بسیاری از سرگرمی‌ها با همه‌گیر شدن فن‌آوری‌های دیجیتال و کامپیوتر به فراموشی سپرده شده‌اند. اما ساخت و جمع‌آوری خودروهای مینیاتوری از سرگرمی‌های آموزشی است که هنوز بین علاقه‌مندان به خودرو محبوب است.

بازی اولین انگیزه ساخت چنین خودروهایی بود که ساختشان از دهه پنجاه میلادی رواج داشت. اما ساخت خودروهایی با دقت زیاد از دهه هفتاد میلادی رواج پیدا کرد. مشتری این خودروها کودکان نبودند بلکه بزرگسالانی بودند که یا برای یادآوری دوران کودکی، یا بع علت علاقه به خودرو خریدار این مدلها بودند.

علاوه بر این از دهه چهل میلادی خودروسازان از مدلهای مینیاتوری محصولاتشان برای تبلیغات استفاده می‌کردند.

از اروپا به آسیا

مهمترین سازندگان این خودروها و البته موتورسیکلت، هواپیما، قطار و کشتی‌ها، در اروپای شمالی یعنی بریتانیا، آلمان غربی، دانمارک و ایتالیا کار خود را آغاز کردند و بعد آمریکا ساخت این مدلها رونق گرفت. در اروپای شرقی، مخصوصا شوروی، چکسلاواکی و آلمان شرقی هم چند سازنده مشهور کار می‌کرد. اما در دهه هفتاد آسیایی‌ها هم به این جمع اضافه شدند.

اول ژاپنی‌ها و بعد هنگ‌کنگ میزبان چند شرکت معتبر شد و حالا چین از سازندگان بزرگ این خودروها است. تعداد زیادی شرکت در هند، سنگاپور، چین و دیگر کشورهای آسیایی هم با خرید قالب‌های قدیمی سازندگان مشهور، خودروهای مینیاتوری تولید می‌کنند.

ابتدا مدلهای سایز کوچک مثلا یک به ۴۳ بیشتر خریدار داشت اما در دهه هشتاد و نود میلادی مدلهای یک به ۱۸ و یک به ۲۴ محبوب شد. مدلها ابتدا بسیار ساده بودند و قطعات متحرک نداشتند اما حالا شرکت‌ها خودروهایی می‌سازند که نه تنها  قطعات متحرک زیادی دارد بلکه دقت ساختش آنقدر بالا است که حتی دسته دنده یا پدال گاز و موکت کف ماشین را همراه با سیم‌ها و بخش‌های مختلف قوای محرکه عینا شبیه سازی می‌کنند.

یکی از این کارخانه‌ها اتوآرت است. اتوآرت که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده یک شرکت هنگ‌کنگی است که از سال ۱۹۹۸ فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت ابتدا بخشی از شرکت آمریکایی گیت‌وی بود. در این ویدیو خط تولید ساخت مدلهای اتو آرت را ببینید