امروز در شهرهای مختلف مراسم امحاء کالاهای قاچاق برگزار شد اما همه نگاه‌ها به شیراز و نابودی چند خودروی لوکس قاچاق بود که قرار بود در قالب این برنامه از بین برده شود. اما با اینکه همه مقامات بر نابودی این خودروها تاکید داشتند،‌ در آخرین ساعت اعلام شد امحای خودروهای لوکس منتفی شده و اولویت بر صادرات آنها است.

اوایل هفته اعلام شد سیزده دستگاه خودرو از شرکت‌های بنز، ب ام و، رنج‌روور و پورشه که به صورت قاچاق به ایران وارد شده بودند، برای اولین بار از بین خواهند رفت. مقام‌های گمرک و مبارزه با قاچاق توجیه قانونی این کار را آیین‌نامه تازه‌ای خواندند که با اجرای آن چاره‌ای جز امحای این خودروها نبود. جزییات این خبر را {اینجا} بخوانید.

براساس این آیین‌نامه این خودروها امکان ورود به بازار ایران را نداشتند و صادرات مجدد آنها هم ممکن نبود. اما امروز خبرگزاری‌ها اعلام کردند «ممکن است این خودروها به کشورهای دیگر صادر شود.»

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جدیدترین اظهار نظر در این باره اعلام کرده «امحای خودروهای قاچاق قانونی است و تاکید ستاد هم بر امحای این خودروهاست اما کالاهای قاچاقی که امکان صادرات آنها فراهم باشد، اولویت با صادرات‌شان است و در مورد خودروهای قاچاق نیز ممکن است چنین تصمیمی گرفته شود.»

تغییر عقیده

طبق گفته ستاد مبارزه با قاچاق کالا، کالاهای قاچاق در صورت امحاء نشدن، ‌خروج آن کالا با اخذ تضامینی بین ۲ تا ۱۰ برابر ارزش آن کالا و به کشورهای غیر همجوار امکان پذیر است.

پیشتر سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفته بود این راه برای خودروهای لوکس قاچاق تازه کشف شده امکان پذیر نیست. چون واردات کالاهای سرمایه‌ای در تمام کشورها منوط به داشتن نمایندگی رسمی آن کالا و زنجیره خدمات پس از فروش است و نمایندگی‌های رسمی حاضر نخواهند شد این خودروهای قاچاق را گارانتی کنند یا به آنها خدمات بدهند.

این در حالی است که امین دلیری، رییس سازمان جمع آوری اموال تملیکی گفته که ممکن است این خودروها در مسیر صادرات قرار گیرند و در صورتیکه تصمیم برای صادرات آن‌ها گرفته شود، مزایده بر قرار خواهد شد و کسانی که می‌توانند بخرند و صادرات کنند، در مزایده شرکت کرده و تضمین می‌دهند که به صورت قطعی این خودروها را صادر می‌کنند و بعد خودرو را در اختیار می‌گیرند و تعیین مقصد آن نیز به عهده خود آن‌ها خواهد بود.

آمار نامشخص

موضوع دیگری که همچنان مورد ابهام است، تعداد خودروهای قاچاق است. معاون مبارزه با قاچاق ارز و کالای تعزیرات حکومتی تعداد این خودروها را ۱۳ دستگاه اعلام کرد. اما رییس سازمان جمع آوری تملیکی میگوید بیشتر از ۶۰ خودروی خارجی که احتمال قاچاق آن‌ها می‌رود در اختیار این سازمان قرار گرفته است. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم اعلام کرده که در چهار ماه اول امسال ۴۵ دستگاه خودروی قاچاق کشف شده است. آماری که نشان می‌دهد که به طور متوسط در هر سه روز یک خودرو قاچاق وارد کشور می‌شود.

آنچه اکنون مقام‌های مسئول روی آن اتفاق نظر دارند این است که این خودروها به هیچ‌ وجه به بازار ایران وارد نخواهد شد. ظاهرا کارگروهی با حضور سازمان اموال تملیکی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا برای تعیین تکلیف تعیین شده است.{+} قرار است این کمیته آیین‌نامه تازه‌ای تدوین کند که خودروهای قاچاق براساس آن تعیین تکلیف شود.