واردات خودروهای خودروسازان آمریکایی که در آمریکا ساخته شده‌اند در چند هفته اخیر بحث انگیز شده است. به طوری که نیروی انتظامی از شماره گذاری این خودروها خودداری می‌کند و تعدادی از نمایندگان مجلس هم از وزیر صنعت خواسته‌اند در این باره توضیح دهد.

ماجرا از زمانی آغاز شد که تصاویری از برچسب اطلاعات هوندای سی آر وی در رسانه‌ها منتشر شده بود که در آن خودرو ساخت آمریکا و محصول هوندای آمریکا عنوان شده بود.

honda-crv

پخش این عکس به موجی از انتقاد دامن زد. در واکنش به این انتقادها پلیس اعلام کرد این خودروها را شماره گذاری نمی‌کند و انجمن واردکنندگان خودرو هم حدود ۴۰۰ دستگاه خودروی غیرآمریکایی از ب ام و، تویوتا، ولوو و هوندا هستند که در آمریکا ساخته شده و به ایران وارد شده‌اند.

چند نماینده مجلس هم به تندی از واردکنندگان انتقاد کردند. از جمله محسن کوهکن، نماینده لنجان و عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت «کسی که به واردکننده چنین کالایی مجوز داده، قطعا خلاف قانون عمل کرده است و در صورت ثابت شدن موضوع، آن را در مجلس پیگیری کرده و از اختیارات خود برای برخورد با آن استفاده می‌کنیم.»

کاهش قیمت و بلاتکلیفی

دیگر اعضای کمیسیون صنایع مجلس هم انتقادهای مشابهی مطرح کردند و از وزیر خواستند در این باره توضیح دهد.

با بالا گرفتن این انتقادها، و بلاتکلیفی خریداران، قیمت هوندا سی آر- وی به شدت کاهش یافت. خبرگزاری ایسنا از قول یک نمایشگاه دار در تهران گفت که در طول یک هفته قیمت این خودرو از ۲۲۳ میلیون تومان به حدود ۲۲۷ میلیون تومان رسید.

وزارت صنعت هنوز به طور رسمی به این خبر واکنش نشان نداده است. در حالی که آگهی‌های فروش خودروهای هوندا هنوز در سراسر شهر دیده می‌شود و گلرنگ موتور، واردکننده محصولات هوندا به ایران هنوز دستکم در وبسایت خود به فروش این خودروها ادامه می‌دهد.

غیرآمریکایی اما آمریکایی

حضور خودروسازان بزرگ جهان در بازارهای مختلف آنقدر قدیمی و گسترده است که به سختی بتوان آنها را به کشوری خاص محدود کرد. به طور مثال هوندا اولین کارخانه‌اش در آمریکا را در سال ۱۹۸۲ تاسیس کرد و از سال ۱۹۵۹ در این کشور حضور دارد.

آمریکا تا چند سال پیش بزرگترین بازار خودروی جهان بود و اکنون تنها در چین خودرو بیشتر فروخته می‌شود. واضح است که خودروسازان برای دور زدن تعرفه‌ها و حضور جدی‌تر در این بازار کارخانه و تاسیسات تولید خود را به این کشور ببرند.

volkswagen-chattanooga-plant-front

روزنامه دنیای اقتصاد به بهانه بالاگرفتن بحث خودروهای آمریکایی فهرستی از شرکت‌های غیرآمریکایی تهیه کرده که محصولاتشان را در خاک آمریکا می‌سازند.

فولکس واگن: فولکس‌واگن مدل پاسات خود را در کارخانه چاتانوگا واقع در ایالت تنسی تولید می‌کند. این کارخانه در سال ۲۰۱۱ افتتاح شده است و ۲ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند. در این کارخانه مدل پاسات و شاسی بلند اطلس تولید می‌شود. در سال ۲۰۱۱ تنها ۲۲ هزار دستگاه از این خودرو در آمریکا تولید شد، اما از آن به بعد سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه پاسات در کارخانه فولکس‌واگن آمریکا تولید می‌شود. براساس آمار اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، تقریبا ۴۲ درصد از قطعات پاسات در آمریکا تولید می‌شود، اما فولکس‌واگن قصد دارد این میزان را به ۸۵ درصد برساند تا ظرفیت تولیدی سالانه به ۶۰۰ هزار دستگاه برسد. فولکس‌واگن سرمایه‌گذاری بزرگی در آمریکا انجام داده است.
سوبارو: مدل آتبک سوبارو در کارخانه لافیت واقع در ایندیانا تولید می‌شود. این کارخانه به‌صورت مشترک توسط سوبارو و ایسوزو در سال ۱۹۸۹ ساخته شد؛ اما سوبارو در سال ۲۰۰۲ ایسوزو را با یک دلار خریداری کرد و برای مدت کوتاهی خودروهای سوبارو باجا و سوبارو ترایبکا را در آنجا تولید کرد. در حال حاضر در این کارخانه سوبارو آتبک تولید می‌شود.

۲۰۱۵_toyota_camry_xle
تویوتا: بسیاری از مدل‌های تویوتا در آمریکا تولید می‌شود. وانت محبوب این خودروساز ژاپنی با نام تویوتا توندرا در کارخانه سن آنتونیو واقع در تگزاس تولید می‌شود. ۷۵ درصد از قطعات این وانت در آمریکا تولید می‌شود. مدل‌های کرولا، کمری، کمری هیبرید، آوالن، آوالن هیبریدی، ونزا، لکسوس ایی‌اس، تاکوما، سکویا، سینا،هایلندر و هایلندر هیبری نیز در کارخانه‌های تویوتا در آمریکا تولید می‌شوند. در دسامبر سال جاری میلادی سهم تویوتا از بازار آمریکا ۱۳.۸ درصد بوده است.
ب ام‌ و: خودروساز آلمانی ب ام و در سال ۱۹۹۴ کارخانه خود را در گریر واقع در ایالت کارولینای جنوبی تاسیس کرد. در حال حاضر شاسی‌بلندهای ب ام و در این کارخانه تولید می‌شود. در سال ۲۰۱۴ حدود ۳۶۴ هزار دستگاه خودرو در این کارخانه تولید شد که ۷۰ درصد از این خودروها به ۱۴۰ کشور جهان صادر شد. محبوبیت محصولات این کارخانه تا حدی است که کارخانه کارولینای جنوبی ب ام و به بزرگ‌ترین کارخانه این خودروساز آلمانی در جهان تبدیل شده است.

bmw-south-carolina
نیسان: نیسان موتور در آمریکا دو کارخانه دارد. یک کارخانه در اسمرنا در ایالت تنسی واقع شده است و کارخانه دیگر در کانتون در ایالت می‌سی‌سی‌پی قرار دارد. در این دو کارخانه ۱۲ مدل نیسان (و اینفینیتی کیو‌ایکس۶۰) تولید می‌شود. نیسان در آمریکا سرمایه‌گذاری هنگفتی انجام داده است و در دسامبر سال جاری میلادی توانسته است ۸.۹ درصد از سهم بازار ایالات‌ متحده را به‌دست آورد. ۵۰ درصد از قطعات خودروهای ساخت آمریکای نیسان نیز در آمریکا تولید می‌شود. ازجمله مدل‌های نیسان که در آمریکا تولید می‌شوند، عبارتند از: آلتیما، ماکسیما، تیتان، فرانتیر، آرمادا، اکسترا، پت‌فایندر و مینی ون کوئست.

هوندا: هوندا اودیسه در کارخانه هوندا در لینکلن واقع در ایالت آلاباما تولید می‌شود و ۷۵ درصد از قطعات آن ساخت آمریکا است. هوندا در آمریکا چهار کارخانه دارد و مدل‌های فراوانی در این کارخانه‌ها تولید می‌شوند. این مدل‌ها عبارتند از: سی‌آر-وی، سیویک، کراس‌تور، اودیسه، پایلوت، هوندا جی انجین، هوندا ریج‌لاین و آکورا. در ماه سپتامبر سال جاری میلادی سهم هوندا موتور از بازار آمریکا ۹.۳ درصد بوده است.

۲۰۱۷ ELANTRA SEDAN

هیوندای: هیوندای یک خودروساز کره‌ای است، اما بیش از ۵۰ درصد از خودروهای این شرکت که در بازار آمریکا فروخته می‌شوند، ساخت ایالات‌متحده هستند. کارخانه هیوندای در آمریکا در مونتگمری واقع در ایالت آلاباما قرار دارد. در این کارخانه سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه تولید می‌شود. اما حدود ۳۹ درصد از قطعات به کار رفته در این خودروها در آمریکا تولید می‌شود. در این کارخانه مدل‌های النترا، سوناتا و سانتافه تولید می‌شود. مدل الانترا پرفروش‌ترین مدل هیوندای در آمریکا است.

کیا: کیا موتور زیرمجموعه هیوندای محسوب می‌شود، اما در آمریکا کارخانه‌ای برای خود دارد که در وستپینت واقع در ایالت جورجیا قرار دارد. در این کارخانه مدل‌های سورنتو و اپتیما تولید می‌شود. از سال ۲۰۱۰ تاکنون سالانه حدود ۳۰۰ هزار خودرو در این کارخانه تولید شده است. در ماه سپتامبر سال جاری میلادی مجموع سهم هیوندای و کیا از بازار آمریکا ۸.۱ درصد بوده است.

مرسدس بنز: مرسدس بنز در ونس واقع در ایالت آلابامای آمریکا کارخانه دارد و در آن دو کلاس جی‌ال‌اس و کلاس سی را تولید می‌کند. مرسدس بنز از سال ۱۹۹۷ تاکنون در آمریکا فعالیت دارد. دایملر شرکت مادر مرسدس بنز محسوب می‌شود و سهم این خودروساز از بازار آمریکا در سپتامبر سال جاری میلادی ۲.۳ درصد بوده است.

میتسوبیشی: این خودروساز ژاپنی در شهر نرمال واقع در ایالت ایلینوی آمریکا کارخانه داشت. اما در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۵ اعلام کرد به‌دلیل افت فروش تولیدش را در آمریکا متوقف کرده و کارخانه‌اش را می‌فروشد. این در شرایطی است که سهم این خودروساز از بازار آمریکا به ۰.۵ درصد کاهش یافته بود. در حال حاضر میتسوبیشی در آمریکا خودرو تولید نمی‌کند.