پس از اینکه سه هفته پیش لندروور اعلام کرد که می‌خواهد نسل تازه‌ای از دیفندر را به بازار عرضه کند، این شرکت اکنون دو عکس از کانسپت این مدل جدید را منتشر کرده است که قرار است در نمایشگاه خودرو فرانکفورت به نمایش بگذارد.
لندروور جدید قرار است در سال ۲۰۱۵ و در شصت و هفتمین سالگرد ساخت این مدل به بازار عرضه شود و لندروور می‌گوید این کانسپت را با نگاهی به شخصیت این مدل در طول این سال‌ها طراحی کرده است. 
با این حال نگاه کارخانه انگلیسی به طرح نهایی دیفندر هنوز نهایی نشده است. گری مک گاورن، مدیر طراحی لندروور همزمان با انتشار این تصاویر گفت که این کانسپت نه یک طرح نهایی بلکه آغاز یک روند چهارساله است که نتیجه آن تولید دیفندر قرن بیست و یکم خواهد بود. 
او گفت که طراحی دیفندر به خاطر شهرت جهانی این مدل و رابطه عاطفی که رانندگان این ماشین با دیفندر دارند یکی از سخت‌ترین پروژه‌های طراحی جهان است. 
با این حال آقای مک گاورن اطمینان داد که دیفندر جدید همزمان با مجهز شدن به نیازهای امروز بازار به تاریخچه و سابقه خود وفادار خواهد بود و ماشین با مشورت مشتریان فعلی و آینده این مدل طراحی خواهد شد. 

در طبقه‌بندی لندروور از بازار، دیفندر در دسته ماشین‌های بیابانی کاربردی دسته‌بندی می‌شود. این شرکت پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۱۷ سالانه سه میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه ماشین در این دسته در جهان به فروش برسد. 
فروش دیفندر در سال ۲۰۱۰ کمی بیشتر از هجده هزار دستگاه بود و این شرکت امیدوار است بتواند با مدل جدید سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. 
لندروور در سال‌های گذشته بازارهای مهمی نظیر آفریقا و استرالیا را به خاطر کیفیت بد ساخت دیفندر به مدل‌هایی از تویوتا و میتسوبیشی داد و اکنون پس گرفتن این بازارها کار چندان ساده‌ای نخواهد بود. 
پیشتر گفته شده بود لندروور این مدل جدید را براساس شاسی T5 که اکنون مدل دیسکاوری و رنج روور اسپورت روی آن ساخته می‌شود، می‌سازد. اما این شرکت هنوز به طور رسمی این موضوع را  اعلام نکرده است و بنابراین این احتمال وجود دارد که پلتفرم کاملاً جدیدی برای این ماشین ساخته شود.  
عکس: لندروور