بالاخره بعد از دوماه مذاکره، کمیته قیمت‌گذاری خودرو با درخواست افزایش قیمت خودروهای داخلی موافقت کرد و خودروسازان بی‌سر و صدا از یک‌شنبه شب قیمت‌ محصولاتشان را تغییر دادند. 
به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد {+} محصولات شرکت ایران خودرو بین ۹ تا ۳۱ درصد و خودروهای سایپا بین ۱۴ تا ۲۳ درصد گران شده است. 
سوزوکی گرند ویتارا با ۱۶ میلیون تومان افزایش قیمت رکورد بیشترین افزایش و پژو ۴۰۵ دوگانه سوز کمترین افزایش قیمت را داشته است. در شرکت سایپا، ماکسیما با ۱۴ درصد و تندر E۱ با ۲۳ درصد افزایش کمترین و بیشترین رشد قیمت را داشتند. اکثر خودرو‌ها حدود دومیلیون تومان گران‌تر شده‌اند. 
قیمت‌های جدید، حاصل توافق جلسه هفته پیش در سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است. جلسه‌ای که با حضور نمایندگان خودروسازان و مسوولان وزارت «صنعت، معدن و تجارت» برگزار شد و حالا نتایج آن شوکی اساسی به مشتریان داده است. 
این در حالی است که مسوولان سازمان حمایت هیچ اطلاع‌رسانی در مورد افزایش قیمت‌ها انجام نداده و حتی منکر برگزاری جلسه موردنظر برای این موضوع شدند. سازمان حمایتی‌ها طوری در موضوع افزایش قیمت خودرو رفتار کردند که گویی اصلا قرار به گران شدن خودروهای داخلی نیست. غافل از اینکه در ‌‌نهایت ماه پشت ابر نمی‌ماند و خبر گرانی خودرو به بیرون درز می‌کند و اتفاقی که می‌افتد، بی‌اعتماد شدن افکار عمومی نسبت به نهادهای مهمی چون سازمان حمایت است. 
از طرفی، وقتی سازمان حمایت تغییر قیمت خودروهای داخلی را اعلام نمی‌کند و به اصطلاح منکر همه چیز می‌شود، مشتری نمی‌داند دقیقا چقدر به قیمت خودرو‌ها اضافه شده  و راه برای شکایت به سازمان‌های مسوول از جمله سازمان حمایت بسته می‌شود. 
اما با افزایش قیمت خودروهای داخلی، نه تنها مشتریان جدید، که ثبت‌نام‌کنندگان قبلی نیز شوک حاصل از افزایش قیمت میلیونی خودرو‌ها را حس کرده‌اند. این دسته از مشتریان انتظار داشتند خودروهای ثبت‌نامی خود را با قیمت‌های قبلی تحویل بگیرند، اما خودروسازان آن‌ها را نیز مشمول افزایش قیمت‌ها کردند، که این اقدام در نوع خود نامتعارف و خارج از اصول مشتری‌مداری به نظر می‌رسد. 
به عنوان مثال برخی مشتریان ایران خودرو و سایپا، تندر ۹۰ را با قیمتی حدود ۱۷ میلیون تومان خریده‌اند اما حالا برای تحویل خودرو باید چهار میلیون دیگر نیز بپردازند 
هر چند خودروسازان داخلی با مشکلات خاص خود روبه‌رو هستند و کار‌شناسان نیز تا حدی بابت افزایش قیمت به آن‌ها حق می‌دهند، اما افکار عمومی این افزایش قیمت را حداقل در بخش خودروهای پیش فروش شده نمی‌پذیرد. اینکه خودروسازان با وجود آماده بودن خودروهای پیش فروش شده، از تحویل آن‌ها خودداری می‌کنند تا قیمت‌های جدید رویشان اعمال شود، رفتاری نامناسب از دید مشتریان به شمار می‌رود و سبب می‌شود اعتماد عمومی به خودروسازان از بین برود.