جرمی کلارکسون، مجری پیشین برنامه تاپ‌گیر به خاطر موفقیتش در این برنامه تلویزیونی بی‌بی‌سی به شهرت جهانی رسیده است. او حالا قرار است با همکاری جیمز می وریچارد هموند، دو مجری دیگر سابق تاپ‌گیر، برنامه مشابهی برای شبکه ویدیویی آمازون تهیه کند.

کلارکسون درکنار حضور تلویزیونی، سال‌ها است صفحه ثاتبی در هفته‌نامه انگلیسی «ساندی تایمز» دارد که در آن از تجربه رانندگی با خودروهای روز دنیا می‌نویسد. او در تازه‌ترین مقاله خود ده خودروی برتر پارسال را به خوانندگانش معرفی کرده است.

او در این مقاله با همان زبان طنز،گستاخانه و نامتعارفش دلایل انتخاب این خودروها را مطرح کرده است. مثلا نوشته «رانندگی با فراری ۴۸۸ جی‌تی‌بی در پیست، شبیه به کار کردن با یک ماشین نیست یا اصلا مثل یک دستکش اندازه راحت نیست، اما این فراری انگار امتدادی از وجود خود شما است.

 

می‌گویند اگر یک نفر با چشم بند در اتاقی تاریک نشسته باشد، باز هم حضور یک شیر در اتاق را احساس می‌کند. او شیر را نمی‌بیند اما می‌داند که آنجا است. هنگام رانندگی با ۴۸۸ همین احساس ارتباط برقرار می‌شود.

توقع از فراری همین است. مهندسان فراری مانند بهترین سرآشپزها هستند. آنها راهی بلدند که با استفاده از همان موادی که همه استفاده می‌کنند، محصولی ویژه با تناسب کامل بسازند.»

جرمی کلارکسون این ده خودرو را به عنوان بهترین خودروهای سال معرفی کرده است

mazda-mx5
مزدا ام اکس -۵

«جاذبه محصول یک جلسه کاری نبود. همینطور اسپیتفایر، جنگنده انگلیسی در جنگ جهانی دوم، با جلسه مدیران در یک اتاق ساخته نشد. اما بسیاری از خودروها این روزها محصول یک جلسه هستند و به همین دلیل محصولاتی حوصله سربر هستند. ولی مزدا ام‌اکس-۵ اینطور نیست.

مدلهای قدیمی این خودرو به خاطر ارزان بودن و لبخندی که به لب راننده می‌نشاند، برای حدود ۲۵ سال پرفروشترین بود. مدل جدید از قبل از بهتر شده است. این ماشین درمان افسردگی است. موقع رانندگی نمی‌شود خوشحال نبود.

۲۰۱۵-Alfa-Romeo-4C-Coupe-white

آلفارومئو ۴سی کوپه

من تا به حال ماشین تولید انبوهی نرانده‌ام که مثل این احساس علاقه ایجاد کند. انگار ترکیبی از روح گاندی و پرنسس دایانا در کالبد این خودرو دمیده شده است. به یک دلیل ساده مردم به این خودرو علاقه دارند: این ماشین ساده، اسپرت و متفاوت است و به هیچ وجه تهدید آمیز نیست. انگار یک توله فراری کوچک است.

متاسفانه دید عقب ندارد،‌ درش مشکل دارد و سر و صدایش زیاد است. در کل ماشین مزخرفی است اما من عاشقش هستم. ماشین‌های دیگر با کیفیت خوب ساختشان و سیستم برقی بدون اشکالشان باز هم دست آخر یک ماشین‌اند. اما آلفا با همه اشکالاتش انگار روح دارد.

Mercedes-AMG-gt-s

مرسدس ای‌ام‌جی جی‌تی‌ اس

اس‌ال‌اس ای‌ام‌جی یک خودرو برای خودنمایی‌های احمقانه بود. شاید به خاطر این بود که من اینقدر دوستش داشتم. بگذریم. جدیدترین جی‌تی کارخانه بر روی همان شاسی ساخته شده و به دلایل کاملا نامعلومی ۵۰ هزار پوند از اس‌ال‌اس ارزان‌تر است. البته درها رو به بالا باز نمی‌شود، که عیب ندارد و موتور ۶.۲ لیتری هشت سیلندر هم ندارد. اما این هم آخر دنیا نیست چون در عوض یک موتور چهار لیتری هشت سیلندر با توربو دارید.

پزن مدل تقویت شده جی‌تی اس کمی بیشتر ازیک و نیم تن است که برای ماشین‌های این کلاس سبک است. موقع رانندگی با آن احساس سبکی می‌کنید و البته کمی ترس. وقتی پشت فرمان هستید به خاطر کاپوت کشیده، انگار سوار بر تریلی‌ هستید. کاپوت آنقدر کشیده است که وقتی جلوی ماشین به موقع سر قرار برسد شما بیست دقیقه تاخیر خواهید داشت.

ماشین آنقدرپهن است که می‌توان روی سقفش هلیکوپتر نشاند و باز هم راننده متوجه نمی‌شود. این ماشین یک «ماسل کار» مدرن است. یک مرسدس موستانگ است. از همه ماشین‌های این گوشه بازار من این یکی را انتخاب می‌کنم.

ford-focus-rs

فورد فوکوس آر اس

در اوایل دهه نود میلادی من یک فورد اسکورت آر اس کازورث داشتم. این ماشین در فهرست خودروهای رویایی همه بود. قهرمان طبقه کارگر که می‌توانست پا به پای سوپرکارهای زمان خود برود و از آنها جلو بزند.

بعد از اینکه کازورث به کناری گذاشته شد فورد راهش را گم کرد. اما با فوکوس آر اس جدید صد متر نرفته،‌ می‌فهمید که این خودرو عادی نیست. حتی اگر به آرامی جیمز می رانندگی کنید هم ماشین باهوش‌تر از خودروهای عادی به نظر می‌آید. دلیلش این است که این خودرو هوشمند‌ترین سیستم دو دیفرانسیل موجود در خودروهای جهان را دارد.

ford-mustang

فورد موستانگ فستبک ۵ وی۸ جی تی

بدون شک یک نفر کریسمس به مدیران فورد در دیترویت یک اطلس کادو داده است. چون آنها بعد از پنجاه سال ساختن موستانگ تصمیم گرفتند فرمان ماشین را جای درستش بگذارند و آن را به بریتانیا صادر کنند.

به طور معجزه‌آسایی من برای این خودروی ۴۱۰ اسب بخاری پول کمتری از فولکس‌واگن جی‌تی‌آی دادم. به آن یک ماشین اسپرت می‌گویند اما انگار به «فلایینگ اسکاتزمن»، قطارانگلیسی در قرن ۱۹ که به سرعتش مشهور بود، بگویید قطاراسپرت. این ماشین خیلی سنگین است.

این یک ماسل کار است و شما در ثانیه دوم متوجه این موضوع می‌شوید. اینکه ماشین می‌خواهد آنقدر با لاستیک‌هایش بکسبات کند که همه‌اش دود شود و هر پیچی را یک وری بپیچد.

۲۰۱۵-volvo-xc90

ولوو اکس‌سی۹۰ دی۵ دودیفرانسیل

وقتی نسل دوم اکس‌سی۹۰ را برایم آوردند به نظرم خوشگل نیامد و خیلی بزرگ بود. اما خوبی بزرگ بودن این است که می‌شود هفت بزرگسال را در آن جا داد. نه مثل قبل که پنج بزرگسال راحت بودند و دو نوجوان در ردیف سوم از تنگی جا غر میزدند.

و البته جای خوبی برای نشستن است. همه چی خوب و عالی طراحی شده و فقط هشت دکمه روی داشبرد است. همه چیز از روی یک آی پد که آی پد نیست کنترل می‌شود. موتور دو لیتری هم نسبت به قبل بسیار ساکت‌تر است. ماشین آنقدر راحت است که ممکن است خوابتان ببرد. اما نگران نباشید اگه چیزی بود بیدارتان میکنم.

opel-zafira

واکسهال (اپل) زافیرا تورر ۱.۶ سی‌دی‌تی آی تک لاین

قرار بود یک ماشین از بونو (خواننده گروه یو ۲) قرض کنم. وقتی عرق کرده رسیدم خانه نبود. یک آدم نتراشیده در را به رویم باز کرد. اول فکر کردم باغبان است اما بعد فهمیدم برادرزاده جان اف کندی است. او کلید را به من داد و همانجا سرم از تعجب گیج رفت. بونو زافیرا داشت. آن هم با موتور دیزل.

مدلهای قبلی به خاطر آتش گرفتن مشهور بودند. اما وقتی سوار شدم موتور عالی‌اش به چشمم آمد. بعد از یک دست انداز رد شدم و احساسش نکردم. هرگز هیچ ماشینی حتی رولزرویس هم ندیده بودم که اینطوری جلوی رسیدن ناملایمات جاده را به سرنشین‌ بگیرد.

بعدا برادرزاده جان اف کندی به بونو گفته بود یک ژنده پوشی آمده و زافیرا را قرض گرفته. بونو تعجب کرده و گفته: قرار بود ب ام و سری ۶ کروکی‌ام را بهش بدهی.

BMW-M2-Coupe

ب ام و ام ۲

یک بار یک پورشه ۹۱۱ جی‌تی‌اس با سرعت یک میلیون از من سبقت گرفت. قبل از اینکه به خودم بیایم و بگویم اوه عجب سرعتی یک آستون مارتین دی بی ۹ با سرعت یک میلیون و یک از کنارم رد شد. خیلی وقت بود ندیده بودم ماشین‌ها در اتوبان با این سرعت حرکت کنند. فکر می‌کردم این سرگرمی با آمدن دوربین‌های پلیس کنارگذاشته شده است.

من البته دنبالشان راه نیفتادم. خیلی دنبالشان راه نیفتادم. نزدیک یک میدان ممکن است کمی پایم را روی گاز ام۲ فشار داده باشم. شکی نیست که از هر دو ماشین جی‌تی که گران‌تر هم هستند سریع‌تر بود.

ferrar-488-gtb

فراری ۴۸۸ جی‌تی‌بی

بعضی‌ها هستند که میگویند ۴۸۸ جی‌تی‌بی یک فراری واقعی نیست چون موتورش توربو است. من استدلال آنها را درک می‌کنم. اما فراموش نکنید فراری ژیل ویلنوو در فرمول یک هم توربو بود. یا بهترین فراری تاریخ، اف۴۰ از سیستم تزریق بافشار سوخت استفاده می‌کرد. و البته باز هم فراموش نکنید که سیستم‌های جدید مدیریت موتور جوری است که واقعا نمی‌شود فهمید با چه جادو و جمبلی سوخت به موتور میرسد. هر چه باشد این ماشین احساس یک فراری را به شما می‌دهد و صدایش هم درست شبیه به یک فراری است.

lamborghini-aventador

لامبورگینی آونتادور

آونتادور بهترین سوپرکار برای دور زدن در پیست نیست. ماشین بزرگ و سنگین است و اگر یک دور سریع در پیست زدید بهتر است به فکر دور دوم نباشید. چون ترمزهایتان عمل نمیکند.

اما چه اهمیتی دارد؟ هیچکس برای دور زدن در پیست سوپرکار نمی‌خرد. جای این ماشین‌های نوربرگ‌رینگ نیست. جایشان خیابانهای نایتزبریج، محله اعیان‌نشین لندن، است. و وقتی آنجا هستید هیچ چیز مثل این لامبورگینی توجه جلب نمی‌کند.

درست است که این سوپرکارهای جدید هیبرید در مسیر مستقیم و در پیست آن را جا میگذارند اما هیچکدامشان نمی‌توانند با صدای موتوری که پشت ماشین است رقابت کنند.