عکس‌هایی از یک مدل جدید داتسون بدون استتار در اینترنت منتشر شده است. این عکس‌ها در روسیه و هنگام آزمایش خودرو در هوای سرد گرفته شده است. هنوز نام این مدل که قرار است در کنار مدل هچ‌بک داتسون گو و مینی ون گو پلاس، در بازار کشورهای در حال توسعه فروخته شود اعلام نشده است. 
وب‌سات روسی وروم که این عکس‌ها را منتشر کرده است می‌گوید داتسون جدید بر روی شاسی لادا گراناتا و هچ‌بک کالینا به همکاری کارخانه‌های اتو واز روسیه و رنوی فرانسه ساخته شده است. ۲۵ درصد سهام کارخانه اتوواز که مدلهایش را با نام لادا به بازار عرضه می‌کند، به رنو-نیسان تعلق دارد و گفته می‌شود گروه خودروسازی ژاپنی فرانسوی به زودی همه سهام اتوواز را خواهد خرید. 

در صورتی که این مدل پلتفرم مشترک با سدان گراناتا داشته باشد، ابعادش تقریبا هم اندازه تویوتا یاریس است و به احتمال موتور ۱.۶ لیتری گراناتا روی آن سوار می‌شود. 
ظاهر سومین مدل داتسون کمی شیک‌تر از همتای روسی است. جلوپنجره آن با مدلی که پیشتر داتسون رونمایی کرده است مشترک است و اسپرت به نظر می‌رسد.
داتسون به طور رسمی درباره این مدل سدان اطلاعاتی منتشر نکرده است اما چند روز پیش از رونمایی از یک کانسپت در نمایشگاه اتو اکسپوی هند خبر داده است. نمایشگاه اتوکسپو هفته آینده برگزار می‌شود.

عکسی که از این کانسپت منتشر شده است چندان واضح نیست اما خودرویی در ابعاد نیسان میکرا را نشان می‌دهد که احتمالا از مدل گو کوچکتر خواهد بود. 
داتسون نام جدیدی در صنعت خودرو نیست. این کارخانه در سال ۱۹۱۴ با نام دات-گو فعالیت خود را آغاز کرد. دات در زبان ژاپنی به معنی صاعقه است. نام کارخانه در عین حال از ترکیب حرف اول نام‌های دن، اویاما و تاکئوچی تشکیل شده بود که سرمایه ساخت این کارخانه را تامین کردند. در سال ۱۹۳۳ یوشیسوکه آیکاوا، بنیانگذار نیسان این کارخانه را خرید و نامش را به داتسان و بعد داتسون تغییر داد.
نیسان اوایل دهه هشتاد میلادی تصمیم گرفت عرضه محصولاتش با نام داتسون را متوقف کند اما بهار سال ۲۰۱۲ اعلام کرد نام داتسون را دوباره احیا می‌کند.  عرضه مدل‌های داتسون با فروش مدل گو در بازارهای هند، اندونزی، روسیه و آفریقای جنوبی از امسال آغاز می‌شود.