دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران می‌گوید مشکلات در گشایش اعتبار، انتقال پول به خارج از کشور و تامین ارز برای واردات مواد اولیه خارجی باعث شد تا تولید خودرو در ماه فروردین سی درصد کاهش یابد و دولت باید برای رفع این مشکل به خودروسازان کمک مالی کند. 
براثر تحریم‌های اقتصادی غرب نقل و انتقال پول با شرکت‌های مؤسسات مالی جهان دچار وقفه شده است.
ساسان قربانی گفت هنگام بروز بحران اقتصادی در جهان،‌ دولت‌های اروپایی و آمریکا از صنایع این کشورها حمایت کردند و در شرایط فعلی، خودروسازان ایرانی هم به حمایت‌هایی اینچنین نیاز دارند. 
این در حالی است که دولت به کلی هرگونه مشکل در صنعت خودروسازی را انکار می‌کند. مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز به خبرنگاری ایسنا گفت کاهش سی‌درصدی تولید خودرو در فروردین به خاطر سیاست‌های فصلی خودروسازان است و این کارخانه‌ها در فصل‌های پرمصرف مثل اواخر زمستان، تولید خود را افزایش خواهند داد. او گفت گزارشی مبنی بر مشکل در این بخش به دست او نرسیده است. 
اما دبیر انجمن قطعه‌سازان می‌گوید، قطعه‌سازان با مشکلات مختلفی از جمله رشد نرخ ارز، افزایش هزینه‌های تولید و قیمت انرژی روبرو هستند. او همچنین گفت سیستم بانکی، گمرک و   مالیات به جای حمایت در روند تولید اختلال ایجاد می‌کنند.
تولید انواع خودرو در کشور در فروردین ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با کاهش ۳۲.۶ درصدی به ۵۷ هزار و ۶۰۳ دستگاه رسید.
انجمن قطعه‌سازان به تازگی در تحقیقی پیش‌بینی کرده که در بهترین حالت خودروسازان امسال می‌توانند شصت درصد برنامه‌های تولید خود را اجرا کنند.