مدیر‌عاملی ایران‌خودرو آنقدر برایش حاشیه داشته که بیش از آنکه به عنوان معاون وزیر دفاع شناخته شود و درباره پروژه ساخت هواپیماهای ایرانی (که این روز‌ها درگیرش شده) مورد سوال قرار بگیرد، رسانه‌ها از او می‌خواهند مسائل مختلفی را که در صنعت خودرو می‌گذرد تحلیل کند. 
منوچهر منطقی در گفت‌و‌گویی که با هفته نامه تجارت فردا داشت این رسم را ادامه داده و هم از آنچه در دوره مدیریتش گذشته سخن گفته و هم شرایط امروز صنعت خودرو ایران را مورد بحث و بررسی قرار داده است. مدیر‌عامل اسبق ایران‌خودرو در این گفت‌و‌گو شرح می‌دهد که چرا کارخانه‌های خودروسازی کشور هم‌اکنون در شرایط بحرانی به سر می‌برند و اگر مدیران این بحران را نپذیرند به خطا رفته‌اند. او همچنین از کیفیت حضور آمریکایی‌ها در صنعت خودرو ایران سخن به میان آورده و فرصت‌ها و تهدیدهای همکاری با آمریکایی‌ها را مورد ارزیابی قرار داده است. 
خلاصه آنچه او به تجارت فردا گفت را در زیر می‌خوانید
شرایط صنعت خودرو ایران بحرانی است. اگر این را نگوییم که به خطا رفته‌ایم. 
خودرو در حال حاضر برای یکسری از مشتریان گران است و من هم هشدار می‌دهم و می‌گویم بعد از اینکه بحران را حل کردید و تولید را به یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه رساندید، ۳۰درصد از مشتریان قادر نخواهند بود با قیمت‌های فعلی خودرو بخرند در نتیجه آن‌ها در بازار دست دوم فعال خواهند شد. 
اگر در سوابق تاریخی نگاه کنیم، می‌بینیم که در دادن فناوری طراحی و ساخت خودرو آمریکایی‌ها سخاوتمندترند و شرقی‌ها بسته‌تر عمل کرده‌اند. 
انتخاب عقلایی با توجه به سوابق تاریخی این است که آمریکایی‌ها نسبت به شرقی‌ها گزینه بهتری‌اند تا شریک جدید صنعت خودرو ما شوند. 
اگر بیاییم به چین نگاه کنیم می‌بینیم که از نظر فناوری هیچ چیزی را به ما نداده است و چیزی که ما از آن‌ها گرفتیم صرفاً یکسری کیت‌هایی بوده که نسبتاً ارزان بوده است. 
بحرانی که داریم قیمت بالای خودرو است که باعث شده قدرت خرید طبقه‌ای از جامعه کاهش یابد. 
در سال ۹۱ ایران‌خودرو فقط هزار میلیارد تومان بهره بانکی داده که معادل کل سرمایه‌گذاری هفت‌ساله ماست! یعنی بهره بانکی در سال ۹۱ معادل‌‌ همان مبلغی است که منتقدان می‌گویند در زمان مدیریت ما کمر ایران‌خودرو را شکست. چطور در زمان خودشان این مبلغ را که همه ساله به بانک‌ها باید بدهند و معادل کل سرمایه‌گذاری دوره قبلی است کمرایران‌خودرو را شکست. چطور در زمان خودشان این مبلغ را که همه ساله به بانک‌ها باید بدهند و معادل کل سرمایه‌گذاری دوره قبلی است کمر ایران‌خودرو را نشکسته است؟