با برداشته شدن تحریم‌ها و آغاز همکاری خودروسازان جهان با ایران خودرو و سایپا، این انتظار به وجود آمده بود که این دو خودروساز تولید پژو ۴۰۵ و پراید را متوقف کرده و خودروهایی جدید جایگزین آنها کنند. اما به نظر می‌رسد سود تولید این خودروها آنقدر بالا است که بعید است دو خودروساز ایرانی بخواهند به این راحتی‌ها از این دو خودرو دل بکنند.

روزنامه دنیای اقتصاد سهم پژو ۴۰۵ و پراید را در درآمد ایران خودرو و سایپا در ده ماه اول امسال منتشر کرده است. بنا بر این گزارش نزدیک به ۳۸ درصد از درآمد سایپا از فروش پراید بوده است و سهم پژو ۴۰۵ از درآمد ایران خودرو هم اندکی بیش از ۲۰ درصد است.

مجموع درآمد سایپا در ده ماه سال جاری، ۱۲هزار و ۱۵۷ میلیارد تومان بوده که پراید با چهار هزار و ۵۷۷ میلیارد تومان عایدی مالی توانسته ۳۷.۷۶ درصد از درآمدکل سایپا را به خود اختصاص دهد.

بعد از پراید، خانواده رنو با سه هزار و ۶۷۶ میلیارد تومان توانسته سهم ۳۰.۳۰ درصدی از درآمدهای سایپا را از آن خود کند. پس از آن، تیبا با ۳۷.۱۹ درصد، سهم سوم درآمدی سایپا را از آن خود کرده است.

در این بین، پژو ۲۰۶ با درآمد چهار هزار و ۲۱۰ میلیارد تومانی به‌عنوان پرفروش‌ترین محصول ایران خودرو توانسته ۲۴.۱۵ درصد از درآمدهای این شرکت را پوشش دهد.

مجموع درآمد آبی‌های جاده مخصوص در ده ماهه سال‌جاری ۱۷ هزار و ۴۳۶ میلیارد تومان بوده است.بعد از پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵ با سه هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان توانسته از مجموع درآمدهای این شرکت، سهم ۲۰.۴۰ درصدی را از آن خود کند. بعد از این، پژو پارس باسه۳ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان توانسته ۱۸.۸۶ درصد از درآمدهای شرکت ایران خودرو را پوشش دهد.

علاقه خریداران!

خبر نارضایتی مشتریان از این خودروها هر روز در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر می‌شود. با این حال یک مقام وزارت صنعت تلویحا اعلام کرده است که ادامه تولید این دو خودرو به خاطر استقبال مردم است.

محمدرضا فیاض یازدهم بهمن ما در نشستی خبری گفت «این دو خودرو با توجه به کشش بازار فعالیت خود را ادامه می‌دهند و نمی‌توانیم به مردم بگوییم که از این خودروها استفاده نکنید. خودروی ۴۰۵ دارای استانداردهای لازم است و درست نیست تا زمانی که خودرویی با این کیفیت جایگزین نشده، بازار آن از دست برود. هرچند نیاز به ارتقای کیفیت خودروها داریم و باید در این راستا تلاش کنیم.»

پژو ۴۰۵ اولین بار در سال ۱۹۸۷میلادی (۱۳۶۵ شمسی) به بازار عرضه شد. تولید این خودرو ده سال بعد و در سال ۱۹۹۷ (۱۳۷۵) متوقف شد. پرایدی هم که اکنون در ایران تولید می‌شود اولین بار با نام فورد فستیوا در سال ۱۹۸۶ (۱۳۶۴) ساخته شد و تولیدش در سال ۲۰۰۰ (۱۳۷۸) متوقف شد.

با توجه به انحصاری که دو خودروساز ایرانی در این بخش از بازار دارند و چراغ سبزی که وزارت صنعت برای ادامه تولید به آنها داده است، بعید است آنها به راحتی مایل باشند تولید این دو خودروی قدیمی را متوقف کنند.