در حالی که شیوه جدید زمان گیری مسابقات فرمول یک با موج شدیدی از انتقاد روبرو شد و برخی تحلیلگران آن را «شرم آور» خواندند، در زمان گیری اولین مسابقه فصل ۲۰۱۶، لوییس همیلتون راننده تیم مرسدس و مدافع عنوان قهرمانی با کسب سریع‌ترین رکورد خط اول را گرفت. نیکو رزبرگ هم تیمی او دوم شد و سباستین فتل از فراری و هم تیمی او کیمی رایکونن سوم و چهارم شدند.

برای اولین بار از شیوه جدیدی برای تعیین خط استفاده شد. در روش جدید در هر مرحله از زمان گیری، بعد از ۹۰ ثانیه رانندگانی که کمترین زمان را به دست بیاورند حذف می‌شوند. این روش سه هفته پیش تصویب شد و اگرچه اوایل زمان گیری را کمی هیجان انگیز کرد اما در دقایق پایانی رانندگان به جای اینکه در پیست رکورد خود را بهتر کنند در گاراژ ماندند.

در نتیجه شیوه جدید با موجی از انتقاد روبرو شد. برخی تحلیلگران آن را غیرورزشی و برخی آن را «شرم آور» خواندند.

سباستین فتل

تیم‌ها هم چندان راضی نبودند. مدیر تیم ردبول به خاطر آن از طرفداران عذرخواهی کرد و خواهان بازگشت به شیوه سال گذشته برای تعیین خط شد.

«اول از همه طرفداران عذرخواهی می‌کنم. این کار با نیت خوبی انجام شد اما ما اشتباه کردیم و باید به سرعت در این باره کاری کنیم. این کار امتحان شد و جواب نداد و باید برای مسابقه بحرین کاری انجام داد.»

توتو وولف، مدیر تیم مرسدس هم روش جدید را «آشغال» توصیف کرد.

«به نظرم روش جدید زمان گیری واقعا آشغال بود. ما باید در این باره صحبت کنیم. همه حداکثر تلاش خود را می‌کنند تا فرمول یک را به نمایشی جذاب‌تر تبدیل کنند و اگر این اتفاق نیفتد باید درباره‌اش صحبت کرد. این روش به نظر من خوب نیست و به همین دلیل باید دوباره به آن نگاه کرد.»

اگرچه با وجود روش جدید رانندگان تیم او همچنان مانند فصل قبل سریع‌ترین زمان را ثبت کردند و با فاصله ۳۶۰ صدم ثانیه از یکدیگر برتری خود را به فراری نشان دادند.

لوییس همیلتون با این برتری، برای پنجاهمین بار فرمول یک را از خط اول آغاز می‌کند و به این ترتیب به جمع اسطوره‌های فرمول یک، مایکل شوماخر و آریتون سنا پیوست. در رده بندی بیشترین شروع مسابقه از خط اول در حال حاضر مایکل شوماخر با ۶۸ بار و آیرتون سنا با ۶۵ بار اول و دوم هستند و سباستین بعد از همیلتون با ۴۶ بار در مکان چهارم قرار دارد.

فتل امروز در ملبورن نشان داد در این فصل حریف جدی تری برای مرسدس خواهد بود اما به نظر می‌رسید رانندگان مرسدس همچنان می‌توانند رکورد خود را بهتر کنند. شاید به همین دلیل بود که فراری در نیمه مرحله سوم زمان گیری، تصمیم گرفت در گاراژ بماند و به همین دلیل ماشینهای مرسدس هم به پیست برنگشتند و همین باعث خلوت شدن پیست در دقایق پایانی و افزایش انتقاد‌ها شد.

راننده‌ها هم به شیوه جدید اعتراض کردند. نیکو رزبرگ بعد از زمان گیری در اولین واکنش گفت «خوب است که روش‌های متفاوت را امتحان کنیم اما این روش نتیجه نداد و باید به قبل برگردیم.»

همیلتون هم با وجود گرفتن خط اول در جمع منتقدان بود.

«ما از اول گفتیم این راه درستی نیست اما این کار‌ها را بدون امتحان کردن نمی‌شود به راحتی کنار گذاشت. امروز همه مهندسان کارشان را خوب انجام دادند و برای همین در آخر برای من چندان فرقی نداشت. من کار خودم را انجام می‌دهم.»

سباستین فتل که آنقدر وقت داشت که برای نشست خبری لباس عوض کند گفت «نمی‌دانم چرا همه تعجب کرده‌اند که چرا این روش نتیجه نداد؟»

«اول زمان گیری بیخودی شلوغ بود در حالیکه مردم می‌خواهند رقابت نزدیک ما را در آخر زمان گیری ببینند. کار ما برعکس است و همین را هم قبلا گفتیم.»

زمان گیری ملبورن 2016