تویوتا با رونمایی از چهره بیرونی خودروی هیدروژنی خود خبر داد که این خودرو را بهار ۲۰۱۵ به بازار ژاپن و از تابستان آینده به بازارهای اروپا و آمریکا عرضه خواهد کرد. 
قیمت این خودرو در ژاپن هفت میلیون ین اعلام شده که معادل ۶۹ هزار دلار است. اگرچه قیمت ماشین در اروپا و آمریکا هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما احتمال داده می‌شود اف‌سی‌وی در این دو بازار کمی ارزان‌تر از ژاپن باشد. تویوتا اعلام کرده مشخصات فنی بیشتری از این ماشین را تا پایان سال جاری میلادی منتشر کند. 
تویوتا چند ماه پیش اعلام کرده بود انرژی که ماشین با باک پر دارد معادل مصرف انرژی یک خانه در یک هفته است. به گفته کارخانه ژاپنی اف‌سی‌وی می‌تواند با هر بار سوخت‌گیری بیش از ۴۸۰ کیلومتر حرکت کند. همچنی بنا بر اطلاعاتی که تاکنون از این خودرو منتشر شده شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت آن ده ثانیه است. 

با توجه به روند کنونی گرمایش زمین، افزایش جمعیت و شهرنشینی هیدروژن به عنوان بهترین جانشین سوخت‌های فسیلی معرفی می‌شود. براساس تحقیقی که سال گذشته از طرف شرکت نفتی شل منتشر شده است، تا سال ۲۰۵۰ جمعیت جهان به ۹ میلیارد نفر می‌رسد که هشتاد درصد آنها در شهرها زندگی می‌کنند. تعداد خودروها نیز از حدود هشتصد میلیون کنونی به دو میلیارد خودرو افزایش خواهد یافت. تامین نیاز این جمعیت و نیازهای لوکس آنها باعث می‌شود تقاضا برای انرژی تا نیمه قرن دوبرابر شود. 
خودروسازان جهان با ساخت موتورهای کم‌مصرف‌تر با آلایندگی کمتر خود را برای چنین دنیایی آماده می‌کنند و تویوتا اولین خودروسازی است که می‌خواهد راه حل خود را به طور گسترده به بازار عرضه کند. 
پسمانده موتورهای هیدروژنی بخار آب است و کمترین آلودگی هوا را تولید می‌کند. از سوی دیگر تولید آن هم با انرژی‌های پاک نظیر باد و انرژی خورشید امکان‌پذیر است. 

تویوتا بیش از بیست سال است بر روی تکنولوژی موتورهای هیدروژنی کار می‌کند. این کارخانه دوازده سال پیش به طور آزمایشی تعدادی خودروی هیدروژنی را به صورت اجاره‌ای در اختیار رانندگانی در ژاپن و آمریکا گذاشت و اکنون می‌گوید براساس نتایجی که از آن خودروها به دست آمده ماشین‌هایش را بسیار بهتر کرده است. به گفته تویوتا عملکرد ماشین‌های هیدروژنی این کارخانه شبیه به ماشین‌های معمولی با موتور درون سوز است. 
تویوتا می‌گوید برخلاف ماشین‌های الکتریکی، که نیاز به زمانی نسبتا طولانی برای شارژ باتری دارند، ماشین هیدروژنی‌اش تنها در سه دقیقه سوخت‌گیری می‌کند.