صف رونمایی از خودروهای سوپراسپرت در نمایشگاه ژنو آنقدر شلوغ است که دیگر شنیدن قیمت‌های میلونی و صفت‌های تفضیلی که خودروسازان برای محصولاتشان به کار می‌برند رفته رفته عادی شده است. بعد از بوگاتی که دیروز ادعا کرد «لوکس‌ترین، قوی‌ترین و سریع‌ترین» سوپر اسپرت جهان را عرضه کرده، امروز آستون مارتین با ادعای عرضه «زیباترین خودروی جهان» مدل جدید خود دی بی ۱۱ را برای اولین بار به خبرنگاران در «پلکسپو» در ژنو نشان داد.

البته برای خبرنگاران و میلیون‌ها علاقه‌مند به خودرو ظاهر دی‌بی‌۱۱ چندان تازگی نداشت. چون یک روز پیش تصاویری با کیفیت خوب از این خودرو لو رفته بود و کم وبیش همه می‌دانستند خودرویی که با پارچه مخفی شده چه شکلی است.

مارک رایشمن در مراسم رونمایی گفت «وظیفه ما طراحی زیباترین ماشین جهان بود و فکر میکنم در این کار موفق بودیم.»

آستون مارتین دی بی ۱۱

دی بی ۱۱ قرار است جایگزین دی بی ۹ شود و از سال ۲۰۰۳ که دی بی ۹ عرضه شده، مهمترین خودرویی است که این کارخانه می‌سازد. در ماه‌های پیش اطلاعات زیادی به صورت غیررسمی درباره این خودرو منتشر شده بود که بخش زیادی از آن امروز رسما تایید شد.

از جمله قوای محرکه این خودرو که یک موتور ۵.۲ لیتری دوازده سیلندر است که توسط خود آستون مارتین ساخته می‌شود. موتوری که دی بی ۹ از آن استفاده می‌کرد شش لیتری بود و آستون مارتین می‌گوید موتور جدید به خاطر حجم کم و فن‌آوری بهتر مصرف کمتری دارد. از جمله اینکه راننده می‌تونند شش سیلندر را از دور خارج کند و موتور با شش سیلندر به کار خود ادامه می‌دهد.

این موتور ۶۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و با استفاده از این نیرو می‌تواند در ۳.۹ ثانیه سرعتش را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند. حداکثر سرعت ماشین هم ۳۲۲ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

یک موتور توربوی هشت سیلندر هم بعدا روی دی بی ۱۱ نصب خواهد شد. این موتور را ای‌ام‌جی، بخش اسپرت کارخانه دایملر در اختیار آستون مارتین قرار داده است.

آستون مارتین دی بی ۱۱

دی بی ۱۱، اولین آستون مارتینی است که ساختار الکترونیکی‌اش را از مرسدس بنز میگیرد. دو کارخانه با یکدیگر شریک شده‌اند و به همین دلیل دست آستون مارتین برای کمک گرفتن از آلمان‌ها باز است. کامپیوتر‌های مدیریت موتور، اتصالات الکترونیکی و سیستم «اینفوتینمنت» (مجموعه سیستم راه‌یاب، اطلاع‌رسانی و صوتی) و سوییچ‌ها همگی از فن‌آوری‌هایی است که با کمک مرسدس-بنز ساخته شده است.

آقای رایشمن می‌گوید رانندگان دی بی ۱۱ به احتمال زیاد یک مرسدس بنز کلاس اس هم دارند و از ماشین اسپرت خود توقع استانداردی مشابه دارند. در این صورت هر دو سیستم با یکدیگر هماهنگ است و راننده از این بابت بیشتر احساس آرامش می‌کند.

به جای استفاده از بال بزرگ در عقب خودرو، آستون مارتین روشی را ابداع کرده که در آن هوا از بخش عقب بدنه وارد می‌شود و باعث می‌شود چسبندگی ماشین به جاده بیشتر شود. طول ماشین ۴۷۳۹ میلی‌متر، عرضش ۲۰۶۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۲۷۹ میلی‌متر است. فاصله بین دو محور خودرو هم ۲۸۵۰ میلی‌متر است. دی بی ۱۱ علاوه بر دو صندلی در جلو، دو صندلی در عقب برای بچه‌ها دارد که می‌توان صندلی مخصوص بچه را هم در آن نصب کرد. آستون مارتین تاکید زیادی بر جادارتر کردن خودرو داشته‌ و جای بار هم به ۲۷۰ لیتر افزایش یافته است.

در داخل خودرو یک نمایشگر هشت اینچی اطلاعات را در اختیار راننده قرار می‌دهد. سیستم تهویه راننده و سرنشین به طور مجزا قابل تنظیم است. سیستم صوتی از شرکت «بنگ اند الوفسون» تامین شده و دوربین ۳۶۰ درجه تصویر اطراف خودرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد. جای سرنشینان نسبت به دی بی ۹ بسیار بیشتر شده است.

پیش از این تصور میشد که آستون مارتین دی بی ۱۱ را بر روی شاسی مرسدس-بنز بسازد اما کارخانه انگلیسی در میانه راه پشیمان شد و تصمیم گرفت شاسی را هم مانند موتور در داخل کارخانه طراحی کند.