ترتیب رقابت اصلی مانند دیگر مسابقات این فصل بین دو راننده مرسدس شکل گرفت. 
رزبرگ در پایان زمان گیری گفت «چرخ‌ها را قفل کرد و فکر کردم به لاستیک‌های کنار پیست میخورم. میدانستم که رکوردم خوب بود و میخواستم کمی زمانم را بهتر کنم»
مسلم است که برای لوییس متاسفم. من نمیدانستم او دقیقا کجا است اما وقتی داشتم عقب میامدم او را دیدم. البته این خوب نیست اما اتفاقی است که افتاده.»
همیلتون به وضوح در کنفرانس خبری بعد از زمان‌گیری ناراحت بود. او گفت که همه چیز برای گرفتن خط اول «طبق برنامه» پیش میرفت و «این اتفاقی است که افتاده و همین» 
این جنجال به تنش بین دو راننده افزوده است. تنشی که در هر مسابقه بیشتر نمایان می‌شود و بدون شک مسابقه فردا را دیدنی خواهد کرد. 

اگرچه داوران رزبرگ حرکت رزبرگ را بدون خطا اعلام کردند اما سابقه انجام اقدامی مشابه در پیست موناکو در سال ۲۰۰۶ بسیاری را به انگیزه رزبرگ مشکوک کرد. شوماخر در آن مسابقه ماشینش را در مخصوصا در پیست نگه داشت تا نگذارد آلونسو خط اول را بگیرد. او البته جریمه شد و آلونسو مسابقه موناکو در سال ۲۰۰۶ را از خط اول آغاز کرد. 
ریکاردو هم در واکنش به فضای پرتنش رانندگان مرسدس بنز در کنفرانس خبری گفت «فکر می‌کردم وضع من باید در کنفرانس خبری بد باشد. شرایط کمی ناجور بود.»
ریکاردو گفت که می‌توانست فاصله‌اش را با مرسدس‌ها کمتر کند اما در دور هشتم اشتباه کرد. او به هر حال ۱۶۳ صدم ثانیه از سباستین فتل جلوتر بود و همین برای خوشحالی او کافی بود. 
بعد از مرسدس و ردبول، فرناندو آلونسو از فراری خط پنجم را گرفت و هم تیمی اش با ۷۰۳ صدم ثانیه ششم شد. ژان اریک ورن از تیم تورو روسو هفتم شد. 

کوین مگنوسن، راننده جوان مک‌لارن در اولین حضورش در موناکو مسابقه را از خط هشتم آغاز می‌کنم. او با راحتی از جنسن باتن، هم تیمی باتجربه‌اش بهتر بود. باتن در دور دوم زمان‌گیری حذف شد و مسابقه را از خط دوازدهم آغاز می‌کند. 
دانیل کیویات، راننده تیم تورو روسو و سرجیو پرز هم فهرست ده راننده اول زمان گیری مسابقه موناکو در این فصل را تکمیل کردند. 
فیلیپه مسا راننده تیم ویلیامز با اینکه در دور اول دوازدهمین زمان را کسب کرد اما به خاطر تصادف با مارکوس اریکسون از تیم کیترهم نتوانست در دور دوم زمان‌گیری شرکت کند. داوران اریکسون را به خاطر این تصادف جریمه کردند و او باید مسابقه را از گاراژ شروع کند. 
والری بوتاس، هم تیمی مسا هم خط سیزدهم را گرفت. داوران در حال بررسی دو حادثه دیگر بین پرز و استبان گوتیه‌رز از سابر و پستور مالدونادو از لوتوس و کامی کوبایاشی از کیترهم هستند.