با ادامه بلاتکلیفی درباره وضعیت بنزین سهمیه‌ای، وزیر نفت می‌گوید تکلیف قیمت و سهمیه بنزین تا آخر هفته روشن می‌شود و در تصمیم‌گیری «همه گزینه‌ها روی میز است.» 
برخلاف هفت سال گذشته در نیمه شب اول خرداد سهمیه ۶۰ لیتری بنزین در کارت‌های سوخت شارژ نشد و سکوت مراجع رسمی احتمال تغییر سیاست دولت در قیمت‌گذاری بنزین تقویت کرده است. 
صحبت‌های داوود عربعلی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هم این احتمال را قوی‌تر کرد. آقای عربعلی گفت عدم واریز سهمیه بنزین با تصمیم دولت بوده است. 
این واکنش در حالی رخ داد که مدیرعامل شرکت ملی پخش در هفته‌های اخیر تاکید کرده بود که قیمت و سهمیه بنزین تغییر نمی‌کند. 
بلاتکلیفی درباره قیمت باعث شلوغ شدن پمپ بنزین‌ها و نارضایتی مردم شده است. در واکنش به این نارضایتی رییس انجمن جایگاه‌داران سوخت می‌گوید مجبور شده تا به دروغ اعلام کند سهمیه تا یکی دو روز دیگر واریز می‌شود یا خالی بودن کارت‌ها را گردن مشکل نرم‌افزاری بیاندازد. 
بیژن حاج محمدرضا به روزنامه اعتماد گفته «به‌طور نمونه در جایگاه مسعودیه تهران، مردم از ساعت ١١شب پنج‌شنبه در صف به انتظار واریز سهمیه ایستاده بودند. بسیاری از این افراد قصد داشتند که مسافرت کنند و در اینجایگاه قصد داشتند بنزین بزنند. وقتی سهمیه‌ها واریز نشد، تنها یک جرقه کافی بود که اتفاقات سال ١٣٨۶ تکرار شود. تنها کافی بود که برخورد نادرستی با مردم شود تا کل جایگاه به آتش کشیده شود. به همین خاطر مسوول جایگاه به هر کسی که در اینجایگاه بود، بنزین آزاد را به قیمت سهمیه‌ای داد تا عصبانیت مردم فروکش کند و جایگاهش آسیب نبیند.» 
همزمان فروش بنزین آزاد به شدت افزایش یافته است. مردم با نگرانی از تک نرخی شدن و افزایش قیمت بنزین باک‌های خود را پر می‌کنند تا هرچند برای مدت کوتاهی خرید بنزین گران‌تر را عقب بیاندازند. 
استقبال کار‌شناسان و مسئولان به شایعه حذف یارانه بنزین بیشتر دامن می‌زند. 
علی شمس اردکانی، رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران به روزنامه شرق می‌گوید: «اصلا درست نیست وقتی بنزین خلیج‌فارس هزارو ۵٠٠تومان است، بنزین را ٧٠٠تومان عرضه کنیم.» 
به گفته او «بنزین سهمیه‌ای یعنی افرادی که خودرو شخصی دارند، بخشی از سرمایه ملی را در اختیار بگیرند و افرادی که خودرو ندارند، از این سرمایه بی‌بهره باشند که این مسئله خلاف عدالت اجتماعی است.»  
آقای شمس‌اردکانی گفته دولت به‌جای پرداخت چنین یارانه‌هایی که خلاف عدالت اجتماعی است، بهتر است به پرداخت حقوق معلمان، پیمانکاران و برخی طلبکاران خود اقدام کند. 
نشست ویژه تعیین تکلیف قیمت و سهمیه بنزین خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها با شرکت نمایندگاه ستاد سوخت، وزارت نفت، وزارت کشور و سازمان مدیریت در حال تصمیم‌گیری هستند و اگر قول وزیر درست باشد تا پایان هفته تکلیف قیمت بنزین روشن می‌شود.