دبیر انجمن خودروسازان ایران می‌گوید با وجود تحریم، کمبود نقدینگی و قیمت‌گذاری دولتی امکان ارتقای کیفیت خودروهای ساخت ایران وجود ندارد. 
احمد نعمت‌بخش به روزنامه دنیای اقتصاد گفته «عمده‌ترین مشکل و مانع در حوزه کیفیت قدیمی بودن پلت‌فرم ها و خودروهای تولیدی است.» او همچنین به قیمت گذاری دولتی خودرو اشاره می‌کند و می‌گوید «هزینه‌های تولید افزایش یافته اما دولت اجازه افزایش قیمت را به خودروسازان نمی‌دهد و این موضوع بر کیفیت خودروهای تولیدی اثر منفی می‌گذارد.»
به گفته او زمانی که خودروسازان اجازه افزایش قیمت نداشته باشند به قطعه سازان هم اجازه بالابردن قیمت را نمی‌دهد بنابراین قطعه‌سازان هم برای بقا چاره‌ای جز کاستن از کیفیت قطعات ندارند. 
قرار گرفتن خودروسازان در شرایط تحریم هم باعث شده دسترسی خودروسازان به شرکت‌های معتبر قطع شود و در نتیجه از قطعات با کیفیت بدتر استفاده کنند. 
این گفته با واکنش معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد روبرو شده است. سعید تاجیک دلایل خودروسازان را قبول ندارد و به دنیای اقتصاد گفته « خودروسازان در حالی از تحریم به‌عنوان یکی از موانع رشد کیفیت صحبت به میان می‌آورند که این مشکل طی دو سه سال گذشته بروز کرده است، بنابراین نمی‌تواند توجیهی برای وضع فعلی کیفیت خودروهای داخلی باشد.»
«بحث «قیمت‌گذاری دولتی» نیز مانند تحریم‌ها، موضوعی است که طی دو سه سال گذشته شدت یافته است و با این حساب باید از خودروسازان پرسید در طول سالهای ۸۰ تا ۹۱ که تحریم و قیمت‌گذاری دولتی به شدت الان نبود، آنها چند پلت فرم و محصول جدید روانه بازار کردند.»