مرجان اسلامی‌فر*: بازار خودرو به بازگشت برند پژو به ایران واکنش نشان داد و رشد قیمت‌ها متوقف شد. این امر در مورد خودروهای وارداتی نیز صدق کرد به گونه‌ای که قیمت‌ها تا حدود ۲میلیون تومان کاهش یافت. پیش‌بینی فعالان بازار حکایت از آن دارد که قیمت خودروهای داخلی با ورود دوباره پژو و تحویل خودرو از سوی خودروسازان تا ۱۰درصد کاهش پیدا می‌کند. 

شورای رقابت نیز روز گذشته کاهش قیمت خودرو را منتفی ندانست و در این باره اعلام کرد: خودروسازان رتبه کیفی خودروهای خود را تغییر ندادند. 
لذا می‌توان در جلسه شورای رقابت، نرخ مصوب خودرو را پایین آورد. زمزمه این صحبت‌ها به بازار رسیده و باعث شده است قیمت‌ها به سمت کاهش حرکت کند. البته فعالان بازار معتقدند که در هفته‌های آینده میزان اثرگذاری خبر‌ها مبنی بر رشد تولید خودرو و بازگشت پژو بیشتر می‌شود و قیمت‌ها دیگر افزایش پیدا نمی‌کند. 

«محمود رنجبرفر» کار‌شناس بازار خودرو درباره برگشت پژو به ایران به خبرنگار ایران گفت: خبرهای مبتنی بر بازگشت پژو باعث شده است از التهاب‌های چند روز پیش بازار خودرو کاسته شود. تا قبل از این خبر، قیمت خودرو سیر صعودی گرفته بود اما در دو روز اخیر قیمت‌ها تا ۵۰۰هزار تومان کاهش یافته است. وی افزود: با عملیاتی شدن قراردادهای جدید پژو با ایران خودرو، قیمت خودروهای داخلی تا ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت. 

هفته آینده خودرو وارد بازار می‌شود
وی درباره وضعیت و تنوع خودرو در بازار اذعان داشت: بازار مانند گذشته کمبود خودرو دارد اما اتفاق جدیدی که در این بخش رخ داده، کاهش حجم تقاضا است. مردم در پی برگشت پژو می‌خواهند برای ورود خودروهای جدید صبر کنند. وی با بیان این‌که خودروسازان هنوز خودروهای مورد تقاضا را وارد بازار نکردند، گفت: کارتکس‌ها برای دریافت خودرو آزاد شده و این به منزله آن است که خودروهای یورو ۲ مجوز شماره‌گذاری دریافت کردند. یکی از دلایل عرضه نشدن خودرو در بازار، توقف شماره‌گذاری خودروهای یورو۲بود.

وی خاطرنشان کرد: قرار بود از سال ۹۳ خودروهای یورو۴ وارد بازار شود از آنجا که خودروسازان نتوانستند طبق این اصل پیش بروند شماره‌گذاری در سال جدید متوقف شد. به همین دلیل بازار با کمبود شدید خودرو روبه‌رو شد. رنجبرفر پیش‌بینی کرد: از هفته آینده خودروهای شماره‌گذاری شده وارد بازار می‌شود و این امر ضمن پاسخ به تقاضای مردم باعث تثبیت یا حتی کاهش قیمت خودرو می‌شود. 

یکی دیگر از فعالان بازار خودرو نیز از تأثیرهای حضور پژو بر بازار خودرو گفت: مطمئناً خبر حضور مدیرعامل پژو در ایران و هر خبر مثبت دیگری مانند آغاز شماره‌گذاری خودروهای داخلی تأثیر مثبتی بر قیمت‌ها خواهد داشت. 
وی با بیان این‌که با شنیدن خبر حضور مدیرعامل پژو در ایران، خریداران خودرو مقداری تأمل کرده و خرید خود را به تعویق انداختند، خاطرنشان کرد: مطمئناً برخی از خریداران صبر می‌کنند تا نتایج مثبت چنین اخباری بر قیمت خودروهای تولیدی نمایان شده و پس از آن اقدام به خرید کنند. 

این فعال بازار خودرو ادامه داد: انتشار چنین اخباری جو هیجانی بازار خودرو را کنترل کرده و به نظر می‌رسد در روزهای آینده کاهش قیمت خودروهای داخلی را شاهد باشیم. وی تصریح می‌کند: ‌ در چند هفته اخیر به دنبال توقف شماره‌گذاری و کاهش عرضه خودرو به بازار، حباب یک تا دو میلیون تومانی در قیمت خودروهای داخلی ایجاد شده است که به نظر می‌رسد است در چند روز آینده این حباب خواهد ترکید. 

مبنای ما رشد قیمت خودرو نیست
«سعید مدنی» مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز درباره ورود خودرو به بازار و جبران کمبود‌ها به خبرنگار ایران گفت: خودروهای یورو ۲ که پیش از این شماره‌گذاری نمی‌شد اجازه پلاک شدن گرفت لذا بخش قابل توجهی از نیاز متقاضیان را می‌توان پاسخ داد. وی درباره کاهش قیمت خودرو افزود: کاهش قیمت خودرو در شرایطی که قیمت حامل‌های انرژی و مواد اولیه افزایش پیدا کرده، غیر ممکن است. اولویت اول ما تثبیت قیمت خودرو است لذا امیدواریم در این مسیر بخصوص اختصاص ارز مبادله‌ای دولت همکاری لازم را انجام دهد.
مدنی اذعان داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت مکاتبه‌های لازم را برای اختصاص ارز مبادله‌ای به خودروسازان انجام داده اما هنوز روند اداری آن به پایان نرسیده است. وی با بیان این‌که ثبات قیمت خودرو مستلزم حمایت دولت است تأکید کرد: خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها هنوز تصمیم‌گیری نکردند و امیدواریم شورای رقابت با توجه به شرایط تولید نسبت به این موضوع تصمیم‌گیری کند. 

ارز مبادله‌ای قیمت خودرو را تثبیت می‌کند

«سعید لیلاز» کار‌شناس اقتصادی نیز درباره بازگشت پژو به ایران گفت: یکی از اتفاق‌های مهم در روزهای اخیر در حوزه خودرو حضور پژو در ایران است و این‌که این مجموعه بنا بر سرمایه‌گذاری مشترک دارد. اگر پژو با شرایط جدید وارد ایران شود قطعاً صنعت خودرو رشد خوبی خواهد کرد. 
وی افزود: طی دو سال اخیر با خروج پژو از ایران شاهد اتفاق‌های مناسبی در صنعت خودرو نبودیم و کاهش تولید بشدت نمایان شد. بنابراین با سرمایه‌گذاری مشترک ضمن رشد اشتغال می‌توان شاهد پیشرفت در صنعت خودرو باشیم. از سویی با ورود خودروهای جدید دیگر قیمت خودرو افزایش نخواهد یافت. 
وی همچنین تثبیت قیمت خودرو را با اختصاص ارز مبادله‌ای دور از انتظار ندانست و گفت: در صورتی که دولت ارز مبادله‌ای مورد نیاز خودروسازان را تأمین کند، ۱۰ درصد از هزینه‌های ارزی این شرکت‌ها تأمین شده و قیمت خودرو به سمت ثبات خواهد رفت. وی اظهار کرد: ۵۰ درصد از هزینه‌های تولید در صنعت خودروسازی مربوط به نیاز ارزی است و در صورتی که این شرکت‌ها بتوانند مقداری از ارز مورد نیازشان را با قیمت پایین‌تر دریافت کنند می‌توان نسبت به ایجاد ثبات در قیمت خودرو امیدوار بود. 

وی با بیان این مطلب که کاهش قدرت خرید مردم در کنار افزایش شدید نرخ تورم در دو سال اخیر موجب کاهش تقاضا برای خرید خودرو در بازار شده، افزود: قدرت خرید مردم بین ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته که اثرات مستقیمی روی تقاضا برای خرید خودرو گذاشته است. 
وی تصریح کرد: البته نمی‌توان از کاهش تولید و عرضه خودرو در بازارهای داخلی در کنار شماره‌گذاری نکردن برخی خودرو‌ها نیز چشم پوشی کرد که موجب افزایش قیمت خودرو و همچنین حفظ سطح تقاضا در بازار شده است. 
این کار‌شناس مسائل اقتصادی در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: در صورتی که امسال قیمت خودرو در بازار ثابت بماند، با توجه به افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان، قدرت خرید مردم افزایش خواهد یافت و احتمال افزایش رونق در بازار خودرو بسیار بالاست. لیلاز گفت: در صورتی که شرایط موجود حفظ شود و ثبات فعلی ادامه پیدا کند بازار خودرو در ایران در سال ۱۳۹۶ به وضعیت قبلی در سال ۹۰ بازخواهد گشت. 
پیشنهاد کاهش قیمت خودرو را داریم

«عیسی امامی» عضو ناظر شورای رقابت نیز درباره قیمت خودرو گفت: هفته آینده با دریافت نرخ تورم بخشی خودرو از سوی بانک مرکزی قیمت خودرو نهایی خواهد شد. شورای رقابت تمایل زیادی دارد که قیمت خودرو کاهش پیدا کند. یکی از دلایل این امر رشد نداشتن کیفی خودرو است.

وی افزود: قرار بود خودروهای تولید داخل از نظر کیفی ارتقا پیدا کند اما خودروسازان هیچ برنامه‌ای برای این بخش ندارند. بنابراین در شورای رقابت کاهش قیمت خودرو مطرح خواهد شد. امامی البته به درصد پیشنهادی برای کاهش قیمت خودرو اشاره نکرد و این امر را منوط به برگزاری جلسه‌های تخصصی دانست. عضو ناظر شورای رقابت تأکید کرد: با بهبود تعاملات اقتصادی با کشورهای مختلف می‌توان امیدوار بود که وضعیت تولید و تنوع خودرو‌ها افزایش پیدا کند و صنعت خودرو به سال‌های گذشته خود بازگردد.
* این مقاله در روزنامه ایران پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت چاپ شد.