دنیای اقتصاد: این هفته در بازار خودرو کشور باز هم منحنی قیمت‌ها رشد کرد و همچنان کمبود عرضه و نوسان نرخ ارز اصلیترین دلایل افزایش قیمت در بازار خودرو بود. 
در بین خودروهای وارداتی این هفته هیوندای سوناتا ۹ میلیون تومان گران شد و به ۱۲۵ میلیون تومان رسید. هیوندای آزرا هم ۱۴۰ میلیون تومان بود و برای خرید هیوندایی iX55 نیز با ده میلیون تومان افزایش به ۱۷۰ میلیون تومان رسید. 
این هفته کیا اسپورتیج با پنج میلیون تومان افزایش ۱۲۰ میلیون تومان فروخته شد، سراتو به ۸۰ میلیون تومان رسید و سوزوکی کیزاشی بیست میلیون تومان گران‌تر از قبل ۹۵ میلیون تومان خرید و فروش شد. اوریون و کرولا دو محصول تویوتا هم به ترتیب ۱۱۵ میلیون تومان و ۹۰ میلیون تومان معامله شد. 
در بین خودروهای داخلی نیز برخی اعضای خانواده پژو باز هم این هفته گران شدند. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر ۲۰۶ تیپ ۲ با توجه به افزایش قیمت پنج میلیون تومانی خود،۳۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد. 

در بین دیگر مدل‌های ۲۰۶، تیپ ۶ نیز رشد قیمتی چهار میلیونی داشت، به نحوی که هم‌اکنون ۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. 
همچنین از بازار مدل‌های صندوق دار پژو ۲۰۶ نیز خبر می‌رسد که آن‌ها هم با افزایش قیمت در هفته جاری روبه‌رو بوده‌اند. در حال حاضر ۲۰۶ مدل V8 قیمتی برابر با ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد که این موضوع از رشد قیمت چهار میلیونی آن حکایت می‌کند. 
همچنین مدل V9 اتوماتیک که گران‌ترین مدل ۲۰۶ است، هم‌اکنون ۴۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد و این نشان می‌دهد V9 سه میلیون تومان گرانتر شده است. در کنار افزایش قیمت برخی مدل‌های ۲۰۶، پژو ۲۰۷ هم، که هفته پیش چهار میلیون تومان ارزان شده بود دوباره سرجای خود برگشت و چهار میلیون تومان گران شد و قیمت مدل اتوماتیک آن ۴۴ میلیون تومان شد.  
در بین دیگر محصولات ایران خودرو، در حال حاضر پژو ۴۰۵ دوگانه سوز با ثباتی نسبی ۲۱ میلیون تومان است. مدل TU5 این خودرو هم  ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. از بازار پارس نیز خبر می‌رسد قیمت مدل سال آن به ۳۰ میلیون تومان رسیده و مدل دوگانه سوز آن نیز ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. پارس نیز افزایش قیمتی چند میلیونی طی هفته جاری داشته است. 

در بین مدل‌های سمند نیز در حال حاضر سمند SE با قیمتی معادل ۱۹ میلیون تومان به فروش می‌رود و مدل EF7 هم ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این دو مدل از سمند به ترتیب چهار و دو میلیون تومان رشد قیمت داشته‌اند. 
اما به سراغ تنها شاسی بلند ایران خودرو یعنی سوزوکی گرندویتارا برویم. خودرویی که ۹۵ میلیون تومان در مدل فول خود قیمت دارد و کلاس ۵ آن نیز ۸۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
اما در بین دیگر خودروهای داخلی، این هفته مگان باز هم گران شد. این خودرو هم‌اکنون ۵۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این موضوع از رشد قیمت یک میلیون تومانی مگان طی هفته جاری حکایت دارد. 
ماکسیما هم در این هفته افزایش قیمت را تجربه کرد و هفت میلیون تومان گران شد. این خودرو در حال حاضر ۸۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. به گفته فعالان بازار، پراید ۱۱۱ نیز هم‌اکنون ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود و مدل ۱۳۲ آن نیز ۱۲ میلیون تومان به فروش می‌رود. تندر-۹۰ نیز ظاهرا به مرز ۲۶ میلیون تومان رسیده است.