خودروسازان ژاپنی از فرصت نمایشگاه توکیو استفاده کرده‌اند تا علاوه بر عرضه ایده‌های خود از ماشینهای کوچک برای بازار ژاپن با نمایش تکنولوژی آینده تصویری از صنعت خودرو در نیمه دوم قرن بیست و یک را ترسیم کنند. 
تویوتا شاید بی‌پروا‌ترین ایده‌اش از آینده را با خود به توکیو آورده است. علاوه بر یک سدان که با سوخت هیدروژن مایع حرکت می‌کند یک کانسپت کوچک یک نفره برای رفت و آمد شهری به نام FV۲ نیز در غرفه تویوتا به نمایش درآمده است. 

FV2 تازه‌ترین تلاش تویوتا برای غلبه بر خیابان‌های شلوغ در شهرهای ژاپن است. مانند کانسپت‌های دیگر ژاپن، این خودرو با خودروهای دیگر در خیابان در ارتباط دائم رادیویی است و از این طریق اطلاعات ترافیک شهر را در اختیار رانندگان قرار دهد و با استفاده از این اطلاعات خطر تصادف را کاهش می‌دهد. 
این خودرو فرمان و پدال ندارد و راننده با تغییر جهت بدن با آن دور می‌زند، شتاب می‌گیرد یا سرعتش را کم می‌کند. مهندسان تویوتا می‌گویند این خودرو را طوری ساخته‌اند که بتواند با راننده رابطه‌ای احساسی برقرار کند به طوری که بیشتر از آنکه شبیه یک ماشین باشد مانند یک اسب باشد. 

FV2 ماشینی است که قدرت یادگیری دارد و مسیرهای همیشگی راننده و روش رانندگی صاحبانش را یاد می‌گیرد. ماشین حتی می‌تواند از طریق ردیابی صدا و چهره راننده می‌تواند احساس او را تشخیص دهد. تویوتا هنوز اعلام نکرده است این اطلاعات چطور در رانندگی FV2 تاثیر خواهد گذاشت. 
اطلاعات مورد نیاز راننده بر روی شیشه جلو نمایش داده می‌شود و راننده می‌تواند به سلیقه خود طرح روی چرخ‌ها و بدنه خودرو را تغییر دهد یا بر روی بدنه ماشین شعار و پیام بنویسند. پیش از رونمایی این خودرو، تویوتا یک برنامه برای تلفن همراه عرضه کرده است که در قالب یک بازی امکانات مختلف خودرو را معرفی می‌کند. 
تویوتا می‌گوید هدفش از ساخت این کانسپت نمایش فلسفه جدیدش با عنوان «راندن لذتبخش» است. فلسفه تازه‌ای که با آن تویوتا امیدوار است خودروهای جدیدش هیجان‌انگیزتر از پیش باشد.