مجله اتوکار در تازه‌ترین شماره خود خبر داده که لندروور در حال بررسی ساخت خودرویی ارزان و کوچک براساس کانسپت دی‌سی ۱۰۰ است که از فری‌لندر، کوچکترین عضو خانواده کنونی لندروور هم کوچکتر خواهد بود.
کانسپت دی‌سی ۱۰۰ ابتدا قرار بود مبنایی برای ساخت مدل آینده دیفندر باشد، اما استقبال از آن به‌قدری خوب بود که مدیران لندروور را به فکر انداخته تا مدلی ارزان براساس آن بسازند. 

یک سناریوی احتمالی این خواهد بود که این مدل جدید بر روی پلتفرم مدل ایووک ساخته شود. در این صورت طول ماشین حدود ۴۳۰۰ میلی‌متر خواهد بود و می‌تواند رقیبی جدی برای مینی کانتری‌من، نیسان جوک و مدل ۵۰۰ ایکس باشد. سناریوی دیگر استفاده از ساختار جدید لندروور است که برای نسل بعدی دیفندر با شاسی سنتی نردبانی ساخته خواهد شد.
مدیران لندروور به درستی فهمیده‌اند که بازار اس‌یو‌وی‌‌های کوچک بسیار پررونق است و رقبای این کارخانه نظیر جیپ در تدارک عرضه مدل‌های تازه‌ای در این بخش از بازارند. 
دی‌سی ۱۰۰ از زمانی رونمایی در نمایشگاه فرانکفورت سال گذشته با استقبال بسیار خوبی روبرو شده است. جان ادوارد، مدیر مارک لندروور به مجله اتوکار گفته مردم فکر می‌کردند که دی‌سی ۱۰۰ ماشینی با حدود قیمت ۴۵ هزار پوند است در حالی که قیمتی این ماشین بین ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند است.

این مدل بخش تازه‌ای را در محصولات لندروور باز خواهد کرد که مدیران این کارخانه آن را بخش «تفریحی» نامیده‌اند. در کنار این بخش خودروهای لندروور در دو بخش «کاربردی» با مدل‌های مختلف دیفندر و «لوکس» با مدل‌های مختلف رنج‌روور ساخته می‌شود. 
لندروور برنامه بسیار بلندپروازانه‌ای برای ساخت چهل مدل مختلف در پنج سال آینده دارد. این مدل های جدید شامل نمونه‌های مختلف دیفندر جدید، نمونه‌ای بزرگ‌تر از مدل ایووک، نسل جدید رنج‌روور و یک نمونه هفت نفره از رنج‌روور است. 
این برنامه بزرگ سال گذشته با‌عرضه مدل ایووک شروع شد. بعد از ایووک مدل بعدی نسل تازه رنج‌روور است که سال آینده به بازار خواهد آمد. در صورتی که مدیران ساخت مدل دی‌سی‌۱۰۰ را تأیید کنند، این مدل جدید در سال ۲۰۱۴ به بازار خواهد آمد. نسل جدید فری‌لندر هم در سال ۲۰۱۵ همراه با نمونه‌های مختلفی از نسل جدید دیفندر راهی بازار می‌شود و بالاخره در سال ۲۰۱۶ مدل جدید دیسکاوری و رنج‌روور هفت‌نفره خانواده لندروور را تکمیل می‌کند.