پس از اعلام قیمت‌های جدید خودرو توسط شورای رقابت، خودروسازان ایران می‌گویند قیمت‌های جدید را قبول ندارند و در این باره به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعتراض کرده‌اند. 
هفته گذشته شورای رقابت بعد از تاخیری چند ماهه قیمت‌های جدید خودرو را اعلام کرد که در آن قیمت ماشین‌های ساخت داخل بین ۳.۷ درصد تا ۶.۹ درصد افزایش یافت. 
شورای رقابت همچنین اعلام کرد افزایش قیمت مشروط به رعایت پنج شرط از سوی خودروسازان است. این پنج شرط حذف بازار حاشیه‌ بازار، اختیاری بودن خرید آپشن‌ها توسط خریداران، اصلاح سیستم فروش و حذف واسطه‌ها،‌ افزایش تولید و اصلاح قراردادهای فروش بود. 
قیمت‌های اعلام شده به سرعت با اعتراض خودروسازان روبرو شد. 

«شورا حق تعیین قیمت ندارد


»
احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان این قیمت‌ها را رد کرد و گفت «طبق قانون شورای رقابت تنها باید فرمول قیمت‌گذاری را ابلاغ کند و حق تعیین قیمت‌ها را ندارد». او همچنین اعلام کرد که در برخی موارد قیمت اعلام شده از قیمت کنونی کارخانه پایین‌تر است. 
اشاره آقای نعمت بخش به قیمت اعلام شده شورای رقابت برای پژو ۲۰۶ است. در فرمول جدید شورای رقابت قیمت مصرف‌کننده در سال ۹۳ برای ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای ۲۰۶ صندوقدار V8 معادل ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. در حالی که در حال حاضر قیمت کارخانه ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۳۴ میلیون و قیمت کارخانه مدل V8 معادل ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. قیمت این مدل‌ها در بازار آزاد حدود چهار میلیون تومان بیشتر است. 
خودروسازان همچنین به اختیاری اعلام شدن استاندارد یورو۴ در فرمول جدید اعتراض داشتند. آنها می‌گویند رعایت استاندارد آلایندگی یورو ۴ اجباری است اما شورای رقابت هزینه مربوط به این استاندارد را به عنوان آپشن‌های اختیاری اعلام کرده است.
یکی دیگر از اشکال‌هایی که خودروسازان از  قیمت‌های اعلامی از سوی شورای رقابت می‌گیرند درباره قیمت رانا است. در محاسبات جدید، قیمت رانا بیشتر از پژو ۲۰۶ تعیین شده است در حالی که بیشتر قطعات خودروی رانا ساخت داخل است و به همین دلیل قیمت تمام شده آن کمتر از قیمت ۲۰۶ است.


محمدرضا نجفی منش، عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران هم به قیمت‌های ابلاغ شده اعتراض کرده است. به گفته او برای رفع مشکلات صنعت خودرو، دولت باید «دخالت در بحث قیمت‌گذاری خارج شود و این موضوع را به عهده بازار بگذارد.»
آقای نجفی‌منش می‌گوید اجرای دستورالعمل‌های شورای رقابت تاکنون باعث ضرر شش هزار میلیارد تومانی خودروسازان شده است. 
«درباره قیمت پژو مذاکره می‌کنیم
»
در واکنش به این اعتراض‌ها، رییس شورای رقابت از خودروسازان خواست تا قیمت‌های اعلام شده را رعایت کنند و گفت این شورا آماده است درباره قیمت پژو مذاکره کند. 
در فرمول جدید قیمت تورم بخشی خودرو با ارز مبادله‌ای محاسبه شد و در مورد کیفیت خودروها نیز نمره بین منفی ۲.۵ تا مثبت ۲.۵ در نظر گرفته شد و علاوه بر این نمره بهره وری نیز با علامت منفی در فرمول قیمت گذاری خودرو مدنظر قرارگرفته است. 


رضا شیوا، رییس شورای رقابت می‌گوید در فرمول کنونی متغیر بهره‌وری در حال حاضر منفی ۲ است و کیفیت خودروها هم مثبت نیست. 


او همچنین درباره حوزه مسئولیت شورای رقابت در تعیین فرمول یا محاسبه قیمت گفت « شورا دستورالعمل را تنظیم و ارائه کرده است.»


«مرکز ملی رقابت براساس دستوالعمل شورا، اعداد و ارقام بانک مرکزی و محاسبات انجام شده در مرکز، فرمول را کنار هم قرار داد و قیمت نهایی حاصل شد، این محاسبات توسط هر فرد دیگری هم انجام شود، همین قیمت‌ها به دست می آید. یعنی دستورالعمل به قیمت نهایی منجر می شود.»
به نظر می‌رسد اختلاف درباره قیمت پژو ۲۰۶ سال پایه متفاوتی است که خودروساز و شورا برای تعیین قیمت در نظر می‌گیرند. شورای رقابت برای محاسبه قیمت این خودرو قیمت سال پایه ۱۳۹۱ را در نظر گرفته است در حالی که ایران خودرو این قیمت را قبول ندارد. 


آقای شیوا همچنین ضرر خودروسازان با اعمال قیمت‌های جدید را رد کرد و گفت «قیمت‌ها براساس محاسبات علمی صورت گرفته و از علمی ترین و کارشناسانه ترین روش های افزایش قیمت به شمار می رود. شورای رقابت شش ماه بر روی این دستورالعمل کار کرده و از بهترین اساتید دانشگاه ها بهره گیری شده است. اگر خودروسازان متضرر می شوند، از جاهای دیگر است و بهتر است که هزینه های غیرضرور را کاهش دهند یا افزایش تولید داشته باشند.»


رییس شورای رقابت همچنین می‌گوید اعمال استاندارد یورو ۴ تا شهریور برای خودروسازان الزامی نیست و آنها می‌توانند تا آن زمان خودروهای با استاندارد یورو۲ را شماره‌گذاری کنند و به همین دلیل این استاندارد جزو آپشن‌ها در نظر گرفته شده است. 


با این ترتیب به نظر نمی‌رسد شورای رقابت و خودروسازان به این زودی‌ها درباره قیمت خودرو به توافق برسند و فعلا مانند گذشته خودروسازان با فرمول و روش خود محصولات را به بازار عرضه خواهند کرد. 
با تشکیل تیمی مشترک از نمایندگان خودروسازان و شورای رقابت، داستان قیمت‌گذاری خودرو که به نظر می‌رسید به اتمام رسیده، وارد مرحله جدیدی شده است. 
دو روز پس از اعلام قیمت‌های جدید از طرف شورای رقابت، انتظار می‌رفت خودروسازان فروش محصولات خود را با قیمت‌های جدید آغاز کنند و بازار از رکود فعلی خارج شود، اما خودروسازان بلافاصله مبنای تعیین قیمت‌ها را نادرست و غیرقابل قبول دانسته و به قیمت‌های جدید اعتراض کردند. 
پس از آن بود که اعلام شد جلسه‌ای بین نمایندگان شرکت‌های خودروساز و شورای رقابت برگزار می‌شود و کارگروهی مسوول بررسی مجدد نرخ تورم بخشی خودرو‌ها و تعیین قیمت‌ها شده است. 
این وضعیت در حالی است که طولانی شدن روند تعیین قیمت‌ها از سوی شورای رقابت اعتراض مصرف‌کنندگان را به دنبال داشته است. اکنون مصرف‌کنندگان انتظار دارند قیمت‌ها پایین بیاید و به همین دلیل در خرید تردید دارند. انتظار برای ارزان‌تر شدن قیمت خودروهای داخلی تا حدی است که حتی کاهش یک تا پنج میلیون تومانی قیمت‌ خودروهای پرتیراژ از سوی مرکز ملی رقابت نیز مصرف‌کنندگان را راضی نکرده و در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند.
فروشندگان هم حاضر نیستند با قیمت‌های فعلی محصولاتشان را بفروشند و در نتیجه بازار در رکود بی‌سابقه‌ای قرار دارد.  خودروسازان از حذف هزینه‌های تامین مالی خود از دستورالعمل تعیین قیمت‌ها ناراضی‌اند و می‌گویند نباید قیمت‌های فروردین ۹۱ به عنوان قیمت پایه مبنا قرار بگیرد.

اشتراک در خبرنامه